Споделена история от Семейство

Как да открия брат си
Здравейте на всички :) На 18 години съм и се опитвам да намеря брат си.. Чета други истории и не бих искала да има някакви злобни коментари и прочие.. Който има да каже нещо ПРОТИВ по добре да не споделя мнението си :) А сега ще напиша и историята ми : Майка ми е била доста млада, когато се е влюбила в баща ми.. Отначало всичко е било добре и така в последствие е забременяла с мен. Щом се е случило това баща ми веднага е започнал да се държи лошо и един ден е казвал, че ме иска, друг ден, че не ме иска и така е продължило.. Майка ми много ме е искала и затова ме е и родила. Баща ми е карал майка ми да ме махна или да ме даде за осиновяване, но не.. И така ето ме и мен на бял свят. Мама е била много влюбена още преди да се родя. Тя е давала пари на семейството му, тъй като баба ми и дядо ми от страна на мама са били заможно семейство. Мама е подържала родителите му, него и незнам още кого. Родителите на баща ми още от раждането ми не са ме искали и до ден днешен. И така от малка са ме гледали баба и деде. Това са хората, които са ме отгледали и са ме направили човек. В това число е и мама разбира се. Тя е най-прекрасната жена в цялата вселена! С времето са започнали и проблемите. Баща ми е започнал да тормози мама, да и взима парите, да я бие и т. н, но явно е била влюбена или загубена, но отново не го е оставила. За дълъг период нещата са се променили и всичко е станало перфектно така да го кажем. Живяла съм заедно с майка ми и с Румен (баща ми). Но ето, че мама отново е забременяла. Тогава баща ми много е искал второто дете, дори повече от мен. Мама е била най-щастливата жена разбира се :) Но ето, че точно в 9месец той е казал на мама, че не иска детето, проклинал ни е и т. н. В деня на раждането мама го е потърсила, но той дори не е отишъл да я види. Тогава е станало време на криза и е нямало как баба и деде да гледат две деца, майка ми и вуйчо.. Мама е била много изплашена, дори не е знаела какво да прави. Била е съсипана. Тогава една жена акушер-генеколог Антоанета Любомирова се казва, от Плевен е говорила с мама и е казала, че нейни приятели си търсят дете да осиновят. Дори жената, която осиновила брат ми се преструвала на бременна. Майка ми дълго е мислила какво да прави, знаела е, че няма как в тази криза да гледа мен и още едно дете, пък и е била млада.. И така брат ми се е родил на 03. 03. 1994год на тази хубава дата. Мама го е кръстила Ивайло името на моят прекрасен вуйчо. Когато бях на 10г чух вкъщи да говорят за това и щом станах на 15 исках да поговоря с мама. Тогава тя се разплака и ми каза, че все още не е дошло времето. Но ето станах и на 16, 17 и най-накрая поговорихме. Тя ми разказа всичко това. Баща ми до ден днешен неме търси, звъни ми да обижда мен и мама и то когато е пиян. Много искам да открия брат си и незнам какво да правя. Това ме измъчва вече 8год и не издържам наистина. А като седна да поговоря с майка ми виждам колко много я боли и колко много съжалява и се разкайва за това което е направила. Тя обвинява себе си, но аз знам, че тя не е виновна.. Не искам да страда, защото наистина не го заслужава. Няма такава жена като нея!!! Намерих тази жена Любомирова, но тя ми каза, че не помни нищо и т. н. Ходих при една адвокатка, но неможе да ми даде информация.. Моля ви някой да ми даде някакъв съвет.. Благодаря предварително

Коментари

1.   Остави нещата, такива, каквито са. Ако трябва да срещнеш някога брат си, ще го срещнеш. Никой няма да ти даде информация по осиновяването. И така е правилно. И да го откриеш какво ще му кажеш? Майка ти е направила избора си тогава и той към оня момент е бил правилният.

2.   здравейте,
ето ти един сигурен начин.
Предполагам знаеш годината, датата и месеца на раждане?
това са първите 6 цифри от егн-то. Остават да научкаш само още 4. да, знам, че комбинациите са общо 9999 броя. Но не е нищо - за няколко дни ще ги минеш.
как да разбереш кое егн е на брат ти - влизаш в сайта на НОИ където се проверява здравни статус - започваш с въвеждане на егн и така караш докато събереш всички хора - мъже.
След това с този списък от ент-та (те няма да са много - едва ли повече от 50-100 момчета са се родили точно този ден)

след като имаш егн-тата на всички момчета отиваш в сайта на МОн където се проверява дали е валидна дипломата.
там въвеждаш егн и имаш следната информация - име и училището което е завършено.

п. п. това по-горе е валидно за лица над 18 години. за димпломата - трябва да имат поне средно за да откриеш къде е учил.
Ще е добре ако му знаеш името (и то не е сменено).
Друг коз ти е това, че преди не знам колко години - в егн-то се съдържа код който разкрива в кой регион е родено детето - така ти може да разбереш точно кое егн е на твоя брат.

успех!

3.   Намери брат си!!!

4.   Поговори по-обстойно с тази акушерка. Може да си спомни. Успех дано се откриете :)

5.   Гледам, че си написала цял роман, но аз прочетох само първите три реда. И като видях, че си поредната, която дава инструкции на хората как да и отговарят, въобще не четох нататък. На 18 години твърде добре си се изучила да манипулираш и да се обграждаш само с угодни за теб мнения и хора. Аз пък съм от тези, дето ще ти кажат мнението си, без да се съобразяват с височайшите ти инструкции. Стига да не попадна на някой свръхпринципен модератор, дето се е вкопчил в тезата за съчувствията. Защото такива като теб имат нужда първо от разтърсване и чукване по навирения нос, че после вече от съчувствие. Няма да дам мнение по историята ти, защото не я прочетох. Ядоса ме още с първите думи. За какво изобщо си тръгнала да пишеш тук, като не си готова да чуеш какво мислят хората? Дано другите да ти помогнат, аз съм пас.

6.   До номер 5.. Аз дори не съм те карала да коментираш.. но не те и спирам също :) на мен не ми пречат коментарите на хората, но имам впредвит като : майкати е еди си каква или пък аз и т. н.. Защото вече четох много такива и не е приятно :) Все пак благодаря, че сте коментирали :)

7.   До номер 2 : Бкагодаря ви много но не намирам къде трябва да въведа ЕГН-то.. Ако може да ми дадете контакт, за да се свържа с вас.. телефон или каквото и да е!

8.   Съжалявам, но историята ти не звучи правдоподобно. Пишеш горе, че си на 18 и си първо дете в семейството ти. Излиза, че си 94-95 набор. По-долу споменаваш рожденната дата на брат си, който би трябвало да е второ дете, а е 94-ти набор! Излиза, че е на 19 сега...
Поне като сте намислили да баламосвате хората с измислени истории, прочитайте ги и помислете дали звучат правдоподобно!

9.   аз съм номер 2

напиши в гугъл това: мон проверка на диплома

кликаш на първия сайт и в дъното има едно поле - там въвеждаш егн-то и почваш да проверяваш едно по едно.
Въпрос на време е да го намериш!

10.   Благодаря много номер 2 :)

11.   Моля!
задължително пиши ако има някакъв резултат!

успех!

12.   Няма проблем ще пиша

13.   #8 има право - това е измислена история! Кого искаш да намериш всъщност? :) някое бивше гадже ли?

14.   до номер 13 Не брат ми искам да открия :) Човек няма ли право да обърка както аз в случая съм объркала годината на раждане..

22.   Прочетох това което си споделила. Коментарите също. Статията е от доста време и се надявам да си намерила брат си. Коментара с ЕГН наистина ми хареса. Има логика и дано ти е бил от полза. Ето още малко информация. Първите цифри година, месец, дата. Следващите две са района на раждане. Следва число, определящо пола. Черно е мъжки пол, нечетни женски. Последно е контролно число.

23.   виж във фейсбук - търсим се. там пускат обяви или в детективска агенция

24.   Намери ли брат си?
One girl