Споделена история от Семейство

Как да се извиня на баща си - посегнах му
Здравейте,

от много време аз играя табла с баща си. Винаги се шегуваме кой е по добър. Но той винаги се прави на голямата работа. Той винаги ме е учил да не се имам за най-добрия или най-умния. Но той го прави. Този път той спечели и пак почна да се прави на голямата работа и аз се ядосах, развиках и му посегнах след което той ми се разсърди и сега не знам как да му се извиня. Моля бързо да ми кажете какво да правя защото колкото повече време минава толкова по зле.

Случката се случи вчера и искам днеска да се извиня

Коментари

1.   на колко години си :D
кажи му просто:
извинявай за вчера. Не беше нарочно - незнам защо го направих!

2.   Според мен, първо спри добавките и екшън филмите. След което му се извини, келеш такъв. Човека те е хранил и поил, за да стигнеш до тука, а ти неблагодарно го ударяш... е такива като тебе ебават мамицата на България.

3.   Хей, таблата е игра - винаги, когато играеш, не трябва да се впрягаш насериозно, иначе не играй. Същото се отнася и за баща ти. А извинението е най-лесното нещо, толкова ли не можеш да се пречупиш - той ти е баща, просто се извини.

4.   На 13

5.   Недей да играеш повече с него на табла,след като се палите така.

6.   Баща ти да не е на 60, че да не ти е счупил главата :D
Просто отиваш и му казваш "Тате извинявай за снощи (или когато е било) не беше нарочно, просто се ядосах защото загубих " и готово. Той ще ти каже няма нищо и сте ок

7.   Заради някаква игра да удариш баща си. Струва ли си изобщо... Кажи му :
"Тате съжалявам, че така стана вчера. Моля те да ми простиш. "
и го прегърни...

8.   На 13 ли си аз мислих, че си на по-малко. Добре де и аз с моя баща играя билярд колкото теб съм и като губя какво трябва да му се карам и да му посягам ли? Много умно от твоя страна, но не те разбирам това е само игра все някой трябва да загуби нали? Пък и баща ти е по-зрял от теб много ясно, че ще е по-добър може би ти преиначаваш нещата знам ли?

Метал 13г.

9.   как ами кажи му "Тате съжалявам" какво толкова?

Падналото ангелче :*

10.   Помоли за прошка и му кажи, че те е срам от постъпката ти. Дано да ти прости. Направи го колкото се може по-скоро и не отлагай. Живота е много кратък и непредсказуем - да не съжаляваш завинаги за грешката си. И си извади поука - бъди бърз на мислене, но бавен на отговор(в твоя случай бой над баща).