Споделена история от Семейство

Родителите ми постоянно плюят мъжа ми
Здравейте! Живея с един мъж от 4 години, сега ще си имаме, живот и здраве, бебе. Родителите ми обаче още от началото не го харесаха, защото нямал висше образование и достатъчно пари, а сега явно и заради други неща, не знам. Преди него живеех с друг мъж, който имаше много пари, но емоционално не ми подхождаше изобщо-него го одобряваха. Сега, като разбраха за бебето и им стана ясно, че няма да се разделим, съвсем откачиха-поставяла съм мъжа си на първо място, а родителите винаги били преди един мъж, бил глупав, оплюват дори и страстта към любимия му футболен отбор. А истината е, че имаме достатъчно пари, не сме се лишили от нищо, той наистина е по-пестелив, докато моето семейство е свикнало да харчи и извън възможностите си. Има трески за дялане, не е перфектен, но мен точно тези му черти не ме дразнят! Щели да почнат след време обаче да ме дразнят! Майка ми е тип жена, която иска да се налага винаги и всичко да стане точно по нейния начин и баща ми отстъпва, само че ние с моя мъж изграждаме отношенията си по друг начин-правим компромиси, но родителите ми виждат само компромисите, които аз правя, слепи са за това, което той прави за мен(а той наистина прави), според тях не трябва за нищо да отстъпвам и да държа само моята дума да се чува-така се държели силните жени! Аз не мисля, че точно това е поведение на силна жена и точно поради опита ми като дете сега не искам да имам такъв тип отношения-не оставям да ме мачкат, но и не искам мъжа ми да ми се подчинява безпрекословно. Всеки опит да им обясня, че той има и много добри качества завършва със скандал-защитавала съм го била, пак той бил на първо място. Аз обичам семейството си и не искам да се карам с тях, но напоследък става нетърпимо! Все се опитвам да не достигат до него тези обиди, но се уморих да бъда буфер. Как да накарам родителите ми да разберат, че не всеки прилича на тях, все пак той е възпитаван в друго семейство, има друго поведение, не мОже да очакват да се държи като тях. Писна ми да го плюят, обичам го и им казах, че това е положението, но... според тях покрай него съм щяла да пропадна??? Защото няма висше образование! Кой с какъвто се събереш, такъв ставал, т. е. И аз съм започнала да ставам тъпа! Това са пълни глупости-заради мен той им играе по свирката, докато реже неговите родители! Как да се справя с този проблем, просто не искам да има обидени, обичам и родителите си, и него! Истината е, че живот и здраве, като се роди бебенце то, то ще бъде на първо място за мен и за мъжа ми! Но се опасявам, че тогава положението ще стане още по-зле! Психически не издържам вече да се опитвам да запазя отношенията с родителите си. Лошото е, че майка ми направи няколко услуги на мъжа ми и докато той приема това за приятелски жест, като към член на семейството, тя постоянно натяква колко много и бил задължен. В неговото семейство няма такива отношения, никой на никого не е задължен! И другия проблем е, че мъжа ми не е като баща ми и не се съгласява за всяко нещо с майка ми, което направо прави ситуацията взривоопасна на моменти! Изморена съм от тази битка...

Коментари

1.   Много неприятно. Родителите ти трябва да разберат, че сега си имаш ново семейство и да, кажи им че той е на първо място вече. Да се примиряват иначе ше разредиш контактите. Имай предвид, че ако мъжът ти рабере какво говорят за него ще му стане много обидно.

2.   Нравствените стойности на родителите ти се мерят през призмата на материалното! Мисля, че трябва да сведеш до минимум разговорите с тях. НЕ спори с тях за нищо, защото те винаги ще са си правите, колкото и да не са.

Освен това родителите ти умишлено ще се държат зле с тебе, докато си бременна, а след това още по-зле и няма да харесват детето.

Като цяло нищо добро няма да видиш от тях, затова те съветвам да се сближиш с родителите на мъжа си!!!

Не разбрах, какви услуги е направила майка ти за мъжа ти, но може би трябва да й се отблагодари някак си, за да млъкне и докато ти постепенно се отдалечиш от тях. Мъжът ти да каже: "преди време ти ми помогна и винаги исках да ти се отблагодаря/или сега се отдаде възможност да те почерпя. "

Ще ги дистанцираш с много благ тон -- кратки и лаконични разговори по телефона. И няма от нищо да се оплакваш, а ще казваш, че си много добре и т. н.

3.   Ами ще трябва да се съобразяваш с родителите си, докато навършиш пълнолетие

4.   Аз мисля, че ти си имаш вече свое семейство и трябва да се дистанцираш от старото си семейство. Защо толкова желаеш родителите ти да харесват всичко, което правиш? Нима живееш при тях или си още малко детенце?
За мен проблемът не е в родителите ти, а в теб. Още не си прекъснала пъпната си връв с мамчето, а сама ще ставаш майка! Всички имаме иначе родители, уважаваме ги, но тежко и горко на този, който оставя други хора, било и родителите му, да му решават нещата в живота.
Аз самата както и моите родители не харесваме например съпругът на сестра ми, който е простак, не иска да работи и в нашите очи я тормози, но какво от това? Нима ние ще раждаме от него и ще го търпим? Тя си е решила така и уважавам избора ?. Например този човек има забрана да стъпва в МОЯ дом, това е МОЯТ избор, но пък аз на нея нищо не ? определям - всеки да си знае дома, да си знае семейството. Събираме се по празници, през които се търпим и толкоз.
Разбирам с две думи и позицията на родителите ти, но от теб си зависи дали ще им позволиш да ти се бъркат в живота или най-после ще заживееш като пълнолетен човек и ще понасяш и последиците от своя избор!
Да, това значи и НИКАКВА ПОМОЩ от родителите ти, НИКАКВИ УСЛУГИ - през тук минава еманципацията и отделянето от родителите. Не можеш да си свободна и да живееш при родителите си, да говориш всеки ден с тях, търсейки подкрепа и тем подобни - просто си живей живота с ТВОЯ мъж и скоро с твоето дете - това е ТВОЕТО семейство и освободи близките си от задължението да ви помагат или да дават благословията си за вашия живот.
Ние така си живеем и никой вече не се бърка в живота на другия. Никакви услуги не си правим. Това се нарича СВОБОДАТА НА ПЪЛНОЛЕТНИЯ

5.   От автора-благодаря за мненията! Само да поясня, че съм пълнолетна, за от родителите си не завися финансово от 16 годишна, точно защото не исках да ми определят как да живея. Проблемът е, че наистина искам да се разбираме с тях, а не събиранията по празници напр. да завършват винаги със скандали. Това е, но явно просто в стремежа си да угодя на всички забравям себе си...

6.   Щом си щастлива така, гледай себе си! Родителите уважавайки, но до там, защото те дори без да искат ще ти навредят,. Обаждай им се веднъж на седмица например, но да не е често, дори те съветвам да не им се обаждаш известно време, може да разберат своята грешка, а особено когато родиш. Висшето образование не е еталон дали си тъп, или умен, все пак е хубаво да го имаш, но това не е определящо, а особено за България.
Гледай най-вече своя живот, за да не съжаляваш по-късно и после да нямаш човек ,който да те подкрепя
В момента съм в такова отчаяние, тъй като постоянно мислих за другите, а за мен абсолютно никой не мисли, предадоха ме толкова близки хора.......... Затова от личен опит ти го казвам мисли на първо място за себе си, а след това за другите доколкото може.

7.   Просто спри да искаш да се разбираш с някой, който не иска да те разбере. Няма как да излезеш разбрана от тази ситуация, приеми че те не разбират това и край. Няма как нито да ги убедиш че той не е такъв за какъвто го смятат /тъп/, нито ще спечелиш нещо ако се принизиш да ги ухажваш, лъжейки ги, че са прави в мнението си.
На твое място, насаме с тях, бих забранила темата, ако искат да имаме общи семейни празници под предлог той е бъдещия баща на детето ти. Така оставяш топката в техни ръце, те решават, или спират коментари по въпроса, или спират да имат общи семейни празници с вас и внуче.
Сега е моментът, защото нещата ще се задълбочат в бъдеще, и те ще си позволяват повече, както с името на детето, така и още по нататък във времето ще казват на внучето си, колко добра е майка му и колко тъп е баща му.

8.   Намерила си МЪЖ момиче пази си го. Не им се обяснявай да си говорят. Игнорирай ги когато га мападат иначе ще си изпилиш нервите да спориш и да обясмяваш. Предстоят ти на-хубавите мигове в живота. Не позволявай на никого да сложи клин между теб бебето и татко му. Да наруши любовта и спокойствието виТрудно се намират качествени мъже, още по трудно се намира любовта. Майка ти си има чехълче, но иска ти да останеш сама ли? Не им позволявай.

9.   Мисля, че бебето ще промени отношението им към човека до теб.
Ще ги занимава друго нещо - едно детенце, а то е голяма радост.