Споделена история от Семейство

Ученици
Гледам по новините, да си изпратиш детето на училище струвало 500/1000 лв.
Говори се за раници от 100/200 лв.
Аз на детето му купих раница за 40 лв, аз ще го изпращам на училище и раницата няма да я носи само.
Защо се изкарва, че е толкова скъпо да имаш дете, като го гледат това младите сигурно се отказват да имат деца.
В книжарницата ми излязоха 40 лв нещата.
Преувеличават ли се много нещата?
Раница и за 1000 лв може да се купи.

Коментари

1.   Има книжарници, които продават скъпо раници и тетрадки. Също така, ако раницата на детето е купена през юни ще е на по-ниска цена, отколкото ако е купена през септември. В началото на учебната година се гледа да се печели на макс. На различните места цените са различни. По новините явно са правили материала в София, където явно цените са по-високи и явно са отишли в някоя книжарница продаващи дадените стоки на високи цени.

2.   По новините всичко е с цел сензация, коментари, всяване на смут и паника. Да, факт е, че всичко поскъпна, но човек трябва да знае 2 и 200 и да умее да си прави сметката. От всеки един артикул, като почнеш от гумата за триене, та до раницата, има както много евтини, така и много скъпи варианти. Лична преценка е на кое ще се спреш, съответно колко ще ти излезе цялата подготовка.
Според мен основно родителите на първолаци се хвърлят на по-скъпите неща и налагат мнение, че всичко е адски скъпо, което идва от незнанието им, че съотношението цена-качество не винаги е вярно, както и от неподготвеността им, че децата губят, разменят, изхабяват бързо материалите и действително няма смисъл да се купува по много и от най-скъпото.
Лично аз от както имам ученици (вече 5 г. ) пазарувам от проверена във времето квартална книжарница, много добре заредена, и взимам от там всичко от-до. Взимам бюджетни, но качествени пособия, на цени доста по-ниски от рекламираните книжарници, по молове и т. н.

3.   Няма се предвид само купуването на раница и тетрадки. Децата растат, за училище трябват и дрехи, обувки, спортен екип. 500 лв. е напълно нормална сума. Не знам защо така скачате. Отделно има учебници, помагала...

4.   Ами скъпички са си нещата. Не е като едно време. А. Не е редно да са толкова скъпи но са важни за децата. Така е но.

5.   До 3 когато не ходи на училище голо ли го държиш детето? Дрехите и обувките какво общо имат с училището? Да сложим тогава и факта че трябва да го храниш това дете, но каква е връзката с училището?

6.   3 на децата винаги им трябват дрехи. Има и по- евтини дрехи.

7.   Не са само раница и тетрадки. За униформи излиза голяма сума, най-малко трябват 3 блузи и 3 тениски по физическо, даже трябват по 5. 2 чифта маратонки, 1 за салона и 1 за двора, екипи по физическо. Другите дрехи и обувки, не ги броя така или иначе трябва да се взимат. Учебниците са безплатни, но помагалата не са, излизат около 80-100лв. само те. На родителската събирахме пари за касата по 150лв. ( като те са за почерпки за празници и нещо ако се наложи, госпожата иска да плащаме касетата за принтера за материалите, които им принтира и т. н. ). Наистина си излиза към 500лв. и повече, ако не е на промоция.

8.   Защото хората не могат да си разпределят парите, винаги е така всеки празник все в последния момент всичко, аз купувах всичко през годината, за първи клас раница с колелца, много хубава, от пазара я купих, не от скъпа книжарница. Тетрадки, всичко в един шкаф, каквото трябва на 15. 9. се купува, но е почти нищо. Дрехи същата работа, през годината, а не стадото се юрва началото на септември на пазар, тегли заеми, изхвърля се с безумни покупки.

9.   1000 не, но близо 400 си отлетяха от воле. Униформа - само пуловер с логото на училището 2 броя тениски с логото на училището са около 100 лева. Първа родителска среща - 70 лева. Тетрадки, други ученически пособия - още 70. Нова раница също около 70-80 (и това е един от евтините варианти ако все пак държиш на качество) Раница конкретно не купуваме всяка година, 4 години изкара с първата, затова предпочитам да купя някаква по-читава, а не биташка. Дрехи, които освен за училище, другаде няма да ѝ потрябват - черна пола, официални обувки (за униформата), и тук не по-малко от 50-60 лева хвърчат.

10.   Това с раници по 100-200лв са изгъзици, аз на моя синковец му взех за 45лв Nike раница от спорт-депот. Също съм взел и тетрадки, повечето са с черни листа, така или иначе си го знам, че ще ги усвини.

11.   Униформите в моето училище преди 3 години излизаха 100 лева!

12.   Аз на моето съм му купила за 140 лв раница с колелца и 4 години я ползва не е мръднала.

14.   НеЗнам колко струва всичко. Парите нямат значение.
Обожавам да пазарувам неща за училище