Споделена история от Семейство

Натрапници в дома
Здравейте. От няколко години изпитвам ненавист и омраза към роднина, която със своя съпруг започнаха да се натрапват непрекъснато, всяка седмица в моя дом и в моя живот. Вярно е, че идват по покана на родителите ми, но подобно присъствие ме натоварва особено гледайки фамилиарниченето, което се случва непрекъснато. Въпросните винаги се месят, разпитват, слухтят, постоянно опитват да привлекат вниманието към себе си. Отскоро въпросната роднина и мъжа и започнаха все по-често да се вмъкват и общуват и с моята компания от приятели, а това е нетипично тъй като не я харесват по принцип. Дори имаше коментар, че роднината ми искала, цитирам, "да си почина от тях". Същия човек веднъж ми сподели, че нямала приятели и с мъжа си се оплакваха, че нямало на кой да разчитат. Естествено, че няма да имат приятели след като са подобни мазни подлоги и натрапници. Не мога да понасям подобни задушаващи и обсебващи хора и искам да ги разкарам от живота си по някакъв начин. Как да ги разкарам? Как да им насоча вниманието на другаде?

Коментари

1.   Леле как всяка вечер или седмица това е много прекалено. Как може така.

2.   Говори с родителите ти да не ги канят.

3.   Първо, това май не е твоят дом, а домът на родителите ти. Второ, никой не може да бъде наречен натрапник, щом идва с покана от родителите ти, в техния дом. На теб може да не са ти приятни, но щом родителите ти ги канят, и то редовно, значи че на тях им е приятно. Намери си някаква причина да не си в къщи, когато идват, и готово.

4.   Не съм съгласна с номер 3. На когото и да е жилището, и ти живееш там и не може да те тормозят така. Не знам на какъв етап от живота сте нито ти, нито родителите ти, но ако са започнали вече да изкуфяват, ги стегни малко. Днес позволяват да им обсебват физически апартамента, утре ще го припишат и на документи на някой мазник.

7.   Как пък не е нейния дом? Живее там, дете на родителите си е. Вероятно е тийнейджър. Номер 3, ти като беше дете, домът, в който си отраснал не си ли го възприемал за свой? Страшен хейт, страшно нещо. Направо не знам как пишете тия коментари без грам емпатия и мисъл. Колкото проблема на автора- напълно те разбирам- когато бях дете, вкъщи беше постоянен хан - родителите ми постоянно каниха роднини, които с честото си присъствие стананаха бързо досадни. После се разбра, че са клюкари и злобари от най-долен вид. Възприемаха ни като олинклузив хотел и ресторант. Спряха да досаждат чак след като родителите ми осъзнаха какви змии пускат вкъщи. Няма как да ги убедиш, че роднината ти е еди си каква, просто им кажи, че не ти е спокойно когато постоянно ви гостуват. Повтаряй го непрекъснато преди и след визитата им. Ще те послушат на даден етап. Сигурно скоро.