Споделена история от Семейство

Защо Господ дава дете,на тези които не искат,а не на тези които искат?
Здравейте, винаги съм се чудела, защо е така? Ромите ходят боси, голи, мръсни -ядът боклуци и са фрашкани с деца още от 11-12 годишни, а ние нормалните хора се борим с зъби и нокти за поне 1 дете. Цял живот майките ни учат да не ходим с голи кръстове, да се обличаме прилично, да не пушим и пием, за да може след време да износим здраво дете. И ето, че когато решихме с приятелят ми да имаме дете, то не става. Здравословен проблем вече нямам- лекувах го 3 години с надеждата, че някой ден ще видя двете чертички. Ходя на църква и се моля и аз да бъда щастлива, но резултат никакъв. Мина 1 година и аз започнах да се отчайвам. Имам познати които днес решават, че искат дете и ето че след 4-5 месеца вече са бременни. Защо които иска дете не се получава така лесно? Ето сега преди малко четох тема на едно момиче на 22 което е бременна и ще го маха. Когато искаш семейство винаги ще намериш начин да гледаш още един член от това семейство. Пари винаги се изкарват особено когато имаш цел. Слушала съм какво ли не от рода на:Малка си той не е улегнал/на 23 съм той на 28/, как ще изкарате месеца с тези мизерни доходи/моите са 350 неговите 500/това е отговорност за цял живот. Но замислете се има семейства, които живеят и с по малко, вярно че не им е лесно, но се справят. Докато не опиташ няма да разбереш дали можеш или не да живееш така.

Коментари

1.   Честно казано не си много млада, защото 23 год. съвсем не са малко.
Продължавайте да опитвате, ако нямаш здравословен проблем, значи все някога ще успееш. :) ;)

Успех!! :)

2.   Отговорът на въпроса ти е в нещо, което се нарича закон за причина и следствие или карма.

3.   Не знаех, че децата ги раздава Господ. И не знаех, че едните хора били ненормални, а вие сте от нормалните.
Не съм съгласен с номер 1, напротив млада си и то съвсен млада. Жените раждат и забременяват без никакъв проблем чак до 41-42 годишна възраст. Имаш цели 20 години време за опити и надежда. Продължавайте да опитвате, вместо да пишеш глупости по форумите и дано имате по-скоро дете щом го желаете толкова много.
М28

4.   Точно преди два дни най-добрата ми приятелка ми се обади почти ревяща, от две години правят опити с мъжа си и не става и не става и накрая отиде на лекар, уж всичко и е наред, ама... сега я навиват за ин витро и тя горката е в шок. Хем уж всичко и е в норма, хем и втълпяват, че трябва да ходи на ин витро. И сега и двете се се чудим докторите ли не знаят каква е причината или просто имат интерес да я пратят на инвитро защото това струва доста пари?
Така, че не се отчайвай, млада си имаш време и дай Боже скоро да се похвалиш, с положителен тест. Надежда има.

5.   Ако толкова не става - ин витро.
Успех :)

6.   Здравей, първо да кажа, че ти стискам палци и ти пожелавам щастие искрено. Провери дали нямаш някаква гъбична инфекция, при мен това беше проблема.

7.   абе Авторке има хиляди изоставени деца по домовете няма кой да ги погледне. Знаеш ли колко тъжно до оградата стоят и как са вперили поглед навън и как плаче тяхната душа за прегръдка. Гледат как хората оттам минават. Така че и те са деца като не става помисли малко и за тия изоставени деца колко ли им е тежко осиновете си дете

8.   Вьзрастта ти е много добра за бременност-23-24г.... Продьлжавайте с опитите, все някога ще стане. Бях чела някьде, че според някаква статистика средно са небходими 6-8 месеца. Но разбира се всичко си е индивидуално.

Аз например с пьрвото забременях почти от раз, а с второто 3-4 месеца.

Някои може да забременяват и на 41-42г, но не при всички става.... Не чакайте до тогава.
Имайте в предвид, че и инвитрото може не стане от пьрвия пьт сьщо.... Ако изобщо стане.
Има жени с 6 опита, за да стане. А това са нерви, много пари и време.
Сестра ми е на тоя хал, та много добре знам какво е....

Успех!
Желая ти скорошно забременяване.

9.   "Защо Господ дава дете, на тези които не искат, а не на тези които искат? " - Защото няма Господ.

10.   До 7
А знаеш ли, че голяма част от тия хилядите изоставени деца си имат живи родители, които не са се отказали от родилските си права? И че и да искаш е много трудно да осиновиш такова дете, защото на Айше и Манго така им е по-изгодно. Хем някой друг се грижи за чавето, хем не дават някой да го осинови. Така, че колкото и да ти е мъчно, докато не се промени системата не можеш да направиш нищо за тях. Можеш да осиновиш сираче, но не знам дали имаш представа колко тромава и ужасна е в това отношение системата и как понякога за да осиновиш дете трябва да чакаш години. Така, че по-добре ин витро.

11.   На 23 си едва, имаш още много време за много деца. Една колежка роди на 37 без проблем(и забременяването е било по естествен път). Мисли и за второ. Не се хвърляй веднага на ин-витро и подобни. Нека и мъжът ти се изследва за показатели на сперматозоидите. Направете промени в диетата и начина на живот, отидете на палатка, направете нещо.

12.   Защо Бог праща на някои мъже генетични аномалии, така че същите да не могат да правят секс, да не могат да имат приятелка, семейство-утопия и да не водят нормален живот, а да живеят, вместо хилядите млади, които умират в катастрофи например?
Кой може да ми отговори на този въпрос смислено?

13.   А чувала ли си, че господ не ни дава това, което искаме, а това, което е най-добро за нас? Ще стане това, което е писано да бъде. Ти си още млада, нищо не изтърваш. Правете опити, но не влагай толкова енергия да се случи, някой ден теста ще покаже 2 чертички. Прекомерното желание, прецаква желания резултат. Животът е пред теб, не се отчайвай, имаш още много време за деца.

14.   Спри да мислиш защо не става детето. Наслаждаваи се на секса и не мисли всеки път "сега дали ще стане". Отпусни се, пробваите нещо различно, идете на ваканця.
Проблема ти може да е чисто психологически. Често се случва жената с години да не може да забременее, накрая си осиновят, тя се успокои и до една година хоп - и тя забременее.

15.   Защо ли, защото си още малка да го разбереш и да поемеш отговорност за дете.
Първо не всички ромки са с безпроблемно забременяване, второ трябва да се научиш да не завиждаш, трето имаш още дълги години за проби. има и още но няма да изброявам.
Себе си провери за здравословен проблем, а мъжът ти проверихте ли? В последните години по голям е процентът на мъжете, които имат проблеми с осеменяването.

16.   Защото няма "Господ". Всеки с късмета си, при мангалите може донякъде и да си е до ген. Ако мислиш, че наистина си готова и най-вече го искаш, продължавайте с опитите. :)

17.   Ако ще се ръководиш от примера с ромите и останалия свят - ромите не ги е срам да си го поискат по няколко пъти седмично и не мислят за това как ще изхранват децата си, защото е всеизвестно, че ние ще го правим с данъците си.

Тъй като не обичам дългите философски беседи със съмнителни шансове за успех, ще ти предложа ефикасен метод да получиш отговор: попитай го! Нали ходиш на църква? Трябва ли да знам защо Той прави това или онова? Слави Трифонов не можа да си уреди едно мижаво Ферари, та аз ли ще получа ексклузивен достъп до Божията промисъл?

18.   Аз съм номер 7 до номер 10 знам колко деца си имат родители а ти знаеш ли колко деца има изоставени помисли малко преди да пишеш тука е България а България не я сравнявай с Турция и Мангалия. Ти като си имаш деца радвам се или и ти си ги изоставила за какво ги правите тия деца а после ги давате за осиновяване помисли малко номер 10

19.   От авторката:И двамата сме здрави, минали сме всички необходими изследвания. Много трудно си избивам мисълта да спра да мисля за това, но като че ли с времето, като виждам че не става все повече си викам майната му ако ще.
А колкото до сирачетата-не мисля че сега е моментът да мисля за чак толкова прибързани решения, след като сме здрави все някога ще си имаме свое дете.

20.   Много ме дразни препоръката за осиновяване. Или още повече вменяването на вина че имало сираци а видите ли вие не искате да осиновявате. Тази дето го е изхвърлила не е виновна а жените които не искат чуждо дете са? ! Освен това авторката колкото е млада толкова и си е точно в идеална възраст за раждане. А това че силно го желае я прави още по идеална. Не мисля че е завистлива. Смях какво ще им завижда на мангалките че раждат на 12 и се валят с всякакви въшльовци ли? Просто негодува срещу несправедливоста. Авторке но просто не всичко в тоя живот е от Бога понякога си е от нас хората. А и Бог не ни е обещал че ще е лесно. :) Щ е имаш дете бъди сигурна успех!

21.   Авторе гледай филма Тайната и изчети внимателно книгата на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Ще ти помогнат да успееш искам и да ми напишеш резултата след време.
Ето ти един цитат от Библията: "Искай и ще ти бъде дадено. "
Просто малцина го разбират... Въпроса е да не искаш нещата, т. е. да не си казваш и мислиш например: Аз искам 100 лева, защото по този начин отблъскваш желаното. Вселената го разпознава като нямане, защото тя го възприема като нямане, а правилния подход е да знаеш, че вече се е случило да действаш и мислиш в сегашно време. Най-важното е чувството, което изпитваш при получаването на желаното. Изгледай филма и книгата и мисля, че ще разбереш.
Успех
Zake

22.   Не знам как да ти отговоря, за мен е странно как десетки хиляди млади момичета (основно ученички) правят аборти всяка година.
Нали се сещате, че след няколко години тези същите момичета порастват и искат да станат майки. Някой да е казал, че се отказват завинаги от това им желание?
Защо когато се говори за безплодие НИКОЙ, абсолютно НИКОЙ не казва и дума за тези факти. Защо когато една 30-годишна жена иска да има дете, а то не идва, услужливо пропуска факта, че е имала един или два аборта на по-млади години. МОИТЕ ИЗВИНЕНИЯ към всички жени с този проблем, които никога не са правили аборт и при които причината е друга. Вероятно и ти си сред тях. Убедена съм обаче, че основна причина за безплодието е абортът, странно защо те не желаят да говорят за това.

23.   Номер 10/18, предлагаш й вместо да си роди свое дете със съответните добри и лоши гени да осинови чуждо, чиито родители най-малкото може да са безотговорни, щом е изоставено. Някой ще ми говори за бедност, но познавам достатъчно хора, които отглеждат децата си въпреки бедността. А ако детето има и някоя болест или нещо друго, което няма да се хареса на осиновителите... Ами ако е травмирано от престоя там, не може да живее нормален живот и дори някой ден посегне на новите си родители... Но важното е, че хората са лоши, защото не поемат риск вместо да разчитат на вече известното им - какви гени могат да предадат те самите на децата си.
А ти лично колко деца осинови, за да се поучат хората от светлия ти пример и да наведат глави от срам? Сигурно са повече от 1, защото сирачетата не могат да чакат! Или осиновяваш само котки, а на нас разчиташ за сирачетата? :(

24.   въй хич ви няма ами тия изоставени деца те не са ли хора какви сте бе изтъркани от живота

25.   абе 7, ти колко деца осинови и отгледа, че даваш съвети наляво и надясно и то с такъв тон? това е дълбоко лично решение и не виждам от позицията на какъв/каква съдиш и нареждаш какво да правят.

26.   абе 25 я не ми се блещи не си нищо повече от мен да осинових дете защото преди 2 години ми казаха че не мога да имам деца имах си много проблеми. С мъжа ми опитвахме но пак не стана и осиновихме момиченце на три годинки и го обичаме но ти май нямаш деца и не знаеш какво е да си майка а? И какво сираците не са ли хора а? За теб може да не са защото си още млада на 15 години и не знаеш какво означава думата ''майка''

27.   25 съм
не, 26, не позна. много добре знам какво е да си майка и няма нужда да се блещя. отдавна преминах 15-те години, имам 2 деца и мъж.
това, което сте направили е супер, браво на вас! обичайте и се грижете за детето! казвам го искрено и без грам ирония.
Обаче - нямате абсолютно никакво право да вменявате осиновяването като задължение на хората и да им насаждате чувство за вина, че искат собствено дете. инстинктът за продължаване на рода е залегнал дълбоко във всеки нас и нямаш право да обвиняваш авторката че иска собствено дете. не тя е изоставила децата в дома и не тя е отговорна за съдбата им. така че решението за осиновяване е възможност, не задължение.
още повече, че авторката е съвсем млада, правят опити само от 1 година, което според мен е нищо. не е лошо и мъжът й да се изследва. не стана ясно също къде се е изследвала: дали при кой да е гинеколог или в специализирана клиника? така че да се говори за такова решение в нейния случай е доста крайно, а и тонът ти беше доста назидателен, което в такива ситуации е неуместно.