Споделена история от Семейство

Не ме харесват заради моя проблем
Здравейте!
Много ми харесва сайта и реших и аз да се включа.
Проблемае е следния..
с приятеля ми много се обичаме, но родителите му не ме харесват заради моят проблем - това, че имам здравословен проблем и не мога да имам деца.
Те са добри хора, но много взискателни....
Това ме притеснява, незнам какво да правя.
Понеже това си го знам отдавна, казала съм на приятеля ми още от началото на връзката ни. Той много ме обича въпреки това.
Не сме пробвали с донорска яйцеклетка- което ми е единствената възможност -чесно казано не ми се рискува защото здравословното състоянието не ми го позволява пък и заболяването ми е наследствено. Ако бях здрава - да, иначе искам и аз собствено да си имам, но не мога.
Родителите му много държат да си имаме собствено дете - внуче, но ние с приятеля ми се обичаме много пъти ми е казвал, че няма да ме остави въпреки това.
Незнам какво да правя.
Да семейството е най-важно.
Понякога си мисля да си тръгна, но немога, защото много го обичам. Ще си намери друга и ще му роди много деца. Понякога си тръгваш, защото много го обичаш-не ме разбирайте погрешно. Щом държат на собствено аз като не мога да имам... не искам той да има проблеми зареди мен с техните.
Одавна си мислим да осиновим, но пак техните не са съгласни.
Моля за мнения.
Благодаря!

Коментари

1.   Един добър вариант всички да са доволни е сурогатна майка заплодена със сперма от съпруга ти. Така хем той ще е доволен, че детето ще е от него хем родителите му ще се радват на собствено внуче. Осиновяването едва ли е опция щом те са толкова взискателни. Ти предполагам няма да имаш нищо против това да имаш детенце, вярно не твое собствено но все пак от съпруга ти?

2.   здравей,
толкова много деца са захвърлени по домовете. Всяко едно от тях заслужава дом и любов.
Пожелавам ви да сте много щастливи и да си осиновите детенце!

3.   Не го напускай! Не слушайте родителите му не сте деца В 21 век има толкова много много начини, а осиновените деца са най добрия според мен. Живейте живота си и се обичайте щом си намерила такъв добър мъж не го пропускаи не и с толкова много възможности. Късмет

4.   Ти си с него и той е с тебе няма какво да се съобразяваш с техните му той щом те обича ще бъде с тебе до края. И да си майка не означава да родиш дете а да го изгледаш с много любов и грижи. Той е знаел още от самото начало както казваш и щом е още с тебе значи те обича. Не се чувствай виновна защото не си, гледай си живота и щастието и ако осиновиш дете това ще е много добра постъпка ще дадеш добра майка на безпомощно дете това не всеки би го направил. Но ако искате да сте добре двамата по добре отделете се от техните те ще ви донесат само нещастие и проблеми.

5.   Това е вашия живот, вие решавате какво да правите, а не родителите. Родителите когато е трябвало са го правили, сега нямат власт над вас, големи хора сте. Да, разбирам, че са му семейство и малко или много се съобразява и с тях, но те нямат право да му казват какво дете и от кого да има, той си решава това. Съжалявам много, че имаш такъв проблем, това е много гадно, но какво да се прави - ти не си го искала и понеже няма как да се излекува това, трябва да го приемеш. Щом приятелят ти те обича и иска да е с теб въпреки това, това е важното. Говори с него, кажи му че не искаш заради теб да има той проблеми с тях, какво да правите и решете, но не оставяйте те да определят живота ви и да ви казват какво да правите, защото след години те ще са си отишли, а вие ако се обичате - ще сте двамата заедно, родителите вече няма да ги има.

6.   Ти с родителите му ще живееш или с него. Родителите трябва да се уважат, ако и теб те уважат.
Щом приятеля ти знае за проблема и въпреки това те подкрепя, значи наистина те обича. Може да се решите да осиновите дете и да го приемете като свое, толкова много деца има без родители. За мен родител не е този, който е биологичен, а родител е този, който дава обич, подкрепя, грижи за детето. Така че си помислете за осиновяване.

7.   Здравей.

Осиновете си. Няма нещо по-хубаво от една щастлива усмивка, още повече ако е детска. Много е лошо, че не можеш да забременееш, но искам да ти кажа едно. ЖИВОТА СИ Е ТВОЙ. Родителите на приятелят ти не могат вечно да ви контролират, бъди себе си и осинови едно малко човече. :)

8.   Осиновете дете. Никое, което расте в домовете и без родителска обич, не живее добре като голямо-все свършват в затвора или остават на улицата.

9.   Мислиш ли че ако нямаше този си здравословен проблем, те щяха да са най-щастливите свекъри. Ако е така, ще те разочаровам. Дори да родиш 10 деца пак ще ти намерят кусур, ти си снаха, ти си чуждото дете отнело им сина.
Решението как и от къде да се сдобиете с наследник си е ваше, те нямат право да се месят и това най-много ги тормози. Ти си се изследвала и знаеш за проблема си, те ти го набиват като комплекс, без да са изследвали сина си дали и до колко той не е стерилен. Те твърдят че той няма проблем без да са го изследвали!
Дали ще имате сурогатна майка или ще осиновите, хич да не ти пука, щом той те иска такава каквато си. Ако мъжът ти приема бъдещото дете за свое, какво ти пука техните дали го приемат за внуче. Едно дете ще размекне сърцата им и ще видиш, че ако им го оставяш често при тях да се грижат за него, още от бебе, ще го заобичат дори да е негърче.

11.   Здравей, мила авторке!
Първо, хубаво е да се уважавате с неговите родители и да имате топли отношения, НО нищо не им дава правото да се месят по такъв начин в живота ви. Да, те искат най-доброто за сина си и това е нормално, но щом той е преценил, че това си ти, те трябва също да го приемат. И всъщност е негова работа, той да постави границата и да им покаже, че не е редно те да вземат решения вместо вас. Вие сте големи хора, предстои ви да създавате семейство заедно, повече от ясно е, че имате глави на раменете си и трябва сами да преценявате ситуациите и да действате.
Второ, остави се да се чувстваш щастлива и обичана. Радвай се на факта, че си успяла да попаднеш на човека, с главно Ч, който действително ще е с теб и в добро, и в лошо. Може би не можеш да му родиш деца, но явно му даваш достатъчно. Недей и ти да взимаш решенията вместо него и да се чудиш дали да не го оставиш, щом той е решил, че иска ТЕБ, значи всичко останало може да се нареди.
Трето, семейството не се гради върху генетичен материал. Знам, че е лесно да се каже отстрани, но аз наистина вярвам в това. Да си родител, не означава да си направиш дете, а да го порастиш и да му дариш цялата си обич и внимание- за това не са необходими гени. Има ужасно много нещастни и изоставени дечица, които просто жадуват за капка нежност и родителска грижа. Съветвам те да си осиновите едно детенце, пък може и повече, и да си го отгледате с много обич. Не можеш да си представиш какво е да върнеш усмивката в очите на едно самотно и отхвърлено дете. Ако родителите на приятеля ти са против, толкова по-зле за тях, защото това е вашият живот и вие трябва да го живеете, така както вие искате!