Споделена история от Семейство

Просто не знам как да помогна на малката Стейси...
Здравейте,аз съм на 24 години. Пиша,защото съм възмотена от държанието на една майка.
Та, имам една приятелка с 1 година е по-голяма от мен. В момента има дъщеричка на 7 месеца, която е много сладка и много миличка. Когато въпросната ми приятелка разбра, че е бременна беше много възмутена, неискаше да запази детето, като цяло детенцето беше нежелано. Въпреки това тя и приятелят й го задържаха по настояване на родителите им. На 3 април им се роди дъщеричката. Още в болницата й бяха направили забележка, че трябва да се грижи за бебето, защото тя едвам са я накарали да я гушне, да я кърми и т.н. Въобще като цяло се е държала пренебрежително към собственото си дете.

Ставала съм свидетел как тя крещи толкова ужасяващо на горкото беззащитно създание, че чак на мен ми става отвратително гадно. Хиляди пъти я е оставяла да плаче в креватчето си като не се замисля, че това дте може да се задави, да се захласне, да посинее и да се задуши. Оставя я с мръсни памперси, не я гушка не й говори.

Пиша тук, защото незнам към кого да се обърна, хиляди пъти см и казвале, че това дете има нужда от майчина обич, топлина и грижи. Вчере вече не издържах след като тя удари шамар на това малко беззащитно човече. Бяхме на кафе, детето се разплака, тя му натика биберона, не я извади от количката, да я гушне, да я успокои и детето продължи да плаче. 5 минути по-късно, когато бебето не спря да плаче тя му удари шамар. Е...станах и си тръгнах, хората започнаха да я упрекват...
Детето има синини по ръчичките, по крачетата....просто гледката не е за описване...

Аз също съм майка на бебе на 4 месеца и съм възмутена от държанието на тази майка. Хиляди пъти съм й обяснявала, взимала съм й детето вкъщи за 2 дни, но....
Просто незнам как да помогна на малката Стейси....

Коментари

1.   Обади се в социалните служби, преди да е осакатила, убила детето си. То не е само нейно, а и на България и света!
Телефона ще намериш в интернет в указателя, те ще ти насочат среща.

2.   Здравей, не знам с какво аз мога да ти помогна защото съм на 13 години,но като прочетох истоията за това дете...много ми е жално за подобни родители които посягат на собственните си деца и особено на бебе.Аз мисля че ако ти прецениш може да говориш с родителите на твоята приятелка,и да ги помолиш да поемат грижите за детето.Предполагам че майката не би имала против,по държанието към собственното си дете :(.
Надявам се че съм ти помогнала :)

3.   И аз имам рожден ден на 3 април.Жал ми е за горкото дете.Като се замисля май не е трябвало и да го задаржат.Знам че това което казвам е наистина лошо обаче бебето сега не разбира но като порасте и ако майка му продължи да се държи така то ще страда... ;(

4.   Да, има горещи телефони, трябва да се обадиш непременно. Хубава "приятелка" имаш...А бащата на бебето, знае ли за всичко това?...Родителите и са и родители, не ми се вярва да предприемат нещо. Трябва да бъде лишена от родителски права

5.   Oт авторката:Да,мъжа и знае,дори и той се държи по същия начин към детенцето.Ние с мъжа ми бихме се съгласили да станем приемно семейство на детето,ако й го вземата,но незнам дали ще е възможно,ако някой знае нещо повече по въпроса ще съм много благодарна да каже

6.   Боже... Обади се на горещия телефон за деца, пострадали от насилие...тук в интернет ги има тези телефони... виж в абв форуми, мисля, че там ги има горещите телефони... или пък потърси адвокат, който се занимава с тези неща, ако сериозно сте го решили с твоя мъж...
Но дори и вие да не сте го решили, трябва да се обадиш... говориш за синини, това е тежко престъпление, не бива да остава така

7.   Мила, обади се в някоя служба за деца (нз точко как се казват, извиняам се за което). Помогни на това дете. Представи си какво ще стане когато порасне... не недей да си затваряш очите дори да загубиш своята приятелка. Щом е започнала да го бие от малко не искам и да си представям когато порасне :Х .. Божеее как може да има такива хора .. Помогни на това дете :S

8.   Милото създание. И моите родители не са ме гледали, гледала ме е баба ми. Майка ми е била по живота. Но някой ден ще й го върна, когато тя стане беззащитна...

9.   Господи! Направи нещо! Поне в полицията подай сигнал. Ако се притесняваш от факта, че ти е приятелка, дай ми данните и и аз ще се занимая! Определено трябва да се отнемат родителските права и на двамата родители! Но момиче, направи нещо и го направи бързо!!!

10.   Ами бабата и дядото? Понеже казваш, че са го задържали само по "по настояване на родителите им"? Те какво, пасивно наблюдават отстрани ли? Просто не мога да си представя да виждат внучето си бито и тормозено ежедневно и четиримата да стоят и да търпят равнодушно ...

Иначе, наистина, обади се на социалните служби, както те посъветваха по-горе. Приятелката ти явно наистина не осъзнава колко е голяма отговорността да гледаш дете =/ сега е едно, представи си какво ще израстне това момиче, какво детство ще има.

Не мога да ти помогна по въпроса дали можеш да задържиш детето като приемно семейство, обърни се към някой приятел адвокат или знам ли ... Във всеки случай, мисля, че на момиченцето ще й е сто пъти по-добре при вас или където и да е другаде, но не и при биологичните й родители.
Кажи после каква е развръзката (:

11.   От авторката:Здравейте,благодаря Ви за подкрепата!
Днес сутринта отидох в районното.Подадох оплакване,обясних им всичко,попълвах хиляди документи в продължение на около 2 часа.След това ме пратиха в социалните служби и там пак хиляди обяснения и попълване на документи.Към 2 часа двама човека от социалните и 1 полицай и аз отидохме до апартамента на въпросната ми приятелка.
Погледнаха през шпионката,обаче никой не отвори,от апартамента се разнасяше ужасен бебешки плач,след петнайсет минутно звънене и чукане по вратата полицаят я заплаши и те отвориха,социалните огледаха апартамента-всичко беше мръсно,на пода имаше дрехи и какво ли още не.

Ббебето беше затворено в спалнята,беше на земята и плачеше,а от главичката му течеше кръв.Полицаят разпита приятелката ми тя обясни,че е оставила детето да лежи на спалнята,обаче не била преградила с нищо,а дететое малко върти се и т.н и е паднало от спалнята и си е цепнало главичката.От социалните и аз заведохме бебка в болницата,в момента е там за 2 дни има 4 шева,цялата е в синин,лекърите доказаха,че е имало насилие.

От там нататък аз говорих със социалните и с един адвокат и след няколко часов разговор се разбрахме ние да станем приемно семейство на Стейси.Когато я изпишат ще я вземем вкъщи и в продължение но около седмица ще идва да ни проверява човек от социалните,а също така и след около 1 месец ако видят как детето приема средата,дали се държим добре с нея ще ни позволят да я осиновим официално.

Но гледката днес беше ужасяваща,незнам с въпросната ми приятелка какво е станало,защото полицаят остана с нея,а ние заведохме Стейси в болницата.
Определено ще има развръзка,по нататък след няколко дни ще пиша отново,а през това време и ще ви чета :)

12.   Боже...просто лошо ми стана като го прочетох... Приемно семейство добре, но трябва да се заведе дело за отнемане родителските права и на двамата... в противен случай пак ще има проблеми...Не знам какъв човек би могъл да тормози бебе... дали изобщо е човек...
Пиши как се развиват нещата

13.   Тази вечер гледах по новините телефон за сигнали за малтретирани деца.116 111 е номерът за цялата страна,безплатен за всички оператори.Успех!

14.   Имам чувстото, че тази майка прави всичко да се оттърве от детето си.
Приемно семейство-добре, но те са родители и по някакъв начин моеж да искат отново детето си. Трябва да им бъде отнето окончателно, за да нямат претенции- не знам как там стоят законовите положения. Успех- и това , което сте направили, не е малко!

15.   Здравей,браво че си постъпила така,тез хора заслужават да не видят детето си,как може такова нещо,изроди са това,то е само детенце,с какво е виновно, дано Господ ги накаже... нямам думи, как може да има такива хора....но ти не се предавай,тя ще е щастлива при теб:) успех:)

16.   Браво ! А на такива като оня парцал мястото не е в общество, а в концлагер.