Споделена история от Семейство

В търсене на щастието...
Здравейте! Преди няколко месеца баща ми ми предложи да отидем в чужбина и да живеем там. Аз се разплаках и казах, че не искам, а всъщност бих искала да отида, бих искала да започна на чисто, да намеря щастието, което търся, но проблема е в това, че майка ми и баща ми са разделени и не искам да оставя майка ми сама в България. Тя ще ми липсва, както и баба ми и дядо ми. Не мога да кажа на татко хайде ще вземем и мама, не мога да кажа и на мама идваш с нас, тя си има нов приятел и съм почти сигурна, че няма да се съгласи. Дали мога да направя нещо? Моля ви помогнете със съвет, аз съм на 16 години.

Коментари

1.   Ти в момента при кого живееш? При майка си или при баща си? Защото ако си при майка си, можеш да си останеш при нея, а ако си при баща си сигурно е по-добре да заминеш. Ми, не знам, доста объркана работа. Каквото и да избереш все нещо ще ти липсва. А и къде в чужбина ще ходите? Ако е в Европа, не е страшно защото често ще можеш да се прибараш до България. Има евтини полети и за 2-3 часа ще си си в България. Виж ако е в САЩ или Канада...
Та ти си знаеш, ама май в момента трябва да решиш при кой родител искаш да останеш. А и казваш, че искаш да намериш щастието си в чужбина. Защо си мислиш, че там ще си по-щастлива отколкото тук? Напротив, в началото всичко ще ти е странно и ново, няма да имаш приятели... после може и да ти е супер тама, ама първите няколко месеца хич няма да са леки. Така, че ако решиш да заминеш, приготви се за "борба" докато се установите, докато си намерите квартира, докато баща ти почне работа, а ти свикнеш с новото училище... да знаеш трудно ще е. Обаче пак ти казвам, ти си решаваш, само не очаквай че там някой те чака с ключ за апартамент и всичките ти проблеми ще се решат за един ден.

2.   Послушай сърцето си и каквото ти кажи това направи