Споделена история от Семейство

Абе какво ви става?
Абе какво ви става бе хора?Напоследък направо съм потресена от историите, които чета тук, всъщност не само тук. Държавата се е напълнила с нискокачествени хора, хора не уважаващи самите себе си, хора без всякакви принципи и задръжки. Кога стигнахме до тук? Явно някъде съм проспала последните 10-15 години, понеже не си спомням в тогавашните времена да са се случвали подобни простотии, каквито стават напоследък.

Нямаше ги малолетните развратници, развалящи хорските семейства, нямаше ги к*рвичките дето се ч*кат с всеки срещнат, нямаше ги и мъжете дето гледат на жените като на поредния парцал, нямаше го тоя нисък морал и това поведение без задръжки. В смисъл не, че нацяло са липсвали тея истории, ама поне не се случваха на всеки втори в държавата и не се случваха с деца на по 15-17 години...

И после ще има да чакаме да ни се оправи държавата....Не след 10, ами и след 100 години все ще сме на същото дередже!

Коментари

1.   Не зная на колко години си, но явно не си се замислила по-обстойно, а даваш заключенията импулсивно. Как да не са ги имали тези историй за които пишеш. Имало ги е и то в същата сила както и сега, само че има едно НО, а то е информационното затъмнение. И разврат, и наркотици, и алкохолици, и катастрофи и всичко за което се сетиш го имаше. Но имаше и контрол на печата и телевизията. Тогава го нямаше интернета дори, нямаше ги и чуждите канали. И си живуркахте и си мислехте, че живеете в морална държава:))))))))))))))) да ама не. Ще те попитам, нима не е имало разводи???? И, ако отговора ти е, ДА, защо ли? Спирам да пиша, защото има още много доказателства, че си на грешни изводи. Просто сега имаш пълен достъп до информацията. Това е. А, разлика във времето няма!!!!

2.   А ти, г-не/ г-жо, като си такъв "висококачествен" човек, защо посещаваш настоящият сайт?! Или си просто типичният българин, вечно мрънкащ, мърморещ и недоволен, неспособен от бъркане в чуждите работи да се огледа в своите собствени?!

3.   Е, какво пък се палиш... Прав/а си!
НяМАШЕ ГИ И ИЗКУФЕЛИТЕ РАЗЯРЕНИ ХОРИЦА КАТО ТЕБ.... Тц! Безобразие! Супер безсмислена тема.....
Колко чакащи да получат съвет за постъпките и емоциите си си лишил/а с постнатото от теб... Я по - кротко, иначе ще получиш някой друг кръвоизлив....

4.   Имаше ги и преди тези неща, но по ред причини не се афишираха в тогавашните медии, сега е другата крайност. Има го и в другите държави, но е ограничено, обществото е на обособени категории - има боклуци, които живеят на гърба на другите, има и средна класа, която работи и живее добре, има и висша, която управлява и всяка жаба си знае гьола, т.е. всеки според образованието и уменията.

Тук е модерна войнстващата простащина и не виждам кога нещата ще заемат местата си, след като галош с основно образование получава повече от завеждащ отделение в болница и след като всеки може да управлява.

5.   Май нормалните не оцеляват :)

6.   И по-зле ще става, морални ценности в тая държава, отдавна няма !

М 22

7.   Добре дошла в чалгария : )))

8.   №3, знаеш ти с плиткия си мозък какво е имало, и какво е нямало. Имало е всичко, ама е имало и задръжки. Сега просто отворковците като теб се крият зад анонимност и бълват простотии.

9.   Напротив, времената не са едни и същи. Аз съм жена на възраст и ще ти кажа. Да имаше разводи, но те бяха изключения и беше срам пред хората да си разведена жена. Имаше изневери но също бяха рядкост и определено в повечето случаи бяха с чувства между хората а не като сега. Определено жените имаха цена и никоя не е ходила да прави секс за пари, докато днес това е модерно и е повод за гордост и подражание. Имало е проституция, но не е била така масова. Имаше контрол над медии и телевизия и това въздействаше добре на възпитанието на младите. Защото като човек и личност те оформя точно това семейството, медиите, училището. Да си чувал, че на учителка се е целувала ръка от родител? А в днешно време как не ги е срам младите??? И това е един от многото примери.

10.   Сега искам и аз да кажа нещо- жена на 48 съм, помня какво беше и виждам какво става сега в Бг, чета вестници, аз живея в чужбина, но наистина България няма да се оправи и след 100 год , по добре си беше когато имаше контрол на медиите, сега освен за проституция,изневери, афери, кражби, катастрофи и т, н, май друго не се пише и не се говори - за съжаление

11.   Според мен това си идва от телевизията и поп културата на новото време, всеки иска лесен и хубав живот, но на кино нещата изглеждат различно. Друго е да ги преживееш лично.