Споделена история от Семейство

Не знам какво...
Здравейте!
Такам сестра ми скоро ще роди и искам да купя нещо лично аз на бебенцето. Аз съм на 15 години и да ви кажа не знам на какво би се зарадвала сестра ми и какво ще му влезне в полза за бебето.
До тук си има дрешки (не много, но достатъчно все пак нали бързо израстват), пеленки, шишета, гащеризончета, бодита, буйки, чорапки, количката ще се взима този месец. Като цяло то си има всичко (не съм изброила всички неща, но да има всичко необходимо).
Аз обмислям да му взема сребърна лъжичка, но и още нещо. Но за съжаление не знам какво точно..
Не искам да отида и да кажа на майка ми "мамо дай ми пари и идея какво да купя на малкия" или пък на сестра ми, просто не става. За това ще събирам пари от закуски и така.
Бих се зарадвала да ми кажете какво мога да му взема от какво ще има нужда и така нататък.
Благодаря предварително! :))

Коментари

2.   Сребърна лъжичка е лош вариант. Доста бебета в началото са алергични от сребро, вероятността да му навредиш е по голяма. Бебето в началото няма нужда от нищо само то любов, сестра ти ще е доволна да я отменяш за час два веднъж седмично.
Иначе ако толкова държиш да е подарък, вземи шарени дрънкулки/играчки за количката или кошарата. Иди в бебешки магазин и разгледай. Има одеала със разни копчета и различни по грапавост парчета плат по тях, те се ползват за бебе на 2-4 месеца, бебетата обичат да опипват различни форми и материи. Музикална играчка не е лошо или бейбифон. Иди и разгледай. -

3.   Някакво голямо пухкаво мече

4.   Аз ще ти дам по-нестандартна идея. Веднъж, преди години, и аз като тебе търсех идея за оригинален подарък. В един форум ми предложиха нещо, което винаги се отличава от всички останали подаръци. В деня, когато се роди бебето, купи всички вестници, които излизат на този ден. Внимавай за датата, трябва да е денят на раждането. Може и седмичници от текущата седмица. Вестниците се нареждат красиво около бутилка хубав алкохол и всичко се опакова с хартия и много панделки. Аз го оформям като бонбон. На панделката се написва да се отвори в деня на пълнолетието, или пък като подарък за абитуриентския бал. Много е ефектно и оригинално, този подарък винаги е единствен! Така, ще може да види какво се е случвало в България и по света в деня, когато се е родил. Става и за сватба, и за юбилей.