Споделена история от Семейство

Как да не се мразя
Здравейте, изпитвам огромно чувство за вина... Мразя се.
Аз бях човек със стабилна психика, но сега усещам че се сгромолясвам. И за някои от вас ще се строи смешно, но аз се чувствам ужасно.
Та какво ме накара да пиша тук, вие бихте ме разбрали...
Имам прекрасна дъщеричка на 11 месеца, едно уникално слънце, което се усмихва и радва на всеки....
А аз уж пораснала и самостоятелна, понякога се чувствам безсилна и провалена....
Това малко създание разчита на нас за всичко, за да живее... Опитвам се да дам всичко от себе си, но едни секунди на невнимание и светът ми се сгромолясва.
Става въпрос за една цицина, едно тупване на земята и 5 минути плач...
Ще си помислите е какво толкова? Аз не мога да си ги простя тези секунди, иде ми да се накажа по най-жестокия и болезнен начин... Плача, страдам, изживявам момента отново и отново....
Как кажете ми как да не се мразя... Как да се опитам да превъзмогна факта, че не мога да я опазя....
Тя е всичко за мен...

Коментари

1.   Не разбрах добре какво искаш да кажеш. Но ако чувстваш, че психиката ти се сгромолясва иди на психиатър. Това не означава, че си луда, ами просто ще ти даде лекарства, за да почувстваш как отново силите ти се връщат.

2.   не се натоварвай.. замисли се това дете ще порасне утре ще върви само, ще се катери, ще пада и ще става и ще открива света.. не можеш да си всяка секунда да го пазиш.. ще излиза с деца и ти няма как да знаеш дали като е играло футбол не е паднало и т. н.. не се притеснявай и не се измъчвай

3.   Да те успокоя!!! Чакат те 17-20 години, падания, обелени колена/лакти, още много цицини, емоционални притеснения, нараняващи тялото диети, тропане с краче, рев след раздели с гаджето и още какво ли не. Вържи се с предпазния колан, хвани се за подлакътниците излитаме в космоса, да си родител е подобно на професия космонафт не знаеш с какво се захващаш, къде отиваш и какво ще ти се случи там. Извинявам се за метафорите, но колкото повече расте детето, толкова по големи порблеми ще създава на психиката ти още от сега се въоръжи с търпение. Не се притеснявай от едно падане, сега като проходи как ще го пуснеш само, знаеш ли в пъвите месеци колко ще пада. Прегърни го, превържи му раната /ако има/, целуни болното място и го остави да изследва света около себе си. Да си родител не значи да предпазваш от падания, а да превързваш и целуваш раната, да дадеш кураж на малкото същество да продължи напред. В живота детето ти много ще се спъва и пада важно е като родител да го научиш да се изправя след падане.

4.   И аз се присъединявам към коментиралите, само искам да добавя, че тези самообвинения, както и заглавието на темата ти, говорят за недобро психично състояние, да не кажа проблем. Вземи мерки докато е време.

3 е напълно прав.
Замисли се за себе си, за това какъв родител ще си с такава нестабилна, меко казано, психика. Със сигурност няма да влияе добре на детето, а и за теб самата не е добре.
И аз съм родител, от опит говоря.