Споделена история от Семейство

Две деца+близнаци...
Здравейте на 23 години съм и имам две момиченца на 6 и на 3! Цикълът ми идваше 5 дни по-рано от последната! Седмица преди това съм със ПМС всеки месец и този месец съм така, но ми мина датата и веднага се усъмних. Взех си тест втория ден след закъснението и две черти. От две години не се пазим и ту искаме 3то ту не бяхме готови. А тази бременност ме хвана непотготвена, за двете си деца се грижа сама и ми беше трудно. Малкота тръгна на детска градина, а голямата е подготвителна група и догодина първолаче! И така цяла седмица мина в мисли, плач далече сме от детската градина 2км общо на ден нося ги връщам се-1км, отивам взимам ги-пак 1км, а и мъжът ни работи извън градаи се прибира събота и неделя, на улицата имаме таксиметров шофюр, но не върви с вода. Знам че това не е причина, но финансова възможност за трето дете-няма! И така една седмица мисля плача хем ми дожалява, хем мисля за другите две, които се разболяват почти всеки месец и едвам свързваме двата края. Дрехи обувки потребности за детската градина-знаете как е. Обадих се на гинеколога за аборт във вторник уговорихме час, но едва днес се реших, защото друг изход не можах да намеря. И така пристигаме в болницата и първо ме гледа на видеозон и пита имате ли близнаци в рода ви. Причерня ми. бях в 5г. с. с близнаци. Ами сега 2вкъщи и 2 в мен и щяхада се родят май месец септември щяха да бъдат на 3 голямата първи клас, едната в 7 на училище, а другат в 8 на другат на градина, а другите две как щях да смогна

Коментари

1.   Не ги махай..Близнаците са Божи дар!Моята мечта дано след време и аз да имам,но вероятността е нищожна!

2.   Родила си на 17 но това не е проблем за теб
Радвай се на децата според мен ти си отговорна майка а децата те обичат.

3.   Затова двете ти деца като порастнат ще бъдат управлявани от циганите. Не ми стана само ясно, оправдаваш ли се, какво, че си убила близнаци, собствените си деца, собствената ти плът и кръв, че си лишила две невинни същества от правото им на живот? !

4.   съжалявам за това, което ти се налага да направиш :-( с 3 деца да кажем, че имаше вероятност да се справиш, но с 4 ми изглежда мисия невъзможна, особено ако нямаш помощ. щом и сега едва свързвате двата края, с 4 ще е невъзможно...
а защо не сте се пазили? разумните хора използват контрацептиви, за да не се налага да стигат до такива тежки решения...
Ж43

5.   Аз останах с убеждението, че авторката е махнала близнаците и сега не може да си успокои съвестта.

"Ами сега 2вкъщи и 2 в мен и щяхада се родят май месец септември щяха да бъдат на 3 голямата първи клас, едната в 7 на училище, а другат в 8 на другат на градина, а другите две как щях да смогна"

Много объркано написано накрая.
Не разбрах, от съвет ли има нужда или иска да си поплаче.

Както и да е, гледай си децата и им дай нужното за нормален живот.

6.   Като не ползваш предпазни средства, какво очакваше? Правилно си постъпила.
До номер 3. Каква плът, какви 5 лева? ! Ти знаеш ли колко е голям изобщо зародиша? Значи сега сме длъжни да се множим, като хлебарки, защото щели "да ни управляват цигани" да ти имам и тъпата логика. Като толкова искаш, народи си с мъжа или жена ти ( не ти знам пола) 60 деца, та да те видим тогава какво ще приказваш.

7.   Постъпила си правилно, като си помислила за себе си и за двете си родени деца. Да са ти живи и здрави и да станат достойни и трудолюбиви хора! Само помисли - след 10-тина години ще трябва да мислиш и за висшето образование на голямата си дъщеря. Какво образование щеше да получи тя, ако парите едва ви стигаха за храна и дрехи?

До всички "моралисти" - задайте си въпроса кое е по-добре: да отгледа, възпита и образова двама достойни човека или да мизерства с четирима, обричайки ги на скапан живот, защото няма да може да им осигури добро образование?

Не бива да се чувстваш виновна за два зародиша.

8.   Много рано си родила, аз съм на 24 и все още не си представям да имам дете. Може би ако и държавата подкрепяше бъдещите майки нямаше да се чудиш. В положението ти нито за едното, нито за другото, но трети избор нямаш.

9.   Сама ги отгледах да, само аз си знам как! Направих аборт в същия ден след прегледа до последно мислих мислих и сега съм в окаяно състояние. Имам свекърва, но тя вятър и вее главата на 65години. Исках ги децата, но както се опитвах да обясня! Близнаците щяха дасе родят май месец, както писах далече сме. Голямата септември месец първи клас, когато близнаците щяха да са на 3месеца, малката 2гр. на 4години! Голямата трябва да е в 7 часа на училище, малката в 8часа, а другите две... Но защо защо не ми излязоха думите от устата, , отказвам се, , Не мога да се съвзема боли ме много ме боли. Много съжалявам! Финансите на една страна, помислих, че няма да смогна, помислих, че няма да имам сили, не съм на себе си

10.   Правилно си постъпила в тази ситуация. Друг е въпросът защо си го допуснала. Изобщо не си го слагай на сърцето - 4 деца е абсурдно да бъдат отгледани нормално в тази държава, освен ако не разполагаш с много средства и желаеш да си в ролята на същество за разплод. Да не говорим, че става дума за близнаци - отглеждането им е е изпитание за всеки, дори и да са първа бременност, което рядко се случва по естествен път. Не го мисли и не допускай повече такива глупости!

11.   Аз съм на 25 години, мисля за деца, но ми е рано, поне още една - две години да минат преди да предприема тази крачка. Все още градя кариера и трупам стаж. Защо си толкова безотговорна, правиш секс без презерватив, след като знаеш последниците... Това не е постъпка на отговорен човек. Не искам да те съдя, но се замисли. Според мен ще ти е мнооого тежко с четири деца. И две са много в днешно време. Помисли докато е време. Представи си това, което правиш сега да го правиш четворно. После ще искат да отидат в университет, ще искат много повече неща. Обмисли добре дали да ги задържиш.

12.   Ами то толкова неграмотно е написано, че трудно може да се разбере дали е още бременна, дали ще прави аборт и ако е правила ибощо кога е било. Май е поспестила от училище за да има деца на 17г.

13.   Ами като хем искаш, хем не искаш, пък не се и пазите няма какво да се изненадваш сега. Та трябвало е да го решиш преди да спрете да се пазите, сега вече имаш избор между аборт и това да ги гледаш. Ти си знаеш кое е по-доброто решение за теб. Не сме ние хората, които можем да решим. Обаче и на мен ми се струва доста безотговорно това, което сте направили. Обаче сега ще си платиш цената за постъпката си, пък дано нещата се оправят, без значение какво ще решиш и никога не съжаляваш за избора си.

14.   хем не можем да гледаме повече от 2, хем не се пазим. как да го разбирам??

15.   О страхотно, не ги махай, това е толкова хубаво! И аз искам след години като дойде времето и аз да имам близнаци!