Споделена история от Семейство

Безразлична майка
Добра нощ, момиче на 14 години съм. Искам да споделя с вас историята си. Тя е относно майка ми. Към мен е безразлична. Никога не ми е помагала в нищо, винаги, ако я питам нещо, отговорът е не. Вкъщи стоим в отделни стаи и не си говорим. Вика ме от време на време, ако се наложи да хвърля боклук или да сложа чинии в миялната. Общо взето домакинска работа. Не знам как ви звучи, но наистина са такива отношенията ни.
Тази вечер бях втора смяна и се прибрах по тъмно заедно с една моя приятелка. По пътя тя ми каза да погледна един човек, облегнат на блок. Призна ми, че вече го е виждала преди малко. Погледнах човека и забелязах, че той гледаше нас. Тръгнахме нагоре и той също. Започнахме да бягаме, но той си вървеше нормално. Скрих се във входа на приятелката ми. Той има два входа. Излязох през другия и след една пресречка го видях отново. Звъннах на тате, за да си говорим. Той, естествено, след като разбра, хукна към моята посока. Щом се видяхме, този човек не го видяхме повече. Притеснена, звъннах на вратата и споделих на мама, а тя... ми отговори с, , добре, слагай масата да вечеряме, , ... Замислих се тя дали ме обича? Притеснява ли се за мен или е все тая? :(

Коментари

1.   Момче на 20 години съм, ами ако нещо сте се карали или може би отношенията ви са затворени.
Гледала ли си "Заложница на съдбата" Сапунка е но в нея майчината обич винаги е на 1 място
сериала ще ти подскаже какво е да обичаш също и какво е да си безразличен към другите.

2.   Здравей,

Разбира се, че те обича! Сигурно се притеснява за нещо, мислите и са отнесени, маже и да е изпаднало психически заради някакви ежедневни грижи. Слушай я и й се подчинявай, така ни учи християнската вяра, за да ти е дорбе в живота.

Онзи, дето ви е гледал, не му е чиста работата, заслужава един здрав бой и кастрация. Това, коеот мога да те посъветвам, е да се кръстиш, ако не си, и да се молиш всеки ден по няколко пъти за зашита от Господ Иисус Христос! Никой не може да те пази така, както той, повярвай ми!

Нашите родители са потънали в техни мисли, най-вече за пари и дребни житейски щуротии, или как са си пропилели младостта, пък как са се забавлявали някога, пък сега и е скучно и други.

Ти си момиче, трябва да те разбира в тази възраст, но и да не е така, не й се сърди, прощавай й и й помагай. Ако си достойна, Бог ще ти придаде всичко, от което се нуждаеш. Ако имаш душевна пустота, няма кой да я запълни така, както той.

Поздрави

3.   Едва ли е безразлична. По-скоро ми звучи като да е на автопилот. Или има някакви други тревоги. Не се измъчвай с подобни мисли. Понякога родителите ни изглеждат странни и си мислим, че ние не бихме постъпвали като тях, когато станем родители. Въпреки, че са наши майки и бащи те са хора със своите тревоги, мечти и проблеми.
Оглеждай се за този човек, който е вървял след вас и кажи на татко си да те посреща от училище за известно време!
Поздрави , М.!

4.   Миличка, аз също бях в подобна ситуация миналата година. Бяхме две момичета и едно момче. Отидохме на Сахат тепе, така на разходка и един циганин ни гледаше, особено мен. Преместихме се в другия край на тепето, той също се премести. Приятелката ми каза, че той я е заговорил. Питал я е нещо от сорта на "Здрасти, какво става? ". Като се преместихме той започна да се самозадоволява през панталона. После тръгна към нас. Ние тръгнахме да бягаме, циганина и той тръгна след нас. Накрая излязохме на центъра и се спасихме. Аз и момчето сме учили карате, но пак се изплаших. Съвета ми е да си купиш някакъв спрей или нещо друго за самозащита. Иначе поговори с майка си, питай я защо се държи така. Кажи и, че се чувстваш пренебрегната.
*Д*

5.   Миличка... ужасна болка е да е имаш студена безчувствена майка... Моята е таква. Винаги ни е крещяла със сестра ми и ни е обиждала. Все беше уморена и нямаше време да ни обърне внимание... Но това ни направи силни жени, които когато имат проблем го решават сами! Помисли има много добри страни да не си разглезено девойче тичащо при мама при всяка спънка. Усех

6.   Има една приказка, че за съжаление не си избираме родителите. Майка ти е и те обича, но понякога родителите не виждат как с постъпките си нараняват децата. По -сложно става, когато се намеси и трети човек, например лщбим човек, тогава отношенията ви още повече биха се изсотрили. А рано или късно и такъв момент ще дойде. Така че вземи мерки и поговори с нея, не оставай безразлична. Сигурно много те боли, че прави така събери смелост и го направи. Казвам ти го от опит с тази разлика, че моята е безразлична към това, което се опитвам да и споделя, а да не говорим, че в момента живея с нея и мъжа до мен и чувам само упреци.

7.   Защо по дяволите лъжете момичето. "Естествено че те обича" не знам си какво..Авторке съжалявам, но моето мнение е, че една загрижена майка която наистина обича детето си би се притеснила поне малко от такава случка.Има много много малка вероятност да си е помислела, че лъжеш,но от описанието което даваш за нея - едва ли.Гледай да не го мислиш много много, а и все пак имаш баща на който винаги можеш да разчиташ.
Много хора и това си нямат

8.   Здравей, Момиче!
Съвет не мога да ти дам, но мога да ти съчувствам тук. Винаги и всеки иска това, което няма- аз съм лоша майка, защо съм покрай детето си и... защото искам да съм с нея, да я подкрепям да я обгрижвам... понякога се чудя дали не са ми я сменили в родилния дом- толкова е груба с мен и плача от нея, така, че- никой не си избира родителите, сигурно просто е такъв характер майка ти.