Споделена история от Семейство

Име на бебче
Здравейте, скоро ще си имам бебенце(момиче) и се колебаем как да се казва.. Вариантите са ни за Натали, Рая, Деляна, Даяна, Крисия, Анджела, ..

Коментари

1.   Рая, определено Рая.
Предлагам ти също името Татяна.

2.   Деляна ми харесва много

3.   Даяна! Лично аз обожавам това име, любимо ми е :) Рая, Крисия и Анджела също са хубави имена.

4.   Аз съм за Анджела. Много хубаво звучи Анджи на галено. :)

5.   Обожавам името Даяна!

6.   Сияйнa....
Пaзех и криех товa име зa мое си момиченце, но си дойдохa две момченцa;)))

7.   Крисия най-много ми харесва от изброените. Хрисия също звучи добре.

8.   ДЕЛЯНА! Въпреки, че и Рая е хубаво име!

9.   Аз определено харесвам името Рая.
Също хубави имена са Деница и Вероника.

10.   Даяна

11.   Кога ще се роди бебето?
Всички имена изброени са добри за момиченце
сестра ми се казва Татяна. и вече е на 8 години.
Радвайте се на детето и като се роди то да ви радва и ви прави щастливи

12.   Натали

15.   Рая е хубаво име. Диана определено звучи по-добре от Даяна... и Ангелина от Анджела - и на двете им се вика Анджи, така че нищо не губиш :P Пък и българското си е българско.

16.   Даяна или Рая :)

17.   Аз съм за Крисия и Анджела. Рая е твърде често срещано, а Деляна ми звучи като някакво растение :D А и как ще й казвате на галено? Натали също не е лошо, но много се бърка ударението, някои го казват с ударение на първата сричка, други на последната. Даяна пък не ме кефи.

18.   Рая , Крисия

19.   Деляна е най-хубавото и е българско,звучи прекрасно...

20.   Всичките са хубави, но някак си ... не бих кръстила детето си с никое от тях. Не знам, аз предпочитам традиционни български имена, но всеки с вкуса си. Ако трябваше да избирам от гореизброените, бих избрала Деляна. :-)

21.   На мен лично името Рая ми харесва много!И аз бих си кръстила детето Рая :)

22.   Рая. Аз лично предпочитам Алина, но от изброените Рая ми харесва най-много. :)
Леко, безпроблемно раждане и здраво бебче, което много да те радва :)
Ж27

23.   Каква ти Рая... Хевънка не е ли по-фешън?!
Освен това "Рая" се римува с "до края"...

24.   Боряна ,Десислава, Татяна, Светлана, Мария....
Това са все хубави имена. Личо на мене не ми харесват новите усукани и изгъзени...и за някои от тях да се чудиш от къде са ги изровили.

25.   Рая е много хубаво име. Аз харесвам и Неда!

26.   Съгласна съм с номер 12

27.   Рая на испански значи черта....

29.   По принцип за момиче доста ми допадат Натали и Никол, но за мен най-красивото българско име е Ангелина :) и има доста вариации- Ани, Анджи, Лина...

30.   Рая :)

31.   Най добре:-Натали-Рая- Деляна- Даяна- Крисия- Анджела-Пипи дългото чорапче..? !
Не предизвиквай съдбата, първо роди детето, после му мисли името, то не е най важното в момента. Детето няма ли си баща, защо той не каже как иска да се казва детето, а питаш чужди хора?

32.   ами някои кръщават детето след като се роди. т. е. на когото прилича, да го сравнят с нещо, да видят за кое име е подходящо и т. н., а някои решават да го кръстят на някой, който наистина всички обичат(и майката и бебето ще обича този човек), но пък от друга страна ми харесват имената крисия, натали, рая, даяна от изброените от теб... знам, че вече не четеш темата, но пък аз не пропускам да пиша! приятно посрещане на бебчето!!!

33.   от авторката:чета темата всеки ден :) и очаквам още ваши коментари :)