Споделена история от Семейство

За насилието в семейството
Тази вечер една случка на път за вкъщи ме провокира да пиша тук... Прибирайки се се разминах в кварталната уличка с майка, която водеше за ръка 3-4 годишно момиченце, до тях вървеше порядъчно пияният баща. Агресивността му избиваше. Викаше, ръкомахаше, изрече обидни думи срещу майката...Тя, да не бере ‘’хорски срам’’, само му казваше: ’’Добре, тихо...’’...

Това скапа настроението ми, вечерта ми...За майката НЕ МИ ПУКА, на нея явно й харесва да бъде ‘’обичана’’ по този начин... Сърцето ми се свива за това невинно момиченце.... Как ли се е свивало детското сърце от виковете, от които дори и аз, възрастната, непознатата, се стреснах... Как ли ще мине вечерта за това детенце.Сълзи, паника, болка, стрес....

Апелирам към всички ЖЕНИ, ‘’майки’’, подлагащи децата си на такъв КОШМАРЕН ЖИВОТ...Спрете, прекратете това.... Начини има. Другото е оправдание. Не подлагайте децата си на такъв стрес. На такива майки децата трябва да бъдат отнемани. Има и детски заведения, в които поне ще заспиват спокойно....

Никое дете не заслужава да бъде подложено на това!

Казвам го, защото от вече отдавна миналото ми детство изплува, при вида на тази случка, споменът за същото ми детство... Болезнен....

МАЙКИ, БЪДЕТЕ ИСТИНСКИ МАЙКИ, А НЕ СЛАБИ НЕЩАСТНИЦИ! Погрижете се за спокойствието на децата си-то е най-ВАЖНО, не се прикривайте зад измислени оправдания :''Как ще се справя сама?...'', ''Заради детето търпя...''

Какво търпите, имайки право на избор при това?
А какво търпи детето, НЯМАЙКИ право на избор...

Поклон пред истинските майки, които В ИМЕТО на децата си НЕ са останали с насилника, а са си тръгнали... Направете го и вие...

Коментари

101-131 от 131

101.   Здравейте, аз бях 5г. с прекрасен мъж, до момента в който не родих и, след това, още 4г. в един кошмар. С гордост казвам : "Аз съм щастливо разведена жена". Без помощта на роднините ( те се отрекоха от мен, в момента в който видяха, че проблемите ги заобикалят). Защото всеки знае, че тези хора доминират със заплахи и факти, а след това плачат като малки деца и се вричат, как ти си целият им свят, колко много съжаляват и как всичко, ще се промени. Предпочитах да умра, но детето ми и аз, да не живеем в такъв ад. Помогна ми една организация (до някъде). Надживях страхът, това е първата и най важна стъпка. Пожелавам на всяка жена в такова положение, да успее..

102.   До авторката: както разбирам сте възмутена от насилието на което са подложени много български жени и техните деца. ами спрете със лицемерното си възмущение и направете нещо да помогнете на тези хора. ако смятате че да риташ паднал е героиство толкова по зле за вас. никои не ви е искал мнението и възмущението по въпроса. всеки си преценя как живее и може да живее. като видяхте лошото отношение на мъжа към детето шо не викнахте полиция, на запад така правят. ама ние тука даваме съвети отстрани и нищо не правим че по лесно

103.   Вързано куче всеки бие. Не сте авторке на мястото на тези жени за да говорите с такава омраза. Моя позната избяга с детето си в Германия за да се скрие от насилника. Само че той я намери и там и и открадна детето а нея продаде за проститутка(разведена е с него)Е сега пак ми кажи че жените са виновни. Ами чукай на дърво да не те сполети такава съдба че никой не е застрахован.

107.   Мен пък ми е странно (меко казано), защо има хора, дето си позволяват да имат дете при условие, че са някви нервни, невртични, емоционално нестабилни, с ниски/никакви доходи и. т. н. И се оправдават някво от сорта на "ам.. то стана", или "мии чи то си йъ нашу правуу да имъми радуст въ животъъъъъъ". Защо наистина децата трябва да търпят неврозите и материалните незгоди на тези, които са ги създали. И такива родители все много разбират от политика.. и от какво ли не още.. и винаги имат всевъзможни оправдания за собствените си провали... А децата трябва много много да не пречат.. да не говорят излишно, да не искат друго освен основото за оцеляване - иначе са лигльовци и глезли. Хайде, който иска да ме почва със словестна атака... И дано все повече хора да осъзнаят, че едно дете трябва да има, ако не супер щастливо, то поне спокойно детство.. ама задължително!

109.   Здравейте! Темата е много тежка и трудно можеш да се поставиш на мястото на потърпевшите. Тук говорите предимно за физическото насилие, емоционалното е също толкова разпространено и не по малко опасно, защото то е невидимо за околните и освен жертвата никой не подозира какво се случва. Трудно можеш да опишеш на някого какво преживяваш, особено ако отстрани сте идеална двойка... Всички смятат че проблема е само в главата ти- тогава наистина си сам и разчиташ само на ума си да се справиш, въпреки че много често питаш себе си дали наистина си наред. Но за това почти не се говори - щом не те бие значи всичко е наред...

110.   Не съм много запозната с това, какви условия и подкрепа са осигурени на бити жени и деца, ако решат да напуснат насилника си, но преди няколко години имаха възможност да видя отстрани как системата не работи.
Една коя позната роди и напусна насилник, без да са имали брак.
Той детето не го призна.
2 години я заплашваше, че ще убие детето, ще я подпали докато спят, че в болницата няма да могат да съберат парчетата от нея и т. н.
Преди тя да роди и да го напусне си я удряше. Основно синини, млатини, без счупени крайници (да се разбира, че и по-лоши от него има).
Докато тя беше в болница след тежко раждане той я заплашваше, че ще я залее с киселина в отделението.
Един два пъти прави опити да я причаква тук там и то не сам, ами с някакви лекета и я заплашваше и на живо.
Отиде жената в една от организациите, които споменахте, а от там й обясниха, че тъй като те нямали брак и детето не било признато нищо не можели да направят.
Избягваше го по всякакъв начин, но веднъж умишлено му вдигна телефона и направи запис как я заплашва.
Отиде и подаде жалба, пусна и записа на полицаят, приел жалбата.
Извикали го, разписал се под някаква хартийка и кошмарът наново.
Никой нищо не направи, а тя се консултира и с адвокат и той й каза, че не й препоръчва да предприема действия, защото ще стане по-лошо, а доказателствата са малко - нито медицинско си е извадила, записа в съда нямало да се признае, думата на единия срещу другия.
Страх я беше да излезе до магазина за хляб.
Добре, че майка й я прие обратно и я издържа по време на майчинството, че иначе не виждам как ако нямаше подслон и осигурена храна би се справила.
Добре и че лекето излезе повече приказчик, отколкото човек на действията.
Не мисля, че обществото или държавата прави достатъчно, за да защити жената и детето в българското ежедневие.
Не мисля и че трябва да сме толкова крайни към жените, които страдат от мъже грубияни.
Ако имаше малко повече помощ, истинска помощ, а не само на думи, повечето от тях щяха да съберат смелост да си помогнат сами.
Най общо казано държавата и обществото не защитават българската жена - не я защитават, когато бременна я тормозят на работа или я уволняват в изпитателен срок, само защото е забременяла.
Не я защитават и когато я бият и тормозят вкъщи.
Не я защитават когато я оберат на улицата (всеки който някога са му откраднали чантата ще знае за какво говоря). Ако я пребият или нещо по-лошо виновниците пак не се откриват и наказват.
Не я защитават и когато е разведена и сама отглежда детето си, а бащата или плаща мизерна издръжка или въобще не плаща, не полага грижи и т. н.
Ние сме вълче общество. Когато някой е по-слаб или в по-неизгодна позиция ние го обвинваме и нападаме. Щедро му обясняваме как си е виновен сам, че се е забъркал в кашата. Да, виновен е, но не е ли по-важно, че се опитва и има желание да оправи кашата, а му липсва един начален тласък, подкрепа която не е на хартия?
Когато някой го е излъгал работодател - ти си виновен, да си внимавал.
Ако жена я бие мъжа й - тя си е виновна, да си е избрала друг мъж.
Ако жена е принудена сама да отглежда децата си, а мъжа си драпа макарите и тя се оплаче - да си внимавали на кой раждаш деца.
Да, ама някак си е ужасно грозно все да атакуваме жертвите в дадена ситуация, а насилника дори да не го споменаваме!? !
Да, жертвата има част от вината, но основата вина е в насилника. А нито закон, нито общество на практика я търси или наказва за нея? !?
Не, ние нападаме жертвите, че не са достатъчно силни...
Еми не може всички в едно общество да са успели и силни и гениални, но затова е обществото, за да усигури нормални права и на индивидите, които не са най-блестящи и да им усигури възможността да си построят някакъв нормален живот, със собствени усилия, но и с малко начален тласък, който не е само на хартия и на думи.
Тая обстановка съвсем ни е превърнала във вълци...
Докато се търси вината само в жертвите, вместо да се помисли как реално да се ограничи насилника и да се предприемат мерки срещу него - ами до никъде няма да я докараме...

111.   Номер 110, обществото и държавата не могат да ти изберат бащата на детето и кой те кара от такъв да забременяваш. Има защита иначе за децата - извеждат се от тази среда, но за пълнолетни хора малко е защитата.

Българската жена се защитава иначе сама. Аз например нито съм забременявала в изпитателен срок (има си и кондоми, и противозачатачни за тази „работа“), нито съм забременявала от подобни палячовци, нито съм раждала без брак.
За тези неща се мисли ПРЕДВАРИТЕЛНО.
Иначе си позволявам да имам такова мнение, защото навремето направих грешката да искам да помогна на подобна жена - обадих се на организация, тя след разговор с нея се обади на полицията - дойдоха хората със следовател и всичкото да го арестуват, а тя отрече всичко без да бъде заплашвана и с осигурена закрила. Ако бях се обадила директно на полицията, а не през организация, ми казаха, че съм щяла и разходите да им платя. Следователят беше жена и каза, че на ден има по много такива случая, на които не може да помогне, защото жените не се борят до край и накрая дори в съда отричат всичко и се връщат при насилника.
Не знам до колко е вярно, но аз реших да не се занимавам повече, да си гледам мъжа и своето семейство. Има си институции за тази работа, а който иска да се промени нещо - да се бори, да си създава организации и така нататък.
Пак навремето наивно създадох организация за защита правата на пациентите, но когато стана дума за реални действия, точно жертвите на лекарски грешки и близките им „нямали време“ или „имали проблеми“ - накрая им казах една „Майна“ - моето семейство е доволно от лекарите, аз съм доволна от лекарите и болниците и проблеми нямам - хай сектир, оправяйте се по единично, когато не цените ангажимента на другите хора.
Ние не сме общество, ние сме племе - справяйте се като в племе - ЕДИНЧИНО. Всеки чака ДРУГИЯТ да му свърши работата, да му решеи проблемите, да му оправи държавата, а вече и семейството - това никъде го няма.

Аз като жена вече не се занимавам с такива неща, освен ако видя детенце да страда - ромче, българче - хайде социалните и в приемно семейство - вече два пъти съм помогнала на дечица по този начин и едното беше дете на жена-боксова круша - тя като иска да си стои да я бият -МОЛЯ, детето ще го пазим и ще го защитаваме. Моите родители са вече приемни родители и гледат две такива деца.
Човек трябва да е рационален и да предлага помощ там, където тя има смисъл.
Не само насилника има проблем, но и самата жена - голям човек е и да се оправя, аз помагам само на децата и то радикално - социални служби и натиск да си свършат работата.

112.   Съгласна съм, че човек трябва да помага там, където помощта му има смисъл.
Но има и случаи, в които рационалната помощ има смисъл, но липсва.
Много ме дразни това разбиране в нашето общество., че всеки трябва да се спасява по единично.
Дразни ме и аз лично не го практикувам.
Да, много хора не правят нищо, за да променят нещата. Но не може да имаш нация от лидери, гении и хора, които не допускат грешки.
Всеки допуска грешки и е важно да се даде шанс на тези, които искат да подобрят живота си да го сторят, да поправят грешката, а не всички институции да викат - еми аз съм добре, спасявайте се по единично, кой как може.
В подобни ситуации вината не носи само жертвата, а я носят насилника, жертвата, институциите и обществото като регулатор.

113.   на 12 съм и съм изживяла това... много е гадно, само че сега се научих да бъда силна, въпреки, че имам още проблеми, но наистина не е честно спрямо дечицата..

114.   Ами, обществото и институциите не са виновни, че подобни жени искат да си останат при насилника, и оставят и децата си да страдат в такава обстановка.

Какви да ги нарека не знам... мазохистки може би.
Дори децата не са им толкова важни, колкото да угодят
на мазохизма си... добре, че има институции, които защитават все пак децата.

Едно дете не може да се защити само... не може да избяга от насилието в къщата... може само да се мъчи и да
страда, и жени, които допускат това, за мен не са жени и майки! И не казвайте, че на нас отстрани ни е лесно - не ни е лесно.

Но вие, що за жени и майки сте, да седите при насилник, да се връщате при него и да държите и детето си там! Срам и позор.

115.   Всъщност наистина голяма част от тези жени са неосъзнати мазохистки.
Но на тези от тях, които искат да променят живота си и са готови да направят крачката - на тях обществото и държавата трябва да окажат подкрепа и помощ.
Често този род жени имат грешни модели на поведение заложени от детството. Понякога те не познават друг живот, освен този с емоционално нестабилен студен човек или побойник и съответно не се стремят към друг живот, защото този им изглежда познат и сигурен, а другият е нов, непознат и страшен.
Каква ирония, да асоциираш боят и тормозът с нещо познато и сигурно.

116.   Да останеш при насилника не е непременно проява на слабост а по-скоро точно обратното. Не всички майки имат избор. Представи си например безработна висшистка се върне на село - да рине кравешки... Може да се спори доста дали за едно момченце е по добре да расте без баща или с такъв като описания. Така че майките които описваш са всъщност много силни жени, пожертвали своя живот в името на детето си.

117.   Номер 116, лесно е да се оправдаваш по този начин.
Също като авторката, аз съм израснала в подобно семейство. Баща ми ограничаваше майка ми от започване на всякаква работа, за да я държи финансово зависима от него. Все му беше крива и за всяко нещо - бой. Сини очи, избити зъби, изгаряния... Знаеш ли какво е да си на 3-4 години и да гледаш как баща ти влачи майка ти за косата? Знаеш ли какво е да чуваш псувни и побои всяка нощ, когато се върне пиян? Знаеш ли какво е да се МОЛИШ да не се качва той с асансьора? Знаеш ли какво е чувството да ти се вдигне скандал за това, че си му изяла едно пакетче кроасани?? !? И да псува собствената си дъщеря на майка????
Съжалявам, но икономическата зависимост тези жени сами си я създават като оправдание. Моята майка е с висше образование, можеше да си намери работа в София или някъде другаде. Да, нямаше да е лесно, но сигурно щяхме да живеем дори материално по-добре. Баща ми си харчеше парите по компании, за маркови цигари и алкохоли, за любовници... а вкъщи не даваше кой знае какви пари, аз с месеци съм чакала да ми се купят едни маратонки например. Децата в училище ми се подиграваха заради начина, по който се обличам и заради това, че все нямах пари. А майка ми в това време ми обясняваше, че заради нас търпи. Е, нас (мен и сестра ми) ни няма там от доста време, аз се изнесох още преди 10-11 г., когато станах студентка, а сестра ми - няколко години по-късно. От доста време и двете сме напълно самостоятелни, така че не сме оправдание. Но, познай, майка ми още е с баща ми, защото... пак същите оправдания. В момента тя е съсипана от живота, вместо като 53-годишна, изглежда като жена на 73. А той си е ок и ще я надживее. Прибирам се при тях 2 пъти в годината и пред мен уж всичко е наред, но аз знам, че той я бие.
Както и да е, ако някой иска да се успокоява, че друг избор няма, нека го прави. Съсипаната детска психика остава за цял живот...

118.   Всички коментари до тук все обясняват как се заражда и съществува насилието над жените, но никой не казва нищо ЗАЩО, и коя е причината за това насилие? Ако насилието е болест, би трябвало да се открие причината за нея, да се премахне като такава, и чак тогава да се лекуват болните. Ако пък не е болест, то тогава е закономерна реакция, породена от причина, за създаването на насилие над жените. И, след като насилие над жените съществува, не намалява а се увеличава. Тогава въпросът е! Защо го има, и защо се увеличава? отговорът е много прост! Нарича се феминизъм. Докато него (феминизма) го има, ще го има и насилието над жени и ще спре едва тогава, когато всички разберат вредата от феминизма и го заклеймят и обявят извън закона. Авторке, при патриархална ценностна система това нямаше да го има, защото жената нямаше да се размотава по улиците с децата. Щеше да си стои в къщи и да си гледа женската работа, а мъжът и щеше да работи за да изхранва семейството и да се грижи за него. Никой не може да защити по-добре семейството от мъжа (главата на семейството). Мъжът се превръща в насилник, когато овластените и насърчавани към гавра с мъжа от закона жени, се смятат за недосегаеми, присвоили си власт, която по природа не им се полага. За това за такива жени си има народна мъдрост: "На зла круша, зъл прът! " И заради такива жени, днес вече няма семейства.
117, няма защо да се сърдиш на баща си. Финансовата независимост на едни жени, прави финансово зависими други мъже. Има си природни закони и правила. Мъжът никога не може да зависи от жената и винаги ще е обратното, защото той стои на по-високо стъпало в природната йерархия. Сърди се на извратената феминистична идеология, заради която баща ти се е държал така с майка ти. Светът трябвало да се управлява от жени, защото мъжете мислели само за войни!?? ! Е, как да не пребиват мъжете жените, при наличието на такива просташки изявления? Вижда се колко добре управляват света жените, в лицето на баба Меркел!

119.   118, я си пий хапчетата, моля те!
Патриархатът го виждаме в най-извратената му форма в арабските държави. Ако за теб това, което се случва там, е нормално - ходи живей в такова общество, никой не те е спрял.
Жените и мъжете трябва да имаме равни права и никой не трябва да упражнява насилие.

121.   119, по добре ще е ти да си пиеш хапчетата, аз не се нуждая от такива! Това че не ми публикуват коментарите говори само за едно, и е ясно защо, след като освен ирония към феминизма друго в тях няма. Жените ще имате равни права с мъжете, когато цъфнат налъмите! Насилието върху вас, зависи само от вас. Има една поговорка: - "Не било по дини, ами било по милини! "
Дано схванеш метафората и ме разбереш, ако ме публикуват.

123.   Номер 118, точно по време на любимият ти патриархат жените са яли най-много бой и при това се е смятало за напълно нормално. Ако не вярваш, чети класиците да видиш как чичо еди си кой имал проблеми и за утеха се прибрал и набил буля еди си коя, жена му. Е, понякога булята ходи из селото и се жалва, ама то е само ако чичото е прекалил и я е бил прекалено жестоко, иначе си се приема за нормално.
А колкото до омразният ти феминизъм, ами сърди се на хората предизвикали Световните войни. Ако ги нямаше тях, сигурно още щяхме да си живеем като в 19 век. Ама по време на войните, мъжете били на фронта и жените тръгнали да работят за да изхранват семействата си и открили, че не само се справят, ами дори им харесва и така дори и след края на войните продължили да го правят и започнали да възпитават и дъщерите си така. Така, че като не ти харесва оплачи се на политиците виновни за войните и понеже всички до един са мъртви не ти остава нищо друго освен да се примириш, че 21 век не е 19. Така, че свиквай! А и за твое добро, не се излагай с писане на глупости по форумите, че ставаш за смях. Защото и да си пишеш глупости и да не си пишеш, на човечеството и в частност на жените хич не им пука за твоето мнение и най-много да ти се хилят на глупостите, но това няма да спре светът да се развива, нито пък ще попречи на жените да ходят на работа и да пращат дъщерите си на училище. А ти като се имаш за толкова велик, вместо да се жалваш и да плюеш по феминизма, работи здраво и с действията си докажи, че си по-добър от жените. Защото на думи всеки може.

124.   123, в средния курс бях принуден да изчета доста класици, но по твоята логика, всеки чичо по онова време, ще да е набивал булята си, ей така, просто за утеха и за кеф. Това май съм го пропуснал при четенето. Това значи ли, че никоя буля не е оставала не набита от чичото? А, и по колко са ги биели според теб тогава? Защото днес статистиката твърди, 1/3, че и повече от жените в Европа, здраво биват понабивани, а дори и убивани от мъжете! Коя ли ще да е причината? А, и самата тема е точно за това нали? Аз просто изказвам мнение, и оправдавам мъжете, не само от мъжка солидарност, а от чувство за справедливост. На омразния феминизъм не се сърдя, а разобличавам творците му. Защото те пак са мъже, защото жена няма толкова ум за да го измисли, и не може да разбере че вредата от него е много па-голяма от колкото ползата. А, ти забрави, че жените сами могат да изхранват семействата си. Ако остане само на тях, семействата ще гладуват. Войните не са причина за феминизма, а и при всички епохи, женският труд не е ефективен колкото мъжкият. На жените им липсва вродена интелигентност, за това думата майстор е присъща само за мъжете и до днес. Да наречеш жената майстор, е доста подигравателно. Виж майсторка може. Най-древната професия си е чисто женска.

"А и за твое добро, не се излагай с писане на глупости по форумите, че ставаш за смях. "

То всеки се мисли за умен, както предполагам и ти? Пък смехът е здраве, нали така? Това ще значи (според теб), че съм доста полезен с писанията си за четящите. Не знам дали "Сподели нет" минава за форум, но тук всеки коментар се одобрява или не-одобрява от модератор-админ! Днес благодарение на феминизма, насилствено наложен от Европейския съюз женските коментари колкото и просташки да са, се толерират и насърчават от администрацията, а тя е процентно много повече от мъжете в нея. Моите коментари са "глупави" защото критикуват днешната простотия с равенството. ако тръгна да величая женската същност, няма да са глупави а ще са в унисон с насоката, определена от либерализма, който издигна в култ жената и постави в унизително положение мъжете, ограничавайки правата им юридически, с тези на жените, под лозунга за равноправие. Но, както казваш, 21 век не е 19, и Европа се ислямизира доста бързо. Предполагам, че знаеш колко са равноправни жените при мюсюлманите. При тях я има тази профилактика, за която си чела в класическите произведения, относно възпитанието на жените, а имунизацията срещу феминизма е 100%-ва. За това брадатите мъже-бежанци се учудват на свободното движение на жените по улиците, и го приемат за предизвикателство. На бързо внесоха корекции и дори мама-Меркел се стресна, а кметицата на града, където жените бяха "ощастливени" най благородно поздрави мъжете бежанци, и посочи заканително пръст на жените, за неприлично поведение, като им напомни че сме в 21 век! :)))

"А ти като се имаш за толкова велик, вместо да се жалваш и да плюеш по феминизма, работи здраво и с действията си докажи, че си по-добър от жените. Защото на думи всеки може. "

Пак грешно ме тълкуваш, но нищо. Простено ти е. Все пак по коментара ти се предполага, че си жена. Колко съм велик, не е учтиво аз да казвам, а ти няма как да знаеш това, понеже се гарантира анонимност на коментиращите. Няма причина точно аз да се жалвам, защото изобщо не ми пука за женската идеология, относно равенството. И не плюя по феминизма, а разобличавам наглостта на идеята и невъзможността да бъде осъществена. Феминизмът и насилието над жените винаги ще вървят заедно, но това го разбират само такива като мен. Аз отдавна съм се доказал пред приятелите и обкръжението си, и смея да твърдя, че няма още родена жена на планетата, с моите физически и професионални възможности.

125.   124, аз знам причината, заради която толкова жени са бити и тормозени днес - причината са мъжете като теб!

126.   ! 25, ако беше написала "Аз знам, че нищо не знам" щеше да е по правдоподобно. След като постоянно се говори за прогресивно нарастващото насилие над жените, бити и тормозени от мъжете днес, а причината са мъжете като мен, значи ли това че такива мъже като мен са станали много и продължават да се увеличават? И за какво е тогава този феминизъм, който вместо спокоен живот носи на жените само насилие и смърт, а и увеличава броя на мъжете като мен? Огледай се наоколо, и ще видиш, че под благородната маска на феминизма се крие подлост и лицемерие. Равенство не може да има, защото не може по-силният пол, да се подчинява на по слабия и да работи повече, а да му се плаща поравно, че дори и по малко. В човешката еволюция е характерно точно обратното. Жените трябва да разберат, че това равенство за което претендират, не може да го има без съгласието на мъжете, а те нама как да се съгласят на "самоубийство". Където е силата, там е и правдата!

127.   Номер 124, един приятелски съвет. Внимавай като ходиш по улиците, че от толкова вирене на носа, ще вземех да се спънеш някъде. :)) А иначе всички се убедиха какъв си изключителен и изобщо втори като теб никога не е имало и няма и да има. Ама на дупките не им пука, така че лекооо да не паднеш.

128.   Н. 124, често съм попадала на коментари от Вас, и то, всичките, такива крайни. Искам да Ви попитам, понеже ми е любопитно, Вие биете ли жена си? Ако да, бихте ли ми отговорили защо? Ако не я биете, отново, бихте ли пояснили причината?

Depravity

130.   127, 124 съм. Много ми е интересно, колко ли приятелски съвет ще да е този, даден от представител на противния пол, а иронията тук до някъде е самоирония? Аз като ходя по улиците до сега не съм се спъвал и не съм падал, а с вирнати носове виждам само жените, минаващи покрай мен, които често се спъват, та дори и падат, особено прекалено гримираните, силно парфюмираните и ходещите на токчета.

"А иначе всички се убедиха какъв си изключителен и изобщо втори като теб никога не е имало и няма и да има. "

Тук много си права. Жалко за теб, че няма как да ме видиш, а за мен е по-добре. И без друго не мога да се оттърва от женското преследване, щото сега било модерно - жените да свалят мъжете!

" Ама на дупките не им пука, така че лекооо да не паднеш. "

Е, зависи за кои дупки говориш? Има "пътища" с големи или с малки дупки. Едва ли ще се захласна толкова, че да падна в някоя "голяма и дълбока" дупка, а и да падна все ще е на земята. Няма да литна на луната.
..... .

128, би ли ми обяснила колко често си попадала на коментарите ми тук, или някъде другаде? Как и защо ги определяш като крайни?

" Искам да Ви попитам, понеже ми е любопитно, Вие биете ли жена си? Ако да, бихте ли ми отговорили защо? Ако не я биете, отново, бихте ли пояснили причината?

Depravity"

Веднага ви отговарям! Depravity. Аз не съм развратник, но съм мъж и също имам физиологични нужди като секс и други неща. Никога не съм посягал на жена си, защото не е имало причина за това, а винаги съм уважавал желанията и, понеже си я обичам много. Живял съм малко и в патриархалното минало и съм възпитан в тази насока. Имам две големи дъщери, а те пък са възпитани от жена ми в същия дух, и знаят мястото си, характерно за женския пол. Възпитанието ми не позволява да пребия жена, въпреки че е имало доста причини за това. Напротив! Спасявал съм жени няколко пъти от пребиване, тъй като съм доста физически силен, въпреки че жените също са имали вина. От "благодарност" една от тях ме обвини, че съм пребил мъжа и докато я спасявах, за което дори ме привикаха в полицията за обяснение. Добре че имаше свидетели, които потвърдиха необходимостта от моята намеса, но никой от тях не се намеси, а мъжът можеше да я убие пред очите на всички. От сега нататък, повече няма да се намесвам, дори и да видя че някой мъж пребива жена. Ще пазя само моите си жени, до колкото това е възможно. Дано съм бил изчерпателен в отговорите си, и съм задоволил любопитството ти.
Поздрави!
М 48

131.   130, много си напращял ти от самочувствие, но без покритие изобщо. Иначе, и ти не можа да схванеш иронията на номер 127, като ти каза, че си "изключителен и изобщо втори като теб никога не е имало и никога няма да има", трябва да си изключително слабоумен, за да си мислиш, че и другите не разбират от ирония и са го казали, защото го мислят сериозно. Я ни обясни, че си забравил този път да кажеш, как си се размножил преди 23 години, въпреки, че имаш коментари на по 3 години, в които са пак 23, но въпреки това си повтаряш едни и същи простотии оттогава насам? ! Хехе, ставаш не смешен, ами направо трагикомичен с тия измислени сценарии от филми, на които не би повярвало и дете от детската градина. Това, че се мислиш за неповторим и единствен по рода си, говори достатъчно за коефициента ти на интелигентност и за личността ти. Внимавай и не се дуй толкова много, че можеш да се спукаш!

132.   До 124:

Да се прехвърля вината за насилието на жертвата е толкова типично за насилниците.
Няма значение дали става дума за побой, изнасилване или емоционален тормоз - любимия рефрен на насилника е "Тя си го търсеше! Полата й беше твърде къса! Устата й беше твърде голяма! Загорила е манджата! ".
Насилника винаги си има оправдание...
Вината за насилието винаги принадлежи на насилника, а не на жертвата!
Мъж, който удря, изнасилва или тормози жена - не е мъж!
Мъжете, които защитават този род поведение - истината е, че им се иска да бъдат насилници, но нямат достатъчно власт в ежедневието си, за да бъдат, пък и ги е страх от последиците, т. е. те са страхливци с неизживяни фантазии за власт.
Изнасилването не е спорт за мъже, а за свине!
Мъжете трябва да разберат, че пишката не ги прави мъже, поведението им ги прави!

133.   Н.130, засичала съм Ваши коментари, на подобни тематики, но все пак не съм сигурна дали са Ваши, но по стила на изразяване, и убеждения, съм почти сигурна.

Умишлено Ви попитах, биете ли жена си/дъщерите си, и защо. Вие ми отговорихте не, че дори ги пазите и т.н. Сега искам да поясня, че сме в темата "За насилието в семейството". Има много такива бракове, в които се случва. Била съм свидетел, изпитвала съм го на свой гръб, спор няма. Аз приемам позицията Ви, защитавайки мъжете, обвинявайки жените. От по-старо поколение сте, така сте възпитан. Всичко е добре от моя страна, щом това са само думи. Все пак, куче, което лае, не хапи. Вас не искам да коментирам. Сама разбирам, че съм далеч от годините, и опита Ви. Но, прави ли Ви впечатление, че ми отговорихте, че не биете жена си, защото не Ви е дала повод за това. Сега искам да кажа, какво най-често съм наблюдавала, а то е: Жена и мъж, живеят заедно. Няма значение в брак ли са, или на семейни начела. Жената се труди, ходи на работа (макар и нископлатена и безперспективна), връща се вкъщи, скапана от работа. От там насетне, започва да върши домакинската работа. Захваща се да прави вечеря, измива и нарязва старателно зеленчуците, приготвя месото, прави салатката. Междувременно свършва каквото има да се свършва. Мие чиниите, които са останали от снощи. Почиства след себе си, пуска прахосмукачката, забърсва масата, пода, ако трябва. Нарежда масата. Сервира вечерята, сипва ракията. Грижливо оставя шишето на масата, за по-късно. Мъжът се прибира. И той, от работа, но изкарва повече пари, следователно е и по-натоварена. Гладен, жаден, сяда на масата. Не се усмихва, не пита как е минал деня на жената. Започва да разказва "Ей, тоя Пешо, от работа, 'неска к'во напрай. Скъса ми нервите. Ще му е*а майката". Ядосва се още повече, от тези си свои думи. Надига чашата, загребва от салатката, и така няколко последователни чаши. Вече е добре почерпен, решава за лека нощ, да хвърли един бой на жена си, ей така, да си знае, в най-лошия случай. В най-добрия, защото не е направила нещо както трябва.

Съжалявам за дългата история, но исках да си го представите. Казвате, жените са виновни, че ги бият, и такива случаи са по-често срещани. Феминизмът е враг Номер 1! Кажете ми, тогава, в този случай, тази кротка работеща жена, през деня, а вечерта, грижлива домакиня, кога се е докоснала до феминизма? Кога е решила, че има по-големи топки от мъжа си, че да заслужава подобно държание? На тази жена, някога, мнението и, зачитало ли се е, от мъжа си? Кога си е помислила тя, че е голямата работа, и има правото да се гаври с мъжете?

За това става въпрос, боят е бой, и не може да се оправдаваме с това, че жертвите го заслужават, и си го търсят.

В никакъв случай, не оправдавам жените, които САМИ се подлагат на подобен тормоз, но да кажеш, че те са виновни, ми е крайно нечовешко. И, понеже темата е за това, искам да кажа, че всеки един човек, има право на избор. Или стои на сигурното, макар и лошото, или излиза, и се бори сам/а! Друг вариант, няма. Всеки за себе си, избира. Но, да не се оплаква, защото той/тя ще трябва да живее с последиците, тоест трябва да носим отговорност за решенията си.

Depravity

134.   Трябва да си невероятен комплексар без грам самочувствие, че да тормозиш някой по-слаб от теб. И нямам предвид само мъжете, които бият жените си, но също и изродите, които тормозят възрастните и често болни родители, родителите, които бият малките си деца и т. н. За мен всичките са болни хора и се нуждаят от лечение! Така, че ако някой е осолено горд от себе си, че вчера е пребил жена си или е ударил майка си, ами жалко за него, защото дори не разбира колко е изпаднал. Колкото до жертвите, ами нещата са малко сложни, защото не винаги можеш да си тръгнеш. Ако едно малко дете е системно бито от родителите си, какво може да направи? И да каже на някого, никой няма да му повярва. Същото е и с някоя 80-годишна баба инвалид тормозена от сина си. Какво да направи? Как да се оплаче като дори не може да излезе от дома си сама? Пък и на тая възраст синът и винаги може да се оправдае, че майка му си е загубила ума и говори глупости. Така, че поне аз под насилие в семейството не разбирам само класическия случай, когато съпругът бие съпруга си. Има толкова много жертви, които даже са в по-лошо положение. Защото една млада жена все пак има някакъв шанс да се измъкне от ада. Ама едно дете на 5 или един старец? Така, че проблемът е наистина сериозен и всички ние сме длъжни да намерим решение. Ако знаете, че възрастните ви съседи редовно са тормозени от сина си, ако видите, че приятелче на детето ви, изведнъж започне да се държи странно, стане прекалено тихо или пък обратно крайно агресивно, не го подминавайте, а се опитайте да помогнете. Не, че може да се направи много нещо, но и моралната подкрепа все пак е вид помощ. Тези хора се нуждаят от това! Някой просто да ги чуе и да ги подкрепи!

135.   133, благодаря за интелигентния коментар. Темата за насилието днес е много актуална и всяко мнение на коментиращите е от полза за всички (най-вече за жените), които искат да живеят спокойно и сигурно, без да се страхуват от посегателства и рискове за живота си. Аз никога не съм посягал или нагрубявал жена си до сега. Тя не е заслужавала лошо отношение от моя страна, а напротив. Такива жени като нея са рядкост, а аз съм щастлив, че имам честта да е моя съпруга. Никога не съм и забранявал нещо или лишавал от каквото и да е, но тя е толкова скромна, че не мога да опиша поведението и. Не съм много богат, но не съм и беден и можем да си позволим доста неща, но тя не желае. Разполага с 80% от семейния бюджет, но всеки разход е по нейна преценка и е в най-икономичен вариант. Отгледахме две дъщери, които вече са големи. Малката е абитуриентка и се представи отлично на матурите по български и английски. Не знам дали си ме срещала по форумите, но има доста мъже с моите възгледи, уважаващи патриархалната култура и ценностна система. Няма да отговарям на метафората за кучето дето лае, а не хапе. Жалко е, че жените днес опиянени от идеята за равенство и подстрекавани от феминистките не разбират, че равенство и равноправие между половете е невъзможно без съгласието на мъжете. Примера, който си дала със семейството е показателен, но никой не си вади поука, а това се случва в повечето двойки живеещи на семейни начала, защото и брачната институция вече е обезсилена и на практика стабилни семейства няма. В случая който описваш мъжът демонстрира власт, която му е дадена от природата и показва на жената да не живее с илюзията, че гражданският закон ще я овласти и в семейството. Начин да се подчертае, кой е глава на семейството, но глава вече без семейна отговорност, защото живеем в модерни времена, предполагащи равнопоставеност на половете. Ето това се опитвам да обясня, но жените не искат (не че не могат) да разберат. Да допуснем, че обществото е болно (защото според мен е). Всяка болест се лекува с лекарства, но умните лекари първо намират причината за болестта, премахват я ако е възможно, и чак след това пристъпват към лечение. Причината за "болестта" днес аз виждам в еманципирането на жените, а самата болест може да се нарече феминизъм. Демографският срив и всички аномалии и най-вече насилието над жените се дължи (според мен) на феминизма.

" Съжалявам за дългата история, но исках да си го представите. Казвате, жените са виновни, че ги бият, и такива случаи са по-често срещани. Феминизмът е враг Номер 1! Кажете ми, тогава, в този случай, тази кротка работеща жена, през деня, а вечерта, грижлива домакиня, кога се е докоснала до феминизма? Кога е решила, че има по-големи топки от мъжа си, че да заслужава подобно държание? На тази жена, някога, мнението и, зачитало ли се е, от мъжа си? Кога си е помислила тя, че е голямата работа, и има правото да се гаври с мъжете? "

Старите хора казват: - "Покрай сухото, гори и зеленото! "
В миналото тази кротка и работеща жена през деня, а вечерта грижлива домакиня, се е занимавала предимно с раждането, отглеждането и възпитанието да децата, които след като пораснат стават пълноценни хора и изпълняват задълженията си според половата си принадлежност. Възпитанието на децата до 7 години е било поверено на жената. Престъпността не е била масова както сега. Няма стадо без мърша. И тогава е имало лоши хора, но не са били толкова много. Когато мършата стане повече от 50% в стадото, тогава идва началото на края на съществуването му. Днес тази домакиня може и да не е решила, че има по-големи топки от мъжа си, но други като нея отдавна са решили, че са с такива и са глава на семейство, и че мъжете ще трябва да им се подчиняват. За това мъжът от историята ти се презастрахова, като показва, че жената не може да командва, без значение дали ходи на работа и изкарва пари за в къщи.

" Всеки за себе си, избира. Но, да не се оплаква, защото той/тя ще трябва да живее с последиците, тоест трябва да носим отговорност за решенията си.

Depravity"

Поздравления, виждам че разбираш как стоят нещата в развитите "демократични общества. Не знам дали нашето в България е такова, но феминизмът процъфтява. №132 дава оценка за мъжете насилници!

"Вината за насилието винаги принадлежи на насилника, а не на жертвата!
Мъж, който удря, изнасилва или тормози жена - не е мъж!
Мъжете, които защитават този род поведение - истината е, че им се иска да бъдат насилници, но нямат достатъчно власт в ежедневието си, за да бъдат, пък и ги е страх от последиците, т. е. те са страхливци с неизживяни фантазии за власт.
Изнасилването не е спорт за мъже, а за свине!
Мъжете трябва да разберат, че пишката не ги прави мъже, поведението им ги прави! "

Интересното тук е, че тя твърди, че мъжете защитаващи насилието били страхливци с неизживяни фантазии за власт, а пишката не ги правела мъже? !? Сигурно импотентните мъже (защото вече има доста такива) според нея са истинските мъже или пък гейовете, понеже са с кротко поведение, а това (според нея) е важно и характерно за истинския мъж! Прочети и №131. Според нея аз не разбирам иронията, и съм изключително слабоумен.
Няма нужда да и отговарям по нейния начин, тя сама си е отговорила. Човек може много да е изживял, без въобще да е живял. Самочувствието от това е голямата ирония...
Поздрави!
М 48

136.   Знаеш ли когато бях на 13 или 14 в училищния двор имаше баща с малко момченце на около 4- 5 годинки. То бягаше от баща си а човекът видимо на градус с бутилка бира в ръка му викаше. Една съученичка тогава се възмути и каза : С такъв баща и аз щях да избягам. На хора, които са психически неуравновесени, пият и после си избиват комплексите върху децата трябва със закон да им се забрани да стават родители!

137.   М 48 - никъде не съм давала мнение по въпроса що е това истински мъж, но можеш да си сигурен, че ти не влизаш в категорията :)
Мъж може да е гей и да е повече мъж от теб, защото както казах - пишката не те прави мъж.
Ама като ти е толкова потенциала да разбереш, какво да те правим.
Ти оправдавай насилието над жени колкото искаш, това няма да спре светът на върви напред и жените да стават все по-независими - точно за да имат избора да бъдат далеч от псевдо мъжкари като теб :)

139.   137, права си, че светът върви напред и се променя постоянно. Щом смяташ и гейовете за мъже, а и че пишките не са от значение, значи че не признаваш репродукцията за важна, относно продължението на човечеството. Насилието над жените, причинено от мъжете никога няма да спре, без значение дали някой го оправдава или не. Независимостта на жените винаги ще зависи от благоволението на мъжете, колкото и да не ти се иска това да е така.

101-131 от 131