Споделена история от Семейство

Аборт
Здравейте. Моята история не е типична, не е обикновена. Няма да ви разказвам фантазии, нито ще ви говоря за сексуалния ми живот. Искам с разказа на живота ми да ви науча на нещо и да се замислите малко.
Млада съм и животът е пред мен. Имам сплотено семейство до себе си и уникални приятели, които ми помагат във всеки един момент. Притежавам рационално мислене или поне го придобих с течение на времето. Единадесети клас съм, решила съм какво ще уча и се подготвям от сега. Смея да твърдя, че изглеждам прилично добре, но никога не съм казвала, че съм красива. На пръв поглед всичко изглежда добре. Даже докато чета какво съм написала и ако не знаех, че е излязло от моите пръсти, бих си завидяла.
Аз съм на осемнадесет години. И съм майка. Бебчето ми е на годинка и два месеца. Детето ми не е момче. Не е и момиче. То е звездичка. Моето малко ангелче. Да, правилно разбрахте. Бях бременна на шестнадесет години, лудо влюбена в човек, които в момента се намира в затвора. Казах на родителите ми за бремеността, те бяха готови да поемат риска да родя, но.. точно в този момент бях изоставена. Бащата на детето ми си тръгна заедно с моята гордост, невинност и всякаква останала сила в мен. Бях на кръстопът - да подложа майка и татко на изтезанието да отглеждат мен и детето ми, въпреки че парите за нас тримата не стигаха. Или да направя аборт, който не исках и да убия детето си. Наложи се да избера второто. Отидох на гинеколог и.. всичко свърши. Сякаш не е било започвало. Но болката в мен остана завинаги. Чувствах се и все още се чувствам празна. Няма нищо в мен. Само тъга.. и болка.. и омраза към себе си и бащата на детето ми. След няколко месеца разбрах, че са го вкарали в затвора. Не пожелах да разбера защо, не искам и да чувам за него.
И така, скъпи мои читатели, не се доверявайте така, както направих аз. Особено вие, по-младите. Влюбвайте се, отричайте се от любовта. Правете секс, но всичко в границите. И винаги вземайте предпазни средства, защото болката от това да убиеш собственото си дете, е най-голямата на този свят.
И, да, въпреки, че детето ми не е живо, а е просто звездичка в големия небосвод, мога смело да твърдя, че аз вече съм жена. Изпитах всичко от този свят, освен едно. Да бъда щастлива.
Послепис: Маменце, ако по някакъв начин ме виждаш докато го чета, знай, че аз те обичам. Дано не те е боляло и дано не те боли. Ще се видим скоро.

Коментари

1.   Колко тъжно и в същото време силно. Браво, че си разбрала грешката си и недей да допускаш подобни в бъдеще. Успех :)

2.   Ох жалничката ми ;(. Много мъчно ми стана докато четох твоита история.Спокоино един ден всичко ще се оправи, ще намериш мъжа които няма да те изостави и ще имаш най-сладкото детенце на света . Пожелавам ти го изкрено

3.   ''Маменце, ако по някакъв начин ме виждаш докато го чета, знай, че аз те обичам. Дано не те е боляло и дано не те боли. Ще се видим скоро. ''
----------------------------------------

Това последното ме разплака. Убедена съм, че ще бъдеш най-добрата майка някой ден.

4.   Мила, аборт се прави до третия месец. Тогава, колкото и грозно да звучи, имаш една купчинка клетки в коремчето. Това не е оформен организъм, които изобщо прилича на човешко същество. Няма чувства, не може да мисли... От тази гледна точка не си убила бебчо. Трудно е да го преживееш, това е ясно, но не се самообвинявай. Постъпила си правилно. По- добре така, отколкото детето ти да расте в нищета и без баща. Млада си още, животът е пред теб! Ще намериш достоен партьор и баща за твоето бебе! Когато си жена и си стабилна психически и финансово, ще можеш да предложиш много повече на това създание! Бъди силна!

7.   На 16 с аборт - до 30 не ми се мисли.

9.   От авторката:
Благодаря ви за подкрепата. Дано не се налага на никой да преживява това, през което съм минала.
До номер 7: Скъпи недоброжелателю, не съм карала никой на сила да чете историята ми. Съжалявам, ако в очите ти едно излъгано, измамено момиче е едва ли не к**ва. Дано един ден твоето дете не направи такова нещо.

10.   Какво не ти се мисли 7? Нормалните хора грешим, за разлика от "перфектните", като теб, които с риск да не объркат нещо, дори не смеят да напишат нещо нормално и смислено. Аборт не правят само изтърваните и пропаднали жени. Момичето достатъчно се наказва и обвинява, няма нужда да я закопаваш. Това е най-лесно и всички го умеем. Толкова за теб. Авторката - Не ми хареса последното ти изречени, малко дори ме стресна. Ще се видите да, но няма да е скоро, защото ти имаш още много да живееш и да се адваш на живота. Ще си имаш още дечица и ще бъдеш щастлива. Хубавото тепърва предстои. Да знаеш, колкото и клиширано да е времето лекува. Но трябва и ти да положиш малко усилия, защото както теб те боли за твоето детенце, така и майкати я боли за теб и страда.

11.   Че кой те е лъгал - сама си се лъгала. Вместо да си гледаш учебниците - ти си решила да се поебаваш с батко, че и без гума... пък после и ревеш. Определено не те разбирам и със сигурност не само аз :p.

13.   7, никой не е застрахован, и аборт се прави не само по желание на момичето/жената, стават и нещастни случаи.

14.   Напротив, номер 13 - всеки може сам да се предпази от нежелана бременност днес! Не живеем в 15 век!
Най-малкото една гумичка можеш да използваш. Аз така успешно от 10 г. се предпазвам и нямам проблеми, да не говорим, че има и противозачатачни, които са много по-ефективни дори.
Вината е на родителите у нас, че масово не образоват децата си, оставят ги сами в тези неща и после аборти. Това е така, защото 45 г. у нас беше възпитаван един двоен морал и всеки правише всичко без да се говори за това. Абортите бяха тогава масово явление и нещо нормално - сигурна съм, че и майката на авторката има сума ти аборти зад гърба си. Днес, ако си жена на 30 г. и кажеш, че нямаш аборти, никой не ти вярва. Българска работа! За всичко държавата ни е виновна, но отказваме да поемем отговорност дори за интимния си живот и да образоваме децата си след това.

17.   Пишеш така все едно се гордееш, че на 16 си забременяла и си станала "жена". Както казват - "Е нема що".

18.   Номер 17, защо все едно :p?

19.   Съгласна съм с номер 4 относно аборта. И се радвам, че си разумна, а не си го обременила с един нещастен живот. Не си обременила и твоя, защото щеше да имаш неизживяна младост. Още повече се радвам, че не се влияеш от измислените грехове на христианите.
Характера на един човек се проличава от дейстията му, а не от думите му.

20.   "Характера на един човек се проличава от дейстията му, а не от думите му. " Това да направиш аборт, както и да го погледнеш не е добро действие...! А и ембрионът на 20-я ден вече има сърце, на 40-я има нервна дейност. До 12 седмица вече е напълно оформен човек със собствени органи който единствено трябва да порастне достатъчно за да живее извън майчиния организъм. Така че, образовайте се малко преди да твърдите, че до 3-я месец плодът е "купчинка клетки". Не укорявам авторката, която и без друго има гузна съвест, но моля ви не бъдете толкова лекомислени, защото абортът наистина е ужасно нещо с огромни физически, психически и дори кармични последствия.

21.   Искрено ме натъжи и разплака...

Успех във всичко миличка, пожелавам ти да се грижиш за няколко дечица, когато му дойде времето и когато си с Човека за теб.

Твоето малко ангелче винаги ще те закриля.

Бъди силна и извлечи цялата полза на света от всичко, което ти се е случило!

Успех отново, бори се!

22.   Не тъгувай. Това, че още е било купчинка клетки детенцето е вярно. Вярно е също, че всяко дете заслужава обич и грижа, а към момента не си могла да му ги дадеш. Не си моглада дадеш и нещо много важно - баща. Определено не ти си виновна, не обръщай внимание на разните моралисти.

24.   Аз съм номер 21.

22 - тук няма виновни.
Не може толкова лесно да се категоризират нещата.
Просто този човек не е бил за нея, не е могла да прецени, била е малка и наивна, което и е коствало много.

Но всички грешим и съм на мнение, че трябва да извличаме най-доброто от грешките си, а не да съдим когото и да било (не казвам, че конкретно ти съдиш някого, говоря попринцип. )
Аз подкрепям момичето, страшно е това, което и се е случило, но трябва да продължи напред и да си носи тежкият кръст.

Един ден съм убедена, че ще си има щастливи и добре гледани дечица, които ще си имат и истински татко.

Пожелавам го на нея и на всички, които мечтаят за това!

25.   От преживяна гледна точка: Това, че ембриона е безличностно същество не е вярно; то е личност от момента на зачеването му.
И въпреки изминалото време не мога, не трябва да го забравям.
Четох, че такива деца ги закриля Св. Богородица и се надявам да е така, защото тези души какъв грях имат!?
И все пак, добре е да се молим отвъд нас да им е по-леко.

26.   Мила мая! И Аз съм направих същото преди 24 години. Тогава бях на 19 години. Историята ми е горе долу сродна но Той не беше в затвора -е няма да разказвам.
Години наред Аз съжалявах, страдах и прочие, но дойде момент в който нещо в мене се пречупи и изведнъж всичко изчезна и сега нищо не чувсвам и мисля по тази тема. Така че не унивай така е сигурно е трябвало да стане.

27.   Така става с разглезените момиченца.

28.   27, защо не си го спести "коментара"? На ниво детска градина си, като се удари някой докато го боли стоиш и му викаш "нека ти е"! Такива като теб живота ги оправя най - добре. За съжаление уроците понякога са не лични, а чрез децата, защото боли повече. Дано не ти се случва.

Аз съм била разглезено момиченце, но нищо от описаното от авторката не ми се е случвало - съвсем праволинейна си бях и още съм. Учих, работя, грижа се за децата и за близките си, имам съпруг и здраво семейство. Дъщеря ми също глезя, близка съм с нея и й демонстрирам обич и подкрепа винаги, за да може ако сгреши някога, да знае, че може да ми каже за да й помогна, без да я анатемосам.

Явно завиждаш на "разглезените момиченца" - т. е. на разбираните и подкрепяните от родителите си.

31.   Момиче, абортът ти е венецът на някакъв жесток и прикрит проблем. Всичко това с прекрасното сплотено семейство, ученето и всичките хвалби, извинявай, но за да те изпуснат да правиш секс на 16 и да забременяваш. Нещо премълчаваш за семейството си. Абортът е само завършекът на всичко останало, финалът на глупостта. Престани да хленчиш и се стегни. Има достатъчно живи деца сираци, за които да тъжим всички, защото на никой не му пука умират ли от глад или от рак, ако искаш толкова да измиеш греха си, върви да доброволстваш там, повярвай, имат огромна нужда, даже една приказка да им прочетеш, ще ти се радват и още нещо - ще те помнят цял живот даже и веднъж да ги посетиш!

32.   Напълно съм съгласна с №31. Масово в днешно време родителите не обръщат вниммание на децата си по отношение на интимността, секса често е тема табу в къщи, и изведнъж една такава фрапираща новина за бременност ги вкарва в шах и мат. Аз съм изумена от това, че повечето родители не виждат как техните 14-15 годишни дъщери вече не си играят с кукли, а въртят очите за момчета.