Споделена история от Семейство

Мюсюлмански брак
Въпросът ми е по-скоро религиозен, породен от любопитство. Имате ли си на идея каква е минималната възраст разрешена от Корана за сключване на верски брак?

Коментари

1.   Авторе/ке, нещо въпросът ти не е правилен и дори противозаконен - брак по Корана няма в България, верски брак също няма, нещо повече - той е незаконен.
В България важи върховенството на Закона и Конституцията и брачната институция е регламентирана в Семейния кодекс на страната. Минималната възраст за сключването му е навършването на пълнолетие на двамата младоженци - 18 г. При особени обстоятелства (бременност) се позволява и брак на навършилите 16 г. с позволението на Съда и на родителите.

Свободното изповядване на религията е гарантирано от Конституцията на Република България, Конвенцията на ООН за правата на човека, но това не значи, че религията е над Закона. Тоест, за религиозният брак важи възрастта, определена в Закона и той е невалиден пред Закона, ако няма сключен граждански брак, а родените от него деца са извънбрачни.

Който жени лица под 18 г. върши противозаконно деяние и носи наказателна отговорност.
Практиката при мюсюлманите е да женят деца на 12-14 г. , но тази практика е Противозаконна и е преследвана от Закона.
Забранено е живеенето на семейни начала с лица под 18 г. Ако родителите на тези лица са дали съгласието си, то тяхното попечителство се отнема в полза на Държавата и децата биват настанявани в дом или при приемни родители, а Държавата е техен единствен попечител и настойник.
Забранено е да се спи с лица, ненавършили 14 г. Всеки, който престъпи чл. 149 следващи в Наказателния Кодекс бива преследван от закона и наказанието е минимум 5 г. лишаване от свобода.

В България живеят мирно всякакви религиозни общности, но Законът и Конституцията са върховни в нашата страна. Който иска да се жени по Курана да ходи да живее в Саудитска Арабия. У нас подобни бракове са противозаконни, а законът защитава с особена тежест лицата под 18 г. Сексуален акт с лица под 18 г. се счита винаги за изнасилване до доказване на противното, а за изнасилване наказанието е минимум 5 г. лишаване от свобода. Сексуалният акт с лица под 14 г. е педофилство и наказанията са още по-строги.

2.   Към автора: На колко си години? Какъв е този зор, влюбване в мюсюлманин?

3.   До 1: Студент по право съм, нещата които пишеш не са точно така.

1) Религиозният обрет (било християнски, мюсюлмански или друга религия) не е противозаконен (т. е няма санкция), просто както каза ти - не поражда правно действие. Което означава, че двама души могат да сключат такова "бракосъчетание", но просто от гледна точка на правото няма бъдат породени правни последици, т. е няма да има брак.

2) Брак могат да сключат лица навършили 16 години, с решение на Райония съд по местожителството на лицата, ако важни причини налагат това (не се посочва изрично какви). Родителите тогава само се изслушват, но тяхното мнение НЕ Е задължително за съда, т. е. съдът е длъжен само да ги изслуша, но може и да не се съобрази с тяхното мнение.

4.   А сега, номер 1, затвори учебника и се огледай малко! Теорията и практиката се разминават доста, особено при циганите! 12-13-годишни момичета живеят с мъже и раждат, 14-15-годишни се женят... И това останалите наричат "специфика на циганската култура". Според мен си е чисто педофилство, но законът не реагира.

5.   Забелязвам, че номер 1 яко избива комплекси... вероятно на 25-30 години за първи път е правил секс. Е, ето ме.... започнах на 14 да излизам и правя секс с по-големи какички, сега съм на 27 и все още никой не е влезнал в затвора. :D Колкото по въпроса на автора... нямам си идея.

6.   Тук не сме религиозна, а светска държава. Иначе да бъда честен лъже пророка педофил Мохамед е взел Айше на 4 години и я е изчакал да стане 8. Ако това те интересува.

7.   "Практиката при мюсюлманите е да женят деца на 12-14 г. , но тази практика е Противозаконна и е преследвана от Закона. "

Не бъркайте циганите с мюсюлманите!

8.   От н. 1 - благодаря на номер 2 за допълнението, но нищо грешно не казах - жителството с лица под 18 г. (религиозен брак) е забранено, а сексът с ненавършили 14 г. е педофилство.
Н. 7 не бъркам циганите с мюсюлманите. Може по нашите географски ширини само циганите-мюсюлмани да женят децата си на 12, но в държавите със Шариат това си е Закон. Преди и турците у нас са женили децата си на тази възраст, в последните 30 години са се пообразовали, но това не важи като цяло за мюсюлманите. Я мръднете малко до Емиратствата или до Анатолия да видите, какво става.

9.   №8 А тогава, преди, по турско, твойте баби на каква възраст са се женили? Ще ти отговоря също на 12-14г, 17-ните били стари моми.

10.   До 9: Глупости! Това не е вярно, при браковете по време турското робство е трябвало момичето да е било най-малко на 15 години, също така не е било позволено разлика във възрастта повече от 10 години между момчето и момичето.

Характерните за мюсюлманите "ранни" бракове, никога не са били характерни за нас.

11.   н. 9 - аз съм от Родопите и при нас „турското“ е продължило до 1912 г. и още си се помни много добре. Моята прабаба е била сгодена на 16 г., защото е била пълен сирак. Такова сгодено момиче е отивало да живее в дома на младоженеца и при неговото семейство, най-вече, за да помага в работата, но младите са нямали право да консумират връзката. След като прабаба ми е навършила 18 г. се е състояла и сватбата - вярно, примитивна работа - показвал се е кървав чаршаф и такива глупости, но преди 18 г. не се е спало с момичето. 9 месеца по-късно им се е родило първото дете - баба ми. Тя пък се е сгодила на 22 г. и е живяла 1 г. при семейството на мъжа си, преди да се оженят. Идеята е била, че ако не се разбираш със семейството на мъжа, можеш да развалиш годежа. Ако двамата не си допаднат, могат да се разделят в това време.

Знам историята на семейството си, започвайки от 19 век. Никоя жена не е била омъжвана преди 18 г.

... не е така обаче при нашите съседи-помаците. Дори бабите и майките на моите съученички са били омъжвани на 14-16 г. Днес не е така поне в моя край, но до преди 20-30 годинки си е било нормално. В закътани селца още омъжват момичетата на 13 г. от страх да не вземат да се обезчестят. Само така е гарантирано, че булката ще е девствена, капито?
Това е и причината при циганите.

Иначе разводът е нормален при мюсюлманите. Не е рядкост на 20 г. жената да е разведена 2 пъти. В крайна сметка мюсюлманските „бракове“ са просто фалш и лицемерие, позволяващо на мъжете да правят секс с малки момичета и млади жени.
В моето семейство няма разводи, ние сме християни. Всичките ми дядовци са се грижили за жената и децата си до последния си дъх, не са зарязвали жена си на 20 г. и не са зарязвали децата си, за да се женят по 20 пъти