Споделена история от Семейство

Обсесивно-компулсивно разстройство
Постоянно изпитвам страх, че някой от родителите ми или и двамата ще си отидат. Дори съм сигурна, че ще остана сама с баща си и мама ще си отиде и аз ще съм съсипана... или пък, че татко ще си отиде... и мама ще полудее. Много ме е страх от това, дори до няколко седмици избягвах да чета теми в този форум, свързани с загуба на някой близък, защото най-много се страхувам от това. Вече се опитвам да не избягвам тези теми... знам, че й на мен ще ми се случи същото. Знам, че ще съм нещастна... без майка си или баща си... ;(( повече време съм прекарала с мама, но и за двамата се страхувам. Много ме е страх... от смъртта... Мисля, че знам кога се "разболях" от това...

Миналата година, не знам поради каква причина, но няколко седмици, мисля, в мен нахлуха страшни мисли за смърт... че баща ми може да си отиде. Пак почуквах по 10439349 пъти на дърво... :(. Преди няколко седмици тази година пък, си мислих, че мама ще си отиде... дори видях живота си оттам нататък на филмова лента... колко ще съм нещастна. Дори нямах желание да мастурбирам, и още е намаляло като че ли... Но няма значение, за щастие и тези мисли отминаха, сега по-рядко се сещам за тях... но като се сетя пак почуквам на дърво. Аз просто съм убедена, че живота ми ще е гаден и скоро ще загуба майка си или баща си. НЕ ИСКАМ ДА СИ ОТИВАТ :( знам, че не съм никоя и не мога да определям тези неща, но... :(

Само обещавам, че ще се науча да бъда самостоятелна и да направя нещо по въпроса с бъдещето си занапред... а нищо не правя от комплекси. Чувствам се виновна. Дано родителите ми и Господ ми простят... не искам с цената на живота на някой от двамата, да се науча да се справям сама с живота... въпреки че мисля, че точно това ще стане. Ще остана сама... или без един от двамата ;( Ако един от двамата си отиде или и двамата, аз ще съм тотално смачкана.

Оф чувствам се виновна... защото не се справям с нищо, благодарение на ниската ми самооценка ...за в момента съм решила какво искам, но... понякога си мисля, че и това е грешка, защото ще мине може би много време... но каккто се казва "мечтите никога не свършват, само време за изпълнение се скъсява". Точно така е, но с това мое бездействие времето тече...

И колкото и да не си личи пред родителите ми - наистина чувствам вина. Колкото голям егоист съм, толкова се чувствам и виновна. Дори и да не го осъзнавам веднага. Дано родителите ми ми простят, че съм толкова комплексирана и ламтя за пари...те заслужават много много по-добра дъщеря от мен, не такова нищожество, което с нищо не може да се справи... Поне не съм им създавала проблеми и не са брали срам с мен, нито са ме прибирали от полицията, нито съм употребявала алкохол и съм се напивала. Може би и те не са света вода ненапита, но не искам нищо лошо да им се случи...предпочитам да се случи на мен. Вече съм свикнала да живея в нереалност.... и да не се приемам. Нито съм осакатена, нито нищо.. .Господи, прости ми... и ми дай време да се приема и харесвам такава каквато съм...

Коментари

1.   Ти си циклофреничка и си в депресивна фаза. Отивай на лекар. Ще лежиш.

2.   Определено имаш обсесивно-компулсивно разстройство. Потърси помощ от психолог, прочети позитивна литература. Трябва да се освободиш от чувството за вина, това е много важно! Не се притеснявай, състоянието е преодолимо.

4.   Номер 1 - много груб ми се стори коментарът ти. Не съм някоя побъркана... все още съм с всичкия си, но от доста време насам, страдам от чувство за вина и страх да не остана сама...
Номер 2 - Има ли значение от кога имам обсесивно-компулсивно раззтройство, за да се излекувам? От миналата година започнах да изпитвах страх, че някой от родителите ми, или и двамата ще умрат... но това беше в рамките на няколко дни или седмица/и... и тази година преди няколко дни пак се появиха тези натрапчиви мисли, но отминаха най-после. А чувството за вина го изпитвам от 5 години някъде, откакто се скарахме с "мои приятелки" те ме предадоха, а аз се чувствам виновна, чувствам страх от тях, не искам дори да се сдобрявам или изяснявам с тях. Единственото, което искам е да не ми се бъркат.

5.   Веднага на психолог!!! Но ти препоръчвам не медикаментозно, а алтернативно лечение - дихателни техники основно. Може и сама да се справиш, НО ще ти трябва голяма воля и способност за самоанализ. Затрупване с работа или нова любов също ще свърши работа ;) Успех!

6.   От номер 2: мисля, че няма значение от кога страдаш от ОКР, винаги можеш да се изклекуваш, но предполагам, ще е по-трудно, ако е от повече време. Не съм лекар, просто предполагам. Аз страдах от определен тип ОКР и успях да се излекувам чрез позитивни утвърждения, но още имам някои други натрапчиви мисли и изпитвам чувство за вина в най-нелепи ситуации. :( Въпреки това продължавам да работя върху себе си, убедих се, че чрез утвърждения могат да се решат доста личностни проблеми. Ако смяташ, че проблемът ти е много сериозен, обърни се към психолог.

7.   Аз съм момче на 22 и от 1-2 месеца психиката ми се срина направо не знам какво да правя. Бях на какви ли не доктори, започнах да изпитвам страх от болести. Бях при психиатър изписа ми антидепресант, но няма да го пия, заради вторичните ефекти- не желая тревожността да се засилва. Получих нещо и като страхова невроза, избягвам да се отделечавам от къщи, когато го правя го правя с алкохол. И винаги когато получа пристъп на тревожност пия алкохол. Не искам да ставам алкохолик. В същото време нямам и приятели, седя сам, студент съм, когато съм през семестъра се чувствах добре, но сега лятото в родното място ма налягаха тези мисли и не знам какво да правя.

Започнах да се тревожа за бабите си, някой от тях да не умре, защото са на години. Направо си ги създадох един неща и то сам и не нам как да изляза. Последно време имам и постоянно висок пулс от порядъка на 90-100-110. Бях при каридолог и сигурно това е от постоянната тревожност. Качвам кръвно инцидентно и 2-3 минути спада. С тези нерви ще се съсипя. Много бих искал да имам момиче, което да прегърна и само това, да се отпусна и да забравя другите мисли. Не съм имал никаква връзка с момиче. В много от случаите си мислят, че момчета гледат само секса, но не е така. Едно момиче може да ти много повече от това.

8.   ОКР и циклофрения е едно и също, моето момиче. Грубо, гадно - истината боли. Никой не иска да е "побъркан " но се случват такива неща. Отивай на лекар и не се опитвай да омаловажаваш и там проблемите си, за да може да прецени какви лекарства да ти дава.

9.   Още нещо - спри да четеш тези тезми, свързани със загуба на близък. Да, всички ни очаква същото, но няма смисъл да мислим за това и да страдаме преди да се е случило, още повече, че така излъчваш негативна енергия.

10.   И аз съм като теб :(, немога повече да живея така, постояно ми е напрегнато имам някви страни предуствия. Кажи какво направи ти, оправи ли се и отиде ли на лекар.

11.   Към номер 6 : Сам/а ли се излекувахте?

12.   Попринцип с психолог или психиатър е нужно да се консултирам заради ОКР и може ли да ми кажете каква горе доло е цената за 1 консултаци и колко често и колко време протича лечението.
Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите.

13.   ... и да допълня може ли човек да се излекува напълно от това?

14.   Може да се излекува, ако го иска, и ако го реши категорично и непреклонно.

Иначе психиатри, психолози и хапчета няма да помогнат...

15.   Мдда добре дошла в клуба на лудите. И аз съм от тях. Момиче на 20, ако има значение. Имам това заболяване още от много ранна възраст, майка ми го е забелязала. То като цяло е ужасно. Не стига, че знаеш, че ти хлопа дъската ами и трябва да се криеш от хората. Има дадено нещо, от което ме е страх и като се сетиш за него трябва да направиш дадения ритуал, ако не го направиш мозъка ти праща импулси и започваш да чувстваш страх, затова искаш или не правиш каквото трябва, дори и да изглежда нелудничево. Аз не знам как да се лекувам и не искам да пия никакви хапчета. Просто нещо е сбъркано в мен, а най-гадното е, че никой не ти вярва. Всеки гледа да го прескочи, мислейкио че ще изчезне сам или си въобразяваш. Стигала съм до там да крещя сама на себе си спри, но не можеш да се бориш със собствения си мозък:(((

16.   А каква е горе доло цената за консултация с такива специалисти и колко дълго продължава лечението и изобщо има ли такива в Бургас, които се занимават с такова растройство, питам защото незнам дали ще имам нужните средства.
П. С. знаете ли някакви онлайн, които работят безплатно с хора с ОКР и разбират ли изобщо от нещо, ако няма може да му кажете и цената за тях.
Благодаря предварително, надявам се да ми отговорите на въпросите.