Споделена история от Семейство

Чувствам се тъжна и непосилна със ситуацията
Здравейте, писмото ми към вас е изпълнено с много болка! На 20 години съм от голям град. Споделяла съм наченки на приятелите си, но като анонимна езика ми се "развързва" повече. Студентка съм 2 курс. Семейството ми е пълен провал. Нямам нито майка, нито баща, т. е. имам ги, но само тялом. Не съм чула нормален съвет, може би единствените хора, които са ми помагали са баба ми и леля ми, събирам се и с хора доста по-големи от мен, от тях съм отсяла най-доброто. Не съм перфектна пуша цигари, ходя по дискотеки, пия алкохол и от време на време пуша трева, но това не ми пречи да съм свестен човек. Майка ми я гонят от всяка фирма, в която застъпи заради голямата и уста, баща ми пък е изпечен алкохолик, който слуша мама какво напътства и от там семейството ми се развали, естествено не е само той виновен, майка ми има огромна вина, за което. Доста е мързелива, много лъже и може би от там отношението на баща ми коренно се промени, въпреки че той има много трески за дялане, като непонусимия му характер, избухливия му нрав и още куп глупости. Преди няколко години една съдбоносна история преобърна живота ми, но мисля да я запазя в тайна, понеже съм сигурна, че е уникална и някои от лицата учатващи в нея може и да се разпознаят. От тогава на една маса ние не сядаме, всеки си ходи по отделно, а аз съм може би една боксова круша на отношенията им. За тези години съм изляла повече сълзи от колкото някои хора за цял живот. Когато оставам сама се питам ЗАЩО? ! На кой изкупувам греховете или кои мои грехове изкупувам. Лесно им е плюят се взаимно, мислят, че могат да ме наговарят, но все пак са ми родители, обичам ги, но не знам до кога и до къде ще ми стигнат нервите, много ми е трудно, не знам какво да правя. Със сигурност има и по-сериозни проблеми от моя, знам ще ми кажете изнеси се, но идва и финансовата гледна точка, как да се изнеса, как да плащам квартира, да уча, да имам пари за храна? Няма начин просто, дайте ми съвет, моля ви!

Коментари

1.   Виж, съжалявам за родителите ти, но ти трябва да приемеш, че те вече не са твоето семейство - ти си пълнолетен човек, студентка си, отделяй се.
На първо място те съветвам да се отделиш на квартира, ако не си го сторила. Стани финансово независима от родителите си и се разграничи от тях. Не се карай, няма да ги промениш, но ако си независима, ще можеш да водиш свои си живот. На 20 г. си, нормално е вече да мислиш за себе си, за приятел да кажем, не да ревеш по вашите - не си ги променила 20 г., няма да ги промениш следващите 20 г., гледай да промениш себе си и да спреш да бъдеш жертва, а да си самостоятелна, успяла млада жена.
Погледни нещата и от хубавата им страна - млада си, хубава си, приели са те в университет - ЗДРАВА СИ, вече дори си във втори курс - БРАВО.
Много си постигнала. Остава да направиш следващата крачка - независимост и нещата в живота ти ще се уредят като от само себе си. Вярвай в себе си, не унивай - след всяко падение идва връх!

2.   "На първо място те съветвам да се отделиш на квартира, ако не си го сторила. Стани финансово независима от родителите си и се разграничи от тях. " - Абе хора вие какво си въобразявате, че е толкова лесно да си намерим работа като сме по на 20 години редовни студенти без никакъв опит ли? Ако не сме връзкари и шуробаджанаци като вас не ни се получава. Какво да сервира кафета момичето и да мие чинии ли за жълто стотинки? Защото никъде няма ей така да я вземат на добре платена работа. Те способните, обучени и квалифицирани хора с 2 образования не могат да се справят пък какво остава на нас младите. Каквато и работа да си намери ще е много трудно да се издържа сама със наем и със сметки и да си плаща образование, храна..

3.   Ами, точно това написах и аз в историята си, ако имаше начин да изляза на квартира, ЩЯХ! Начин няма, варианта е да търпя и да дерзая:)

4.   Виж, не ги осъждай, те са ти родители. Казвам го за твое добро.
Каквото и да виждаш, затваряй си очите, прави се на две и половина. Ако можеш да помогнеш за в къщи - домакинство, добра дума - направи го.
Родителите ти са дълбоко нещастни хора, мисли за тях, като за болни, те наистина са болни от пороци и се опитай да ги съжаляваш, а не да ги осъждаш.
Иначе на твоята съдба ще навредиш, повярвай.

5.   Избора си е твой авторке, ти преценяш сама за себе си кое повече ти тежи, да се издържаш сама или да траеш!
Всеки лев на този свят се плаща, с труд или с нерви ти избираш как да си платиш издръжката. В интерес на истината, ако аз те издържам ще се налагта да ме траеш.
Когато вече се издържаш сама, можеш да ги режеш устно, да не те занимават с проблемите си.