Споделена история от Семейство

Искам да се оженя за помакиня
Здравейте,
Аз съм мъж на 26 години и скам да си взема жена помакиня с българско самосъзнание. Вярващ християнин съм и с религията компромиси не правя, нито ще карам нея да прави някакви с нейната, защото ценностите са еднакви.

Имах преди време приятелка помакиня (българка нехристиянка), която ме впечатли с разбиранията си и ценностите, които изповядвам и аз. Не обичаше да се облича помпозно, да говори излишно, да губи благоприличие. Аз отидох да работя, тя да учи, и с времето се разделихме, но си останахме приятели. Беше от Якоруда.
Общувал съм с много българки, но фалшивото си личи, няма я тази искренност и естественост.

Искам съвет, в кои краища на България помаците са по-отворени към нас, за да се насоча натам. Тези жени са удивителни, стожери на семейните ценности.

Благодаря

Коментари

51-60 от 60

55.   Благодаря за съветите. Аз съм автора. Не ми харесаха злобните коментари, българи и хора сме, все пак. Истина е, че ако по Божията воля създам семейство, искам в него да цари хармония. Затова искам жена с изградени ценности, Богобоязлива, каквато и да е, но българка е за предпочитане-християнка или мюсюлманка

56.   Чакай малко, някой от коментарите хич не ми се понравиха. Защо казват, че помакините сме задръстени и какви ли не. Аз съм помакиня, на 25 години, завършила право. Във всяко стадо си има и черни овци, но не е хубаво да ни слагате под общт знаменател. Към автора посети село Абланица, Гоце Делчев. Почти всички сме завършили университет и нищо, че сме помаци сме интелигентни и рабрани.

57.   здравей, на твоя въпрос отговарям. И аз търсих и намерих от с. Бръщен общ. Доспат. Много работлива булка, кротка и добра. Не пие не пуши /там никоя от жените не пие и не пуши/. Имах малко проблеми като е доведох в София, беше е страх да се вози в градския транспорт но сега свикна даже вече ходи и на козметик. Обича много да готви гледа вече и трите ми деца. След седем години брак вече говори книжовно иначе е прекрасна и много си е обичам.

58.   здравейте прочетъх цялата тема бих искал да споделя че и аз съм се запътил да си търся помакиня беше ми мечта от малък но се ожених за българка добра жена но без морал и мен това ме убива. Незная защо но съм силно впечатлен от тези жени(помакини)имал съм прекалемо малки дори никакви контакти с тях но такава жена ми е на сърцето въпреки многото отрицателни мнения тук. Чувствам че ще е невъзможно имаики предвид че съм вече на 36 разведен с деца христянин и от северозападна българия(демек на противоположният краи където живеят те)но въпреки всичко съм готов на всичко да открия такава жена.
Незная кога незная как и незная къде но зная защо и това ми стига.

62.   Здравейте, искам да ви попитам, понеже знам че има много видове помаци, а не съм наясно в кой регион какви са.. Та на въпроса аз съм жена и от известно време се виждам с мъж от Доспат, който живее в Бургас, и не мога да разбера какъв е, той е с българско име, дори на светец- Николай, някой дали може да ми даде повече информация по въпроса.. Не знам ако го попитам директно дали няма го обидя, затова не съм опитвала.. Благодаря ви предварително.

68.   В Кърджали и околностите като Кирково, Падина и Ардино са най-дружелюбни!!! 1111!! 11! Стават много рано, за да нижат тютюн и да извършват всякаква земеделска работа! 111!!!

69.   Може да те помоли да се резнеш.

70.   "Искам да се оженя за помакиня"

Трябва да й предложиш...

71.   Е, ожени ли се?? !

73.   Помашките села в Тетевенско. Имам много приятели от там. И аз съм християнка, но те са добро хора

51-60 от 60