Споделена история от Семейство

Не ми се получава готвенето
Ехх, така ми се иска да готвя вкусно и апетитно. Чета рецепти всеки ден, пробвам, но от 3 ястия 1-2 все не ми се получават. Не знам къде бъркам, уж спазвам рецептата, но не става.... Може би нямам усет. А готвя с голямо желание. Обикновените български манджи горе-долу съм ги овладяла, но опитам ли нещо ново все не се получава. Има ли начин да задобрея или всичко идва с времето и практиката? Мъжът ми е доста капризен, и веднага усещам кога нещо не му е харесало, аи аз съм си самокритична и знам предварително, че няма да му е вкусно:(( А и както казах съм си доста самокритична и много се депресирам, когато нещо не ми се получи, възприемам го като провал и излагане...

Коментари

1.   Нищо не става от първия път. Какви рецепти си пробвала и не се е получило? Има някои ястия ,които са бетер лесни - спагети със домати или сметана, пица, яйца по панагюрски, гюведже.

2.   Изглежда сте младо семейство и отскоро живеете заедно. Мъжът ти трябва да потрае да се научиш всяка млада булка е предлагала буламачи за вечеря.

3.   Хей скицо, не се опитвай да следваш сляпо точка по точка и пропорции рецепти. Готвенето е творене, експериментирай и променяй продуктите ;) И важното е да имаш предвидено свободно време, с вкус, удоволствие да го правиш. Лично аз разпускам страхотно като готвя, но не ми е задължение. Когато имам време и искам да отпусна.

М30

4.   Неминуемо ще се научиш да готвиш много добре, защото имаш най-важното-желание да се научиш. И най-добрите домакини са започнали като теб-не им са се получавали ястията от първите няколко пъти. Чудесно е, че съпруга ти е капризен-това ще те стимулира да се стараеш повече и да ставаш все по-добра. И един съвет ако позволиш-искай рецепти от опитни домакини, които познаваш и си убедена, че готвят добре. Знаеш ли защо? Във форумите понякога се публикуват откровени глупости и не е чудно, че нищо не се получава като изпълниш рецептата. Успех ти желая...

5.   Приятелката ми често готви разни екзотични ястия. Понякога се получават, понякога - не. Аз не съм много придирчив каквото ми сервират това ям, но винаги ми е приятно, че се е опитала да ме изненада с някое ястие и независимо дали ми е харесало или не гледам да и покажа, че съм доволен и казвам, че е било срхотно.

6.   най-добре си купи някоя хубава книга за начинаещи!
не става само със работа по рецепти защото има значение как приготвяш нещата и още куп подробности.
Всеки продукт си има особености и ти като сбъркаш на няколко, ястието придобива съвсем различен вид!

7.   Не се притеснявай - научава се това. Всичко зависи от подправките. Според мен вместо да четеш рецепти, покани като имаш време някоя твоя приятелка или роднина, която готви добре и я помоли да сготвите заедно едно две неща - така най-лесно ще научиш малките тънкости и номерца. Най-лесно става някой като ти покаже веднъж, а втория път и сама ще повториш като му хванеш вече цаката. Не е ядрена физика.