Споделена история от Семейство

За насилието в семейството
Тази вечер една случка на път за вкъщи ме провокира да пиша тук... Прибирайки се се разминах в кварталната уличка с майка, която водеше за ръка 3-4 годишно момиченце, до тях вървеше порядъчно пияният баща. Агресивността му избиваше. Викаше, ръкомахаше, изрече обидни думи срещу майката...Тя, да не бере ‘’хорски срам’’, само му казваше: ’’Добре, тихо...’’...

Това скапа настроението ми, вечерта ми...За майката НЕ МИ ПУКА, на нея явно й харесва да бъде ‘’обичана’’ по този начин... Сърцето ми се свива за това невинно момиченце.... Как ли се е свивало детското сърце от виковете, от които дори и аз, възрастната, непознатата, се стреснах... Как ли ще мине вечерта за това детенце.Сълзи, паника, болка, стрес....

Апелирам към всички ЖЕНИ, ‘’майки’’, подлагащи децата си на такъв КОШМАРЕН ЖИВОТ...Спрете, прекратете това.... Начини има. Другото е оправдание. Не подлагайте децата си на такъв стрес. На такива майки децата трябва да бъдат отнемани. Има и детски заведения, в които поне ще заспиват спокойно....

Никое дете не заслужава да бъде подложено на това!

Казвам го, защото от вече отдавна миналото ми детство изплува, при вида на тази случка, споменът за същото ми детство... Болезнен....

МАЙКИ, БЪДЕТЕ ИСТИНСКИ МАЙКИ, А НЕ СЛАБИ НЕЩАСТНИЦИ! Погрижете се за спокойствието на децата си-то е най-ВАЖНО, не се прикривайте зад измислени оправдания :''Как ще се справя сама?...'', ''Заради детето търпя...''

Какво търпите, имайки право на избор при това?
А какво търпи детето, НЯМАЙКИ право на избор...

Поклон пред истинските майки, които В ИМЕТО на децата си НЕ са останали с насилника, а са си тръгнали... Направете го и вие...

Коментари

51-100 от 131

51.   Авторката не е озлобена, още по-малко нещастна.Само вие сте нещастниците тука...Моя живот не е като вашия, и никога няма да бъде

52.   Твоят живот като не не като нашия какво правиш в този форум и щом като никога няма да бъде ПОЗДРАВЛЕНИЯ щом си си направил(а) застраховка добре!!!!!!!!!!!!!!!

53.   Какво правя във форума... имам правото да бъда тука също както и всички останали.А застраховка не съм си правила, но човек САМ си определя живота и решава за себе си какво да прави, с кого, и т. н.А ако ти не си го решаваш, ще го решават насилниците

54.   От Авторката:
Никак не се трогвам от определянията за мен- не съм, слава Богу, нито ''озлобена'', нито ''нещастна''.
Виж, нещастно щеше да е със сигурност детето ми, ако живееше в подобна атмосфера.

След цялата дискусия, в която съвсем умишно ''наливах масло в огъня''със силни приказки-а това бе, за да предизивкам (ако мога) по някакъв начин активност у тези малтретирани жени с деца (нека пак уточня, че ме боли за децата, а не за жените), изводът е един:ТЕ НЕ ЖЕЛАЯТ ЖИВОТЪТ ИМ ДА СЕ ПРОМЕНИ. Най-лошото е,че те не желаят детството на децата им да се промени.
Жалко за дечицата.

Но аз съм сигурна, че в недалечно бъдеще интересите на тези деца ще бъде защитен. Много сериозно ще се обсъди проблема за това и майката ще носи отговорност за бездействието си в ущърб на детето.
И помнете: НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА ТИ ПРИЧИНИ ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА, КОЕТО САМ СИ ПРИЧИНЯВАШ.
Бъдете силни жени, НЕ нещастници!

55.   От Авторката: относно това какво съм заявила пред майка си: Да, казвала съм й го. Не с думите''слаба'' нещастница, де факто само за да не я обидя, но истината е,че го мисля ( а това епо-тъжното). Не мога да я поздравя за избора й!
Аз пак повтарям,че един ден децата ви ще мислят това за вас, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ДАЛИ НЯКОГА ЩЕ ВИ ГО КАЖАТ.
Нужно ли е да го казвам? Нека Бог съди малодушните и насилника, на който стават подлога...

Баща ми вече го няма на този свят. Приживе съм казвала някои неща в ''очите'' след поредния скандал.
Е, промених ли го?
Колко от вас успяха да променят мъжа до себе си след поредния запой?

ИМЕННО ЗАЩОТО ЗНАМ,ЧЕ СИТУАЦИЯТА Е НЕПРОМЕНИМА И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО БОЛЕЗНЕНА ЗА ДЕЦАТА,НАЙ-НЕВИННИТЕ Й ЖЕРТВИ, АПЕЛИРАМ КЪМ ВАС ДА НЕ БЪДЕТЕ ПАСИВНИ!

Явно себе си не щадите, намирате спасение в страха си, ПОЩАДЕТЕ НЕВИННИТЕ ДЕТСКИ ДУШИ.
Толкова майки са напускали насилника ИМЕННО , за да не живее детето им в подобен кошмар! Направили са го заради детето! Пак повтарям-моите УВАЖЕНИЯ към тях!

Но вие не сте от тях.

Един ден не вие, а чуждите хора ще се погрижат за интереса на децата ви. Уви, би било срамно тогава да се наречете ''истински'' майки.
Това е, което мога да ви кажа. Останалото, ако можете да мислите и чувствате, го решете сами.

56.   Не се изненадам, че не се трогваш. Тази омраза която носиш в себе си те е направила безчувствена

57.   Има едно предаване по Анимал Планет, казва се зоополицаи.Там, в Америка, си имадружество за защита на животните.Например някой не си е хранил кучето, и то е отслабнало.Отиват там с полиция, забележете, вземат му кучето и го съдят за жестокост към животно. Осъждат ги на 1000долара глоба и 200 часа обществено полезен труд. А при по-тежките случаи 2 години затвор. Тези присъди се изпълняват...
Няма значение какво е животното - куче, котка, може и птица.
Ами ние бе хора, ние по-долу ли сме от животните?
Куче да си в Америка, а не жена в България
Но, пак казвам, ако сам не си помогнеш, и господ не може да ти помогне

58.   Боже, боже... защо наистина не се включи някоя от тези, които са успяли...А тебе, 56, и всички малодушни като тебе, в какво те превръща говедото насилник, който търпиш, в какво?

59.   От номер 56: Аз не търпя нищо, тъй като съм на 21 год.

60.   Скъпи жени, няма "не мога", има само "не искам" (поради "х" причини). Аз се справих..трудно беше, но си струваше! Днес съм щастлива с двете си деца и далеч от изверга, когото, за жалост, избрах за техен баща! Да, много се борих - съдилища, заплахи, обиди, посягания, но щастието на децата ми и моето, бяха достатъчен стимул. Нищо и никой не беше в състояние да ме накара да съм с него. Не ми пукаше колко часа на ден ще работя, нито, че ще разполагам със значително по-малко финансови средства!

Важното бе да съм добре, спокойна и здрава, за да мога да създам щастлив живот за децата си! Никой никому не е длъжен, уважаеми дами! Нищо от нещата, с които оправдавате решението си да продължите да пребивавате под един покрив с половинките си, не представлява истинска причина за него! Просто нямате "хъс" за живот, страх ви е да рискувате, не искате да напускате приятно нареденият си дом и да започнете от нулата. На каква цена, обаче???

Присъединявам се към №58 и ви задавам същият въпрос?? В какво се превръщате? И бидейки такива, с какво ще сте в помощ на децата си? Стига сте жалвали и самосъжалявали! Вземете се в ръце! Бачках по 13 часа на ден. Децата на ясла и след това при някоя приятелка, докато се прибера и са ги взема! През ден в участъка. Докато не се стабилизирах финансово и не се преместих в друг град! Тъй като се омъжих и забременях млада, не успях да следвам. Направих га сега - на 30 години, живееща сама с децата си, далеч от онзи изрод, с родителски права и без стотинка издръжка! Вече съм висшистка! Печеля добри пари, децата ми са в една от най-елитните детски градини, спя спокойно, имам приятели и мога да кажа, че като цяло съм много, много по-добре! Вие, дами, защо "не можете"? С какво сте по-различни от мен???

Ева

61.   Ева
Браво на теб. Така трябва да се прави. Написах го по-горе и ме набедиха за комплексар. Така че приготви се за присъди.
Желая ти успехи.

62.   Присъди? Бля-Бля! Делата ми сами говорят за мен. Присъдите не ме "докосват". 61, комплекс е нежеланието на дамите да вземат живота си в собствените си ръце. Комплекс за.... нерешителност?, неспособност??, както и да го наречеш-ще е вярно. А и не забравяй, че нападението е най-добрата защита!

Ева

63.   Възхищавам се на номер 60 посещавайки този форум точно това исках да намеря някоя жена която се е справила минала е през ада и е получила спокойствие за децата си и себе си това ми дава куража и стимула да последвам нейните стъпки.

64.   Абе хора (дами) я не ми се правете на много силни като давате съвет, просто се молете да не ви е на главата. ОСТАВИГИ ДЪРЖАВНИТЕ СЛУЖБИ И АГЕНЦИИ ГОСПОЖО АВТОРКЕ. Те инвалиди-деца не бръснат(от опит ,сблъсквала съм се със такъв случай) та пребита жена ли?В никакъв случай при физическо малтратиране не трябва да се преглъща естествено че развода и отдалечаването от този човек са решения.

Само , че лесно е да се каже но в живота това което трябва да е теория почти никога не е практика. Имаш ли деца продфължаваш в името на тях ,но е адски трудно.Много ти съчувствам номре 2 но ми е интересно как толкова наранена ,угорчена от мъж и почти отчаяна (пердполагам)си се втурнала с друг-същия ,копие на първият ти мъж?

Понякога към някои жени съдбата е жестока и пътя след развода е 100% постлан с тръни ,не се отчайвайте в такива моменти стискайте зъби в името на децата си, но искам да напиша или да ви посъветвам да не се правите на много горди в такива ситуации, да си вдигнете главата високо и да си помислите че от тук на татък всичко ще е розово. Ела зло ,че без теб е още по-зло.И двата пътя са едни от най-тежките ,но ако се налага на една жена да избира по-добре сама с деца във финансова криза от колкото да живеят всички в тормоз.И пак ще се повторя не се правете на бабаети А СЕ МОЛЕТЕ НА БОГ ДА НЕ ВИ Е НА ГЛАВАТА.

65.   Браво на Ева! Ето това исках да чуя...Дай боже повече такива като Ева, наистина много се радвам за нея...тя е извоювала един добър живот за себе си и децата си,ТОВА Е ЗА УВАЖЕНИЕ... добра майка ли? Ето това значи добра майка!

66.   Стига писахте глупости... бабаити... това да осигуриш на детето си НОРМАЛЕН живот, това ли наричаш бабаитлък?

67.   За никакъв бабаитлък не иде реч! Избрали сме да бъдем майки!! Това е доживотно! В никакъв случай, обаче, това не ни дава правото да малтретираме децата си психически, правейки ги свидетели на подобни сцени! След като сме решили, че сме готови да станем родители, би трябвало да сме наясно с отговорностите, които съпровождат това ни решение!

Кой ни дава правото да „ разполагаме” с един човешки живот, подчинявайки го единствено на собствените си интереси, страхове и удобства?? Не отбивайте номера с дежурното „Детето трябва да расте с двамата си родители” (това, че например „бащата” е утрепка, явно е без значение...) Не бъдете такива егоистки! И аз направих навремето грешен избор, в очите на говедото, което се нарича баща на децата ми, но не заплатих за него със спокойствието и щастието им!

Понесох си последствията, беше ми много, много трудно, но днешният резултат ме удовлетворява напълно! Децата ми растат нормално, няма вече сълзи, няма безсънни нощи над креватчетата им, в успокояване от поредния кошмар! Два пъти си позволих да бъда насинена и с напукани ребра! Съжалявам, че не го напуснах още след първия път! Подведох се и аз по клишираното „ всеки има право на втори шанс”и по красивите думи, с които бяха изпълнени обещанията му. Друг компромис не направих! Дайте си равносметка, помислете и си отговорете на въпроса „С какво право карате децата си да заплащат за вашите грешки?”

Ева

68.   Скъпа авторке, не си достойна затова, че таиш в себе си омраза към човека, които колкото и да не признаваш е правил доста жертви за теб, достоен е човек, които може да прости от сърце и да забрави и да внимава да не допуска същата грешка.

Колкото до коментара за кучетата в америка, тук не е америка и нещата са коренно различни, и когато ние като общество се надигнем и направим нещо ЗАЕДНО тогава може би ще е различно.
А и хайде да не говорим, че точно там има толкова жестоки престъпления.И защо на майката да се отнемат децата, а защо е лишат самия насилник???Защо него не затрорят глобят и лишат от родителски права?Защо жената, която е жартва сега трябва да се окаже и престъпник според много от вас?

А и авторке, когато се изправиш пред майка си и й кажеш в очите, че е слаба нещастница, а не тука да си много велика тогава ще имаш право да съдиш жените.

69.   ДО № 2.Искам да ви кажа какво е по точно МОРАЛНА ПОДКРЕПА ето това. Към Жената подложена на домашно насилие.

Мила ще се отървеш от този човек спокойно , ще заживееш отново нормален живот.Имай само повече хъс,смелост и въобще не обръщай внимание на написаното по горе- те явно неразбират проблема.Първо ако имаш синини си извади медицинско, втра стъпка обаждаш се на тел .112 и те те прехвърлят към център за домашно насилие. Там вече ще ти кажат какво да направиш, ще ти дат правни съвети и подслон ако няма каде да отдеш.Известно време ще си под тяхна закрила докато течат делата, след това ще си намериш работаи ще започнеш нов КРАСИВ И СПОКОЕН ЖИВОТ.ДАВАЙ ТИ МОЖЕШ !ИЗЦЯЛО ТЕ ПОДКРЕПЯМ !ТИ СИ УМНА И ИНТЕЛИГЕНТНА ЖЕНА ЩЕ СЕ СПРАВИШ!

70.   До №68

Имаш право на лично мнение, но на същото има право и авторката! И именно като потърпевша се обръща и съветва останалите! Естествено, истината винаги боли.. Би ли ми казала, ако обичаш, наричайки в очите майка си „слаба нещастница”, какво би се променило в съсипаното детство на авторката? И това с какво би ни помогнало „като общество се надигнем и направим нещо ЗАЕДНО”??

№69, мислиш ли, че ако №2 наистина е искала да напусне мъжът си щеше да чака ти да и кажеш, че трябва да си издаде медицинско и на кой номер да позвъни? При положение, че 1-разполага с Интернет, и 2- Вече го е правила....

Стига с тези щраусови истории!!!

Ева

71.   Вече се убедих, че всеки тук говори празни приказки, явно трябва да се изпита на собствен гръб и тогава да видим дали ще сте още на това мнение.

Има различни ситоации, не във всяка може да се постъпи еднакво. Силната жена умее да прощава и да забравя, в противен случай тя не е нищо повече от една озлобена жена. Жалко е, че такива хора като авторката не гледат адекватно на нещата. Авторката мрази майка си?-Защо? Защо никой тук не вижда и не говори за главния виновник, а именно насилника.

Цял живот скъпа ще живееш с тази омраза и това ще повлияе без да се осетиш и без да го искаш на твоите деца! Тогава ти ще си "мащехата" и ще се намират хора които ще ти кажат това което ти сега говориш. Живот изпълнен с омраза не е живот. Не подлагайте децата си на това. Намерете сили да простите и да се отървете от цялата омраза която таите в душите си.

72.   Ами сигурно защото темата е друга, №71.

73.   Жените, които търпят насилие, са виновни в това, че търпейки го, те де факто толерират насилника и му помагат. И стига сте говорили, че ние не сме го преживяли и не знаем за кво става на въпрос.
Преживяли сме го, знаем с точност какъв е проблема.

Родителските права и на двамата трябва да бъдат отнети, не само на единия. Тъй като майката, не предприемайки нищо, е съучастник на насилника.
Колкото до това "мила, обади се в центъра, там ще ти помогнат" това ви беше казвано много пъти тука. Но всичко, което казахте вие, беше: не става.
Ами като е така, търпете си изродите в къщи, прощавайте им... те ще ви бият, вие забравете и им простете...

Децата на авторката със сигурност няма да я намразят. Вашите деца ще мразят вас...

74.   О да, може би, ако живеех в Америка със сигурност щях да звънна в някой център, но тук, тук в България не. Защо говорите глупости, всички много добре знаем, че тук не съществува такава институция.

Хайде всеки да си решава проблемите сам и да не му лепвате етикети от сорта на "мащеха", защото не знаете как стоят нещата и това, че вие сте успели да се справите не означава, че всички могат. Има къде къде по сложни ситоации от ваще!

75.   Не мисля, че моите деца ще ме намразят. ОК, може би и на авторката децата няма да я намразят, но те със сигурност ще растът изпълнени с омраза и това ще им попречи да станат стойностни хора. Това което тя таи в себе си, няма как да не се отрази и на децата.

76.   74... Устройва те да няма такава институция в България но УВИ, има!

77.   №75, единствената злоба, която долавям, е тази, която струи от коментара ти!

78.   Някой по горе беше дал за пример жената залята с кисилина. Ето тази жена е напуснала съпруга си с идеята да не търпи повече унижението и физическата сила над себе си и да предпази децата си. Но уви, какво стана...В следствие на това тя бива залята с киселина, заплахите валят една след друга. Тази жена пуска безброй жалби, доказателствата не и липсват, свидетелите също! И какъв е развоя на нещата?-Никакъв, сега тя се страхува 10 пъти повече за нейния и за живота на децата си. Има много хора в подобни ситоации, които вие нямате право да съдите! Това, че вие просто сте си взели децата и багажа, отишлести в къщата на мама и тати и сте заживели мирно и кротко, не означава, че при всеки ще е така.

79.   Не 77, не съм злобна, а съм реалистка.

80.   Моят е в пандиза! А в къщата на "мама и тате" не бих отишла да живея! След като го напуснах започна да ме следи и да ме заплашва, посегна ми даже.. Взех си оръжие, научих се да се защитавам. Сега той е в затвора, а аз съм тук и пиша!

81.   Единични са случаите като твоя. И това, че не си отишла в къщата на родителите си означава само, че си имала финансова възможност да заживееш сама.

82.   Авторката тук назва, че живее добре с децата се, че е щастлива откак е напуснала насилника. Защо мислите, че ще я мразят децата и?? И, не сме отишли при мама и тати, защото тъкмо от тях сме избягали... отишли сме на свободен наем и сме живяли КАТО ХОРА, аз поне...

А жената с киселината, не давайте за пример нея... Дайте за пример някой, който МОЖЕ и иска да реши проблема... между другото евала на тая жена с киселината, защото, както е видно, тя може, иска и го прави

83.   Аз лично нямам какво повече да кажа. Жалвайте се колкото си искате, ревете, тръшкайте се и най-вече, съсипвайте живота на децата си и вашия. Но, не искайте съвети, след като предварително сте решили, че "не можете", обричайки по този начин и себе си и децата си! Достойни сте явно за такава съдба!

84.   А ти си достойна и велика майка, така ли?

85.   Нямам такива претенции, но никой не ме тъпче, не ми посяга, децата ми са щастливи, душевно здрави и животът ни е прекрасен :)

86.   Хайде стига вече сте се били в гърдите колко сте смели, ок много се радваме за вас живейте си живота и със здраве, но стига сте плюли по хората, които по една или друга причина нямат тази възможност.

И до авторката, всеки сам решава какво да прави в живота си и сам прави изборите си, от нея се иска да не е като майка си, за която има такова ужасно мнение, макар че може да погледне на случилото се с други очи и да се замисли, че това до голяма степен е изградило характера й. И хайде да не правим квалификации, кои е достоен за родител и кои не, никои няма това право.

87.   Искаме да ви помогнем, затова пишеме тука а в никакъв случай не за да ви плюеме.Искаме да се сложи КРАЙ на насилието, това е причината дето пишеме тук...нямаме нищо против никого, но имате деца, отговорни сте за тях. А те с "бащата" насилник няма да пораснат здрави и нормални хора

88.   Ок вие си гледайте вашите деца за тях носите отговорност не за нашите, ние имаме правото да преценяваме.И край на насилието няма да се сложи с отнемането на децата ни това беше толкова малоумно, но мое мнение.И пак искам да подчертая, че не е така, че няма да пораснат нормални, това е обида към хилядите израснали в такава среда, а са станали хора.Нека подчертая, че има доста деца израснали в така наречената нормална среда, които са доста по ненормални и нездрави.Има доста случай.

89.   Тенденцията каква е, №88? Не ми говори за изключенията.

90.   Да тенденцията, че деца израснали в "нормални" семейства се избиват едно друго пият и пушат и водят разгулен живот и 90% нямат възпитание.Това не знам на какво се дължи, но нека някои ме обори колко са възпитани нашите деца в Б-я.

91.   Ами постни историийка на тази тема. Доста е сериозна и не и се обръща особено внимание. Но тук, в тази история става въпрос за психическото им здраве, или по-точно липсата му, по вина на родителите.

92.   Да точно защото е сериозна тема е тъпо да се изказват квалификации кои какво и как и обиди към хората.Трябва да се замислим за психическото здраве на децата като цяло, защото като наблюдавам какво става около нас не мисля, че само тези родители имат проблем с възпитанието на децата си, а една доста голяма част от хората в Б-я.

93.   Насилието в семейството е неприемливо, то води до унижени и смазани жени без достойнство и гордост, които с поведението си внушават на децата си момчета и момичета, че насилието и унижаването на другия човек си е нещо напълно нормално, някой избит зъб - голяма работа ще си сложа протеза, насинено око - ще ми мине, нарекли са ме кучка - нали не ме пребиха, ядва се и постепенно личността се превръща в парцал.

Тези жени се вкопчват в децата си и в последствие съсипват и техния живот, поради липса на свой собствен, използват децата си като патерица. Оправдания винаги има.

Знаете ли че жените са се купували и продавали, не са имали право да гласуват, хората са били роби и това се е променило защото някой се е борил. Да това си има цена. Аз всеки ден се боря и понякога ми е много трудно, но не се предавам. Пожелавам успех на всички жени готови да се борят за щастието и живота си.

94.   До 93: Не е само това: децата им страдат душевно, когато живеят в такова семейство, у тях се насажда страх и омраза.Моите родители бяха такива, аз и сестра ми се омъжихме за първия срещнат който ни поиска, само и само да се махнем от къщи.

За това, че трябва да се бориш, абсолютно е така...За насилието няма друг изход освен да се махнеш, независимо на каква цена...Моите родители не са вече сред живите, но и досега тегля последиците, и не мога да им простя че съсипаха и техния, и нашия живот

95.   90 на 100 от ЖЕНИТЕ КОИТО ЗЛОБЕЯТ И СА ТОЛКОВА НРАВОУЧИТЕЛНИ, СА БИЛИ ЖЕРТВА НА ДОМАШНО НАСИЛИЕ , НО АКО СЕ ОТКЪСНАТ ,ЗАБРАВЯТ ККАКВО СА ПРЕЖИВЕЛИ И ИЗТЪРПЯЛИ И ЗАПОЧВАТ ДА ПИТАТ ..КАК ЖЕНИТЕ ТЪРПЯТ ТАКИВА МЪЖЕ..КАЗВАТ КАК ЖЕНИТЕ СА СЛАБОХАРАКТЕРНИ...И Т.Н...ЗБРАВЯТ ОТКЪДЕ СА ТРЪГНАЛИ И СЪДЯТ КОЕТО Е НАЙ-ПОЗОРНОТО И НАЙ-СМЕШНОТО...МИЛИ ДАМИ, СПОМНЕТЕ СИ ВИЕ КАКВО ТЪРПЯХТЕ ГОДИНИ НАРЕД ПРЕДИ ДА СРЕЩНЕТЕ ТОЧНИЯ ЧОВЕК...И НЕ БЪДЕТЕ ТОЛКОВА ЗЛОБНИ КОКОШКИ!

96.   Точно една година, №95 търпях! След това си взех дечицата (2 момиченца, близначки) и успях! Без никакъв "точен човек" да съм срещнала!

97.   Една година е много, дори един ден не бива да се търпи такова нещо. Но, по-добре късно отколкото никога.Поздравявам 96 и всички останали, които, дори и късно, но са прекратили отношенията с насилника, и са се преборили да осигурят нормален и спокоен живот за себе си и за децата си. Аз не съм била никога жертва на насилие, може би точно затова уважавам тези, които не го търпят: Браво. Духом съм с вас

98.   ПОЛОЖЕНИЕТО НА ТАКИВА ЖЕНИ , Е МНОГО СТРАШНО ОТ ПСИХИЧЕСКИ И ФИЗИЧИСКИ ТОРМОЗ!!! ОТ СЪПРУГ И ОТ РОДИТЕЛИ! КАТО , ВИ ЧЕТА ТУК , КОМЕНТАРИТЕ НА ВСИЧКИТЕ, ВИДЯХ ЧЕ НИТО ЕДИН ОТ ВАС, НЕ ПРЕДЛОЖИ ПОДСЛОН И РАБОТА! А СЪВЕТНИЦИ МНОГО! АЗ СЪМ НА 47 ГОДИНИ И ИСКАМ ДА ВИ КАЖА , ЧЕ ЗА СЪЖАЛЕНИЕ , НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА СИ ИЗБИРА РОДИТЕЛИТЕ! БИЛА СЪМ , ПОДЛАГАНА НА ФИЗИЧИСКИ И ПСИХИЧЕСКИ ТОРМОЗ ОТ РОДИТЕЛИ! ЗАЩОТО НЕ СЪМ ИМ ЛЮБИМОТО ДЕТЕ! МАЙКА МИ , МЕ БИЕШЕ НЕПРЕКЪСНАТО С КОЖЕН КАИШ КОЛАН! ТОВА , БЕШЕ ПРЕЗ ВРЕМЕТО НА КОМУНИЗМА! А ТОВА , ПЪК И БИЛО ОСТАНАЛО ОТ БАЩА И СПОМЕН! ЗАЩОТО Е БИЛ ВОЕНЕН! ТЯ МНОГО , ХАРЕСВАШЕ ДА ГЛЕДА РУСКИ ФИЛМИ ЗА ВТОРАТА СВЕТОВНА ВОЙНА, ЗА НАСИЛИЕТО НА НАЦИСТКА ГЕРМАНИЯ!!! НАСИЛИЕТО КЪМ ЕВРЕИТЕ! И НЕПРЕКЪСНАТО , СИ МИСЛЕШЕ , ЧЕ Е ГЕРМАНСКИ ОФИЦЕР! МНОГО , МЕ БИЕШЕ С КАИША И НАКРАЯ БЯХ СПРЯЛА ДА ГОВОРЯ. КАТО ХОДЕХ НА УЧИЛИЩЕ , НЕ МОЖЕХ ДА ГОВОРЯ , ЗАЩОТО ЗАЕКВАХ. ПОСЛЯ ТЯ МИСЛЕШЕ ЧЕ АЗ ЗАЕКВАМ НАРОЧНО! И ЗАПОЧВАШЕ ОЩЕ ПОВЕЧЕ ДА МЕ БИЕ! НЯМАХ НИКАКВИ ПРИЯТЕЛИ! ПОСЛЕ СЛЕД ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ , МАЙКА МИ ЗАПОЧНА ДА СЕ БЕСИ С ЧОРАПОГАЩНИЦИ , ЗА ДА ВСЕЛЯВА СТРАХ НА МЕНЕ И СЕСТРА МИ, ЧЕ СЕ БЕСИЛА ЗАРАДИ НАС! СПОРЕД МЕН , ТОВА Е ПСИХИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ! ВСЕ НЯКОЙ И ПРЕЧЕШЕ! ПО ЦЯЛ ДЕН , НАГОВАРЯШЕ БАЩА МИ ПРОТИВ МЕН , ЗА ДА МЕ БИЕ ЗА ЩЯЛО И НЕЩЯЛО! КАТО БЯХ НА 16 ГОДИНИ , МАЙКА МИ МЕ КАРАШЕ НА СИЛА ДА ИЗЛИЗАМ НА СРЕЩА С МОМЧЕТА КОИТО АЗ НЕ ИСКАХ. И МЕ БИЕШЕ С КАИША! ПОСЛЕ , ЗА ДА СЕ ОТЪРВЪТ ОТ МЕН , ЧЕ ИМ ПРЕЧА , МЕ ОЖЕНИХА НА СИЛА , ЗА ЕДИН СТРАШЕН АЛКОХОЛИК!!! ЗА ДА СЕ ОТЪРВЪТ ОТ МЕН! КОГАТО БЯХ НА 20 ГОДИНИ! САМО , ЧЕ ТОЙ Е МНОГО СТРАШЕН АЛКОХОЛИК! КАТО СЕ НАПИЕ НАВЪНКА , ЦЕЛИЯТ КВАРТАЛ ЕХТИ ОТ НЕГО! И СЕ ПРИБИРА ПО МАЛКИТЕ ЧАСОВЕ! ТОЙ ЗАПОЧВАШЕ ДА ЧУПИ ВРАТИТЕ! И ЗВЪНИ ПО ЗВЪНЦИТЕ НА ЦЕЛИЯТ ВХД!!! ЦЕЛИЯТ КВАРТАЛ , БЯХА ВДИГНАЛИ РЪЦЕ ОТ НЕГО! КАТО , СЕ ПРИБЕРЕ ХВЪРЛЯ ХРАНАТА НА ПОДА!!! ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕ КАКВО ПРАВИ И ВДИГА СКАНДАЛИ И ТРЕСЕ ВРАТИТЕ! ИМАМ ДЪЩЕРЯ , КОЯТО СЕГА ВЕЧЕ Е ГОЛЯМА , ПОНЕСЕ МНОГО СТРЕСОВА СИТУАЦИЯ!!! ТОВА МИ ОТНЕ МНОГО ГОДИНИ СТРЕС И ТОРМОЗ! КОГАТО ЧОВЕК Е АЛКОХОЛИК , НЕПРЕКЪСНАТО Е ГОНЕН ОТ РАБОТА! ВЪОБЩЕ НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА ЗА ДЕТЕТО МУ! ДЪЩЕРЯ МИ , ПОЛУЧИ МНОГО ГОЛЯМ СТРЕС! СТРЕС ОТ ВСИЧКО!!! САМО , КАТО ХОДЕШЕ НА УЧЕЛИЩЕ И БЕШЕ ДОБРЕ И СПОКОЙНО! ДА НЕ МИСЛИТЕ , ЧЕ НЕ МИ СЕ Е ИСКАЛО ДА ИЗБЯГАМ ЛИ? НО НЯМАХ ПОДКРЕПА ОТ МОИТЕ "УЖ РОДИТИЛИ" КОГАТО ИМ РАЗКАЗВАХ МОИТЕ ТЕЖКИ ПРЕЖИВЯВАНИЯ , КОИТО ПОЛУЧАВАХ ЕЖЕДНЕВНО С АЛКОХОЛИКА, ТЕ БЯХА МНОГО ДОВОЛНИ! ПРЕДСАВЯТЕ ЛИ СИ , РОДИТЕЛИТЕ МИ СЕ НАСЛАЖДАВАХА НА МОЕТО НЕЩАСТИЕ??? ТЕ КАЗВАХА , ЧЕ СИ ГО ЗАСЛУЖАВАМ! МАЙКА МИ , НАГОВАРЯШЕ ДЪЩЕРЯ МИ , ДА БЪДЕ ПРОТИВ МЕН , ЗА ДА МОЖЕ МЪЖЪТ МИ , ДА МЕ БИЕ , ЗА ДА БЪДАТ ДОВОЛНИ! НО ЕСТЕСТВЕНО , ДЪЩЕРЯ МИ НЕ СЕ ПОВЛИЯ ОТ ТЕХНИЯТ БЕЗМОЗЪЧЕН РАЗСЪДЪК! КОГАТО СЪМ НЕЩАСТНА МОИТЕ РОДИТЕЛИ СА МНОГО ДОВОЛНИ! ДЕНЕМ И НОЩЕМ , НЕ СПЯТ КАКВО ЛОШО ДА МИ НАПРАВЯТ! ЗА ЩАСТИЕ И РАДОСТ , НИЕ С ДЪЩЕРЯ МИ СЕ РАЗБИРАМЕ МНОГО ДОБРЕ!!! НИЕ СМЕ КАТО ПРИЯТЕЛКИ! МНОГО ПЪТИ , СЪМ ИСКАЛА ДА НАПУСНА , СЪПРУГАТ СИ , НО ВЗИМАХ МНОГО НИСКА ЗАПЛАТА! АЗ ЖИВЕЯ В СТОЛИЦАТА И НЕ МИСЛЕТИ , ЧЕ СЕ НАМИРА РАБОТА , БЕЗ ВРЪЗКИ! КВАРТИРИТЕ СА МНОГО СКЪПИ! ОТ НЯКОЛКО ГОДИНИ СИ ДОКАРАХ СЪРДЕЧНИ ПРОБЛЕМИ! ОБЪРНАХ СЕ КЪМ РЕЛИГИЯТА! ЗАПОЧНАХ ДА ХОДЯ ВСЯКА НЕДЕЛЯ НА ЦЪРКОВНА СЛУЖБА С МОЯТА ДЪЩЕРЯ! ТАМ ЧУВСВАМ ДУХАВНО УСПОКОЕНИЕ НА ДУШАТА! КУПИХ СИ БИБЛИЯТА И ЗАПОЧНАХ , ДА Я ЧЕТА С РАЗБИРАНЕ! МНОГО НАУЧИХ ЗА СТРАДАНИЯТА ЗА ИИСУ ХРИСТОС И ЗА СПАСЕНИЕТО НА НАШАТА ДУША!!! СПОРЕД МЕН , ТЕЗИ ХОРА КОИТО ИМАТ , КАТО МОИТЕ ПРОБЛЕМИ Е ХУБАВО ДА СЕ ОБЪРНАТ КЪМ ЦЪРКВАТА И МАНАСТИРИТЕ! ДА ИЗПОВЯДАТ МЪКАТА СИ , ПРЕД СВЕЩЕННИКА ЗА ОРОЩЕНИЕ НА ГРЕХОВЕТЕ! ГОСПОД , ВСИЧКО ВИЖДА И ЗНАЕ ОТ КАКВО СЕ НУЖДАЕМ НИЕ! МИСЛЯ , ЧЕ ТОВА ДОНЕСЕ МНОГО БЛАГОПРИЯТНО НА МОТЯ ДУША И НА ДЪЩЕРЯ МИ! НЯКОЙ ПЪТ , КАРАМ И МЪЖЪТ МИ ДА ХОДИМ ЗАЕДНО НА ЦЪРКВА , КОЕТО Е ДОБРЕ! ТРЯБВА ВСИКИ ДЕН , ДА СЕ МОЛИМ НА ГОСПОД ЗА НАШИТЕ ГРЕХОВЕ! ДА ЧЕТЕМ ПСАЛМИТЕ! ГОСПОД Е ДОБЪР И НИ ОБИЧА! ЧАКА САМО , ДА МУ СЕ ПОМОЛИМ! ТРИЯБВА , ДА СЕ ЧЕТЕ ВСЕКИ ДЕН БИБЛИЯТА И ДА СЕ РАЗБИРА! ДА ВИДИТЕ , ХОРАТА КАКВИ МЪКИ И СТРАДАНИЯ СА ПРЕМИНАЛИ! БОГ ИМЕННО ЗАРАДИ ТОВА Е ДОШЪЛ НА ЗЕМЯТА! ЗА НАШИТЕ СТРАДАНИЯ , КОИТО И САМ ТОЙ Е ПОСТРАДАЛ ЗА НАШИТЕ ГРЕХОВЕ! ЗА ДА ПОЛУЧИ ВЕЧЕН ЖИВОТ! ТАКА , ЩЕ СЕ ПОЧУВСТВАТЕ МНОГО ПО-ДОБРЕ! ЩЕ ПОЛУЧИТЕ ДУХОВЕН МИР! МОЯТ СЪВЕТ Е ВСИЧКИ , КОИТО ИМАТ ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ , ДА СЕ ОБЪРНАТ ЗА ПОМОЩ КЪМ НЯКОЙ МАНАСТИР! ТАМ ДА СЕ ИЗПОВЯДАТ ПРЕД СВЕЩЕННИКА ЗА ПРОБЛЕМИТЕ СИ И ТАМ ЩЕ ГИ ПРИЮТЪТ! ЖЕЛАЯ ВИ , УСПЕХ И ГОСПОД ДА ВИ ПОМОГНЕ ВЪВ ВСИЧКО! САМО , ТОЙ ЩЕ ВИ ДАДЕ ВЕРНИЯТ ПЪТ! ЗАЩОТО , АКО ХОРАТА ЛЪЖАТ , ГОСПОД НЕ ЛЪЖЕ И ТОВА ЩЕ БЪДЕ ВАШИЯТ ПЪТ. ТОЙ Е ПЪТЯТ , ИСТИНАТА И ЖИВОТЪТ! ИСТИНАТА Е В БИБЛИЯТА! ДРУГОТО Е ЛЪЖА И ПАЗНОСЛОВИЕ! СЪВЕТВАМ ВИ СЪЩО , ДА НЕ ПОПАДАТЕ В НЯКОЯ СЕКТА! ЗАЩОТО СЕКТИТИТЕ СА МНОГО ОПАСНИ!!! МЯСТОТО Е В БЪЛГАРСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦЪРКВА!!! ПОЖЕЛАМ ВИ ОТНОВО УСПЕХ В ЖИВОТА И ГОСПОД ДА БДИ НАД ВАС! НАДЯВАМ СЕ , ДА СЪМ ВИ БИЛА ПОЛЕЗНА! НЕ СЪДЕТЕ ЕДИН ДРУГ! ЗА ДА НЕ БЪДЕТЕ СЪДЕНИ!

модератор - моля, не пишете цял постинг с главни букви. За последно публикувам такъв постинг. Благодаря.

99.   Поздравления за авторката и за темата и за начина по който я е описала

100.   Здравейте. От дълго време чета историите в сайта и попаднах на тази.
Аз съм момиче на 12 години и живея с майка ми и баща ми. Баща ми е налагал както физически, така и психически тормоз над мен. В момента е безработен, тъй като е голям пияница. Това беше осмата работа, от която го изгониха. Напива се всяка вечер и ме пребива после пред очите на майка ми. Опипвал (обарвал) ме е против волята ми, по гърдите, дупето... разхождал се е гол пред мен в пиянството си и е блъскал по вратата на стаята ми да влезе (аз я бях заключила тогава от страх). Майка ми е на 47 години, в тежка депресия от 6 години и на силни хапчета. Само като я видя да плаче и много се ядосвам а в същото време ми се свива сърцето. Ще ми се и моята майка да разбираше тези неща, които авторката написа в поста си, и да е силна жена и поне малко да помисли за мен, а не да мисли само как няма да се справим ако се махнем от баща ми - ама на, не е такава. Така че съветвам децата на моята възраст и на 13, 14, 15 години да се радват ако имат нормално семейство и нормални баща и майка, не да се тревожат че спиралата им свършила или че пресата им се развалила. Бих дала всичко, само за да имам нормално семейство и аз...

51-100 от 131