Споделена история от Семейство

За свекървите с любов
Здравейте приятели. Проблема ми е че не понасям, тази жена-Свекърва ми. С мъжът ми сме омъжени от 4 години и живеем в нейната къща при нея. Омръзнало ми е да си вре носа навсякаде, да се прави на добрата, да си дава мнението без никой да я пита. Постоянно се намесва в скандалите ни и дава ъкъли, което ме дразни. Постоянно си налага мнението. Постоянно е сърдита за най малкото, което и кажа, абе истински АД. Меша се в отглеждането на детето, което е хубаво но налага мнението си и си прави каквото иска. Mного труден характер е. Избухва за най малкото нещо. Скарана е с цялата си фамилия. Винаги намира кусури на хората, а свойте си не вижда. Тя е най умната, най красивата, най правата ВИНАГИ. Много е властна. Вдигала ми е скандали за незначими неща и аз все мълча от някакво благоприличие и уважение. Аз съм безхарактерна за нея. Греша ли като си мълча? Затова ли съм безхарактерна, че не й вдигам скандали? Как да й обесня без да ми се сърди да не се меша и да си гледа работата? Поздрави

Коментари

1.   Със скандали нищо не се оправя. Вие живеете в дома ? и е естествено тя да е господарката там. Ако искаш да живееш добре, намерете си квартира. Няма да промениш жената с кавги. Не казвам, че е права, но за себе си е такава - всеки си има характер, няма да я промениш както и тя теб. Всеки има правото да е такъв, какъвто е. Особено в дома си. Ти обаче си гостенка и е време да го разбереш.
Ако нещо не ти е приятно, седни с нея на чаша кафе и ? го обясни като човек - с тих, нормален тон и така нататък. но пак казвам - изнесете се, големи хора сте, не ви ли е срам, а и дете вече имате. Кога ще се изнесете от родителите си?

2.   Аз пък ще ти го кажа без да овъртам!
Права е. Тя е права да прави и казва каквото иска в дома си.
Ти си в чужд дом, не тя, изнеси се, за да ти е добре. 200лв е една квартира, 200лв ли струва нервната ти система?

4.   Квартира!

5.   Ами когато си в нейната къща, тя може да прави каквото си поиска. Бъдете независими и няма да има право и гък да ти каже. Ще имаш право да и -отвориш- уста и да я направиш на каквото си искаш, но щом живеете при нея ще мълчиш и ще траеш!!! Аз съм жена на 24, но с мъжа ми живеем от 6 години на квартира. Съвсем самостоятелни сме. Свекървата и майка ми се опитват да дават акъли с отглеждането на детето ми, но аз набързо ги порязвам, че като не ми дават хляба, парите и къщата в ръцете мога да правя каквото намеря за добре. А и има една приказка - всяко семейство да си знае къщата. Успех!

6.   Все едно аз го пиша, едно към едно. Не си трай, казвай си всичко, ако ще всички да ти се сърдят, аз търпях, търпях и защо-на 23 години да пия хапчета, да се задушавам и всяка вечер да си лягам със страх, че утре може да не се събудя и да се чудя кой и как ще ми гледа детето, като знам, че никой няма да го обича както мен. Пази си здравето, ти и детето ти сте най-важни, от там на ТАМ всеки да се спасява.

7.   Съгласна съм с номер 2. До сега мълчиш, защото си в нейния дом - добре. Но се изнеси и тогава вече, ако тя ти каже 1, ти й кажи 3. Тогава няма да има никакво право да ти държи тон или да те обижда, или да ти дава акъли. Защото си мълчиш - затова те мисли за безхарактерна. Я й покажи, че не си такава! Нали трябва да даваш пример на детето си - дай му пример, че не трябва да е мушморок в тоя живот!!

8.   За "добро утро" и направи кафе и кажи "мамо, не се ядосвай за всичко, ами кажи с какво да ти помогна? " С други думи помогни и да се чувства господарката на къщата, нищо няма да ти стане. Включвай се в повече работа, за да няма за какво да се хване и не се карай смъжа си пред нея.

9.   Да ти кажа, че аз съм дъщеря на такава свекърва. Брат ми и снаха ми живеят при майка ми. Вярно, майка ми е но.... е същата свекърва като твоята. Колко пъти съм говорила, колко пъти съм се карала с нея и резултат никакъв. Човек на толкова години не можеш да го промениш. Тя си мисли, че акъла който дава на младите е за добро, 'щото е по- възрастна и видиш ли "вряла и кипяла" е в този живот. Ще ти дам съвет който дадох на снаха ми. Игнорирай я! Колкото повече и обръщаш внимание толкова повече тя си мисли, че полезна. Казвай "Да", "Добре" и си прави каквото искаш и както знаеш. Нека се сърди, нека мърмори. Пускай думите и да ти влизат в едното ухо и да излизат през другото. Гледай да си добре със съпруга си и не се карай с него пред нея. Пази си нервите, защото нерви не се лекуват, а живота е пред тебе.

10.   Не се оплаквай пробвай да живееш с майка си и ще видиш, че е същото, и тя ще ти дава акъли и ще те командва. Докато не станете самостоятелни все ще е така. Майка ми идва в моя дом и се опитва да ме командва, а ако бях зависима.... Намерете си квартира, и си живейте на спокойствие.

12.   Към номер 10: с майка ми не е същото, тя не ми се меша в нищо! Благодаря на всички за коментарите

13.   С моята много се обичаме и сме приятелки.

14.   имам я същата знам какво е!!! ;(

15.   О моята е същата,аз не съм за сина и,и за това след 6год. Нерви ,обвинения и какво ли още не и върнах сина.Не можах повече

16.   Няма ли начин да убедиш мъжа си да се изнесете далеч от това "съкровище"? Защото много добре те разбирам. Най-добрата ми приятелка живя така няколко години със свекърва си, точно копие на твоята и направо беше в нервна криза, а сега като се изнесоха, да видиш как се оправи и колко си е добре. Та, май само това е решението. Изнасяте се и свеждаш контактите с нея до минимум, иначе направо ще ти вземе здравето! А ако искаш малко да си оправиш настроението гледай филма "Свекървище", поне ще ти помогне да видиш нещата и от веселата страна.