Споделена история от Семейство

Не желая да имам деца заради личните ми философски възгледи.
Пускам тази тема не защото се нуждая от съвет или помощ, а защото искам да споделя нещо. Не желая да създавам деца които да живеят в този свят. Правя го защото смятам, че светът е едно отвратително мястото което се управлява от злото и не желая децата ми да живеят в такъв свят. Наясно съм, че каквото и да направя няма да мога да поправя света и следователно не искам децата ми да страдат от злото в него и за това предпочитам да не съществуват. Наясно съм с това, че като откажа да имам деца няма по абсолютно никакъв начин да променя каквото и да било в света - просто го правя заради тях самите - щом ще живеят в един отвратителен свят управляван от злото по-добре е да не съществуват. Всякакви глупости и клишета от сорта на: "заради такива като теб пропада България и заради това сме на такова дередже", "длъжен си да имаш деца за да не пропадне българщината и да не ни претопят циганите" просто за мен нямат абсолютно никакъв смисъл и никаква стойност. Взел съм това решение и няма думи с които който и да било човек на планетата да ме убеди да създам потомство. Просто исках да споделя личните си философски възгледи и за това пускам темата. Далеч съм от мисълта, че съм месия или нещо такова.

Мъж 22

Коментари

101-150 от 151

117.   Всеки има право на избор в живота. Всеки живее така, както смята че му е най-добре. Никой не може да предположи, какво е в душата на човек, стигнал сам до този избор. Човекът просто споделя, не търси помощ, не се колебае в избора си. Не трябва да се наранява човешката душа и да се отправят упреци. А нападките са съвсем неуместни в случая. Моля, оставете правото на избор как да си изживее живота на всеки човек.

118.   107, авторе, и как ще си спасил някого, който не съществува!??

119.   Аз съм жена, която не иска деца. Като жена женските номера и похвати са ми пределно ясни и ще ви кажа, че 115 съвсем умишлено е сбъркала пола на автора, с явна цел да го провокира емоционално.
(знаем, че мъжете лесно се афектират от такива неща; това е много нисш ход от нейна страна, има си по-интелигентни начини да се спори, а и сама по себе си това е една много евтина провокация, която изобщо не ѝ отива на възрастта)
Във встъпителната част от изказването ѝ се вижда, че темата за интелекта ѝ е някакъв явен комплекс... ами да чете повече и ще навакса, никога не е късно. Като пише сладникави романи в теми като тази няма да стане по-интелигентна. Най-много да получи подкрепа от себеподобни, но това няма да ѝ повдигне нивото, а само ще позалъже егото ѝ.

А за хората, които твърди, че са 'извадки от обществото без никаква стойност, които не случайно са докарали положението си до тук' са всъщност мнозинството от бг-обществото - просто такава е бг-действителността. Подозирам, че и самата тя е лекинко от това мнозинство. Иначе защо щеше изобщо да се занимава да опонира в тази тема - просто нямаше да почувства емоционален порив да го прави, а вместо това щеше да разглежда някакви порадаръчета за внучетата, за дядото, някакви кремове за бръчки, интересни рецепти за здравословно хранене, оферти за екскурзии до Испания, където с мъжа си да заведат внучетата, и така все ей такива неща, които би правила една наистина щастлива и умна семейна възрастна жена, но не и да цъка коментари тука, опитвайки се да се изкара много над нещата и много мъдра и щастлива - с последното си изречение за шоколада доказва обратното.
Всички знаем, че незадоволните от живота си жени активно се тъпчат със сладки неща ;) (тази истина просто не мога да се стърпя да не я изтъкна)
Имало хора дето 'тръбяли', че не искат деца.. те хората тука в един анонимен сайт си споделят, пък тръбяли били, еми ти като си толкова щастлива какво правиш тука - дебнеш като някоя скучаеща домакиня какво си пишат хората по анонимните сайтове, оле-мале каква щастлива дама, направо завидях.

Нека хакането на единички да започне сега.

120.   Абсолютно съм съгласна с теб 115. Ако можех да върна машината на времето обратно, вероятно щях да построя живота си така, че да имам дете. Но аз не исках подсъзнателно деца от мъжете, с които бях. От сегашния ми съпруг бих родила цяла детска градина, но вече съм извън фертилна възраст явно.
Ще ти разкажа какво се случи с моя близка приятелка наскоро, защото историята е показателна за това, че когато не е писано, не е писано. Връстнички сме, познаваме се от десети клас. Тя живя с трима мъже нехранимайковци, връзките се разпаднаха. Красавица, прекрасен професионалист, домакиня - всичко наред. От тези непрокопсаници тя направи, според броя им, три аборта. Накрая срещна истинската си любов. Хубав, стабилен, отговорен, международен баскетболен съдия, обиколи света с него, собствена къща, градина, всичко на шест. Така. Десет години тя не се решаваше нито да се омъжи за него, въпреки многократните му предложения, нито да роди. Преди три години обаче реши, че на живот и смърт трябва да ражда. Да, обаче се оказа, че не може да забременее по естестен път. Започнаха инвитро процедурите. Три години инвитро и вечно изхвърляше плода, съсипа си здравето. Накрая успя - близнаци! Ожениха се, ние им бяхме кумове. Пълно щастие! Та, след сватбата възторженият бъдещ татко от кеф, че вече всичко в живота му е наред, реши да си осъществи детската мечта да си купи мотор. При първото каране на мотора катастрофира и си счупи гръбнака. В момента е напълно парализиран, не може сам да пие вода дори, за друго не говорим. От стреса приятелката ми получи спонтанен аборт и загуби и децата. И сега всеки ден е в болницата, понякога спи там, в приказната й досега градина има болнично легло с колелца, че мъжът й да диша въздух, ако евентуално оцелее и го изпишат, макар че лекарите твърдят, че ще е сто процента инвалид завинаги. Всеки понеделник й нося пресни био продукти - яйца, зеленчуци, мед, намирам начини да ги доставям от село, за да храни съпруга си. Седим двете и си скубем косите - ситуация без изход, край! Аз нямам никаква представа тя как тя ще живее с жив труп. Ако си стои у дома, парите в един момент ще свършат, ако работи - кой ще го гледа? А тя плаче, че ако не е било нейното желание за деца, нямало е да се стигне до тази драма. Разбира се, че не е права, но си го е вменила като вина.
Та, когато не става, не става! И не бива да вървим срещу провидението, защото не знаем какво ни чака. Ето - два съсипани живота, а и нашият донякъде с мъжа ми, защото не може да изоставим приятелите си и сме дежурни по цяло денонощие, тя звъни понякога спешно по малките часове, качваме се в колата и заминаваме да сме с нея.
Затова моето мнение е, че човек трябва да има деца тогава, когато е готов. И колкото се може по-рано. Студентските бебета са шестица от тотото. Млад си, нервната ти система е в ред и не забелязваш как ги отглеждаш. На моите години децата на приятелите ми вече са си самостоятелни хора с професии и бизнес, пръснаха се по света и ходят за Коледа у родителите си. Но насила хубост не става. Затова се солидализирам с автора, че щом нещо отвътре го спира, по-добре да си остане така. Не се знае съдбата как ще завърти колелото.

121.   Номер 118, ами „спасил го е“, точно защото не съществува. Като не се роди нещо, то няма да пострада. Понякога да избегнеш лошото, е по-разумно, от търсенето на несигурното и ефимерно добро, което може да има и странични ефекти. А може и въобще да не е толкова добро, колкото си мислим.

Има хора, които смятат, че не стават за родители. За това и не искат деца. Не защото мразят децата, а защото не виждат в себе си човек, способен да отгледа и възпита една бъдеща личност.
И е добре, че са се сетили навреме.

Когато кажем, че не „искаме деца“, всички ни гледат като някакви изроди. Все едно сме тръгнали да убиваме и да измъчваме някого. Изборът да НЕ бъдеш родител, не винаги е погрешен.
Питате ни какъв е „нашият принос за обществото ли“? Ами не знам, може би нямаме кай знае какъв принос, но поне едно е сигурно. Че не сме създали нова жертва на обществото. Или пък евентуален бъдещ „враг на обществото“. Защото много деца, израстнали в кофти семейства, се превръщат в проблем за другите. Помислете и ще видите, че е така.
Като казвам това, не визирам живота в България. Визирам цялостната човешка природа и целият ни двустранен човешки нрав, който често не прави разлика между добро и зло.

Много от вас нападнаха автора и даже някой му писа, че „по-добре, че не е създал деца“. Еми хора, вашият опит за опониране, ви опровергава.
Човекът знае много добре, че не е годен за родител. Нали сам го е преценил?
Когато не се чувстваш способен или достатъчно силен за родител, по-добре да не ставаш.

122.   Темата се напълни с утайки. Това ли е обществото ни, ужас...

123.   121, глупости на търкалета! Нищото не може да страда, нито да е спасявано!
Авторът има ПРЕЗУМПЦИЯТА за страдание, то не съществува без субект. И ще се окаже мнооооооо прецакан, ако презумпцията е грешна.... Нооооо, негов проблем!

125.   Не знам дали искам да бъда родител или не, харесвам как децата ме приемат, не им говоря с бебешки тон, а се отнасям с тях като с възрастни и ме харесват. Не харесвам пищящите деца, не понасям лигавенето и шума, който създават, когато са в група. Но да отгледам дете, за да има с кого да се чуя/видя на старини, както самодоволната жена с шоколада ни сподели, за мен е крайно противно. Ако някога имам дете, то ще се опитам да го направя щастлив, независим от обществото индивид със свободен мироглед.

126.   Госпожата 115 по-добре да седне да научи кое се пише слято и кое разделно, защото за хората получили образованието си в комунистическо време е недопустимо да правят каквито и да било грешки. Но какво да очакваме от една комплексирана леля, дето в главата ѝ са само шоколади, уискита, барове, и някакъв си кат /тази дума дори няма да си направя труда да проверя какво значи, защото не ме интересуват някави такива стари жаргони ли са какви са, но се обзалагам, че си има много по-сносен еквивалент/
Значи много хора сигурно знаете, че чалгата е комерсиален музикален стил, специално създаден с идеята да се печели яка пара от бг масата. Текстовете се пишат специално за да се докоснат емоциите на масовия българин. За поколението на г-жа 115 има създадена един култов такъв продукт: https://textove. com/ivana-neshto-netipichno-tekst
Гледайте и клипа и ще разберете какво ви писах досега, ако някой още не е разбрал. Българската маса е масово проста, знае само барове, кръчми, пиене и плюскане. А като се размножи страда за баровете -иска си обратно "нетипичното" нещо. А някой от тази маса като чуе/прочете, че има хора, които живеем по различен начин, се изприщва от яд и си мисли, че ако човек не е семеен, няма с какво друго да се занимава, освен да ходи по кръчми, барове и да пие. Е много ограничено - точно като музикалния стил чалга, от който ме е срам, че съм българка.

127.   Номер 123, прав си, че Нищото не може да страда, точно защото е Нищо. Точно това и има предвид авторът, че когато не създадеш едно Нещо, то няма нито да страда, нито да се радва, защото няма да го има. Той не иска „децата“ му да страдат, защото знае, че ако ги направи, те ще пострадат. За това и предпочита да не съществуват.
Субектът (или обектът) тук, е авторът, който съществува, видял е и Доброто и Лошото на този свят, и е преценил, че по-добре да не създава поколения, за да не видят и те лошото. Лошото, което за съжаление, е повече от хубавото.
Ако вие не сте съгласни с това, тогава би трябвало да се радвате на живота си, на дечицата и внуците си. А вместо това сте се захванали с анонимни дискусии в нета.

Само не разбрах защо авторът да се оказва прецакал? Някои хора могат да бъдат щастливи и без да създават поколения.
Да нямаш деца и да не искаш деца, не са престъпления. Убийството е престъпление, защото е противоестествено.
Родителството е въпрос на избор и възможности.
Не ми е ясно какво толкова сложно има за разбиране и какво лошо има в едно такова решение.

Номер 122, ако под „утайки“, имаш предвид хора, нежелаещи деца, то мога да кажа едно. След като сме утайки, по-добре да не се размножаваме. За всички би било добре така.

128.   От телефон пиша, така, че - накратко.
Майка съм на двама синове, големи вече.
Не съм имала съмнения, дали да ги имам - нямам и сега.
Не само, че не съжалявам - горда съм.
И щастлива. И удовлетворена.
Обещавам да ги попитам, дали се чувстват прецакани, че са се родили и обвиняват ли ме затова.Не, че не знам, че отговорът е "не".

129.   Ето и 128, поредната щастлива и удовлетворена, дето е в сподели точка нет да пише коментари в 23 часа 49 минути 35 сек., (ако погледнете tooltip-a) вместо по това време да е гушнала съпруга си като една наистина щастлива жена. Ама не, тя пише от телефона на някакви непознати хора в интернет.... so sad ;(

130.   128 до 129
Голям аргумент, няма що. Решаваш, че съм нещастна, 'щото не съм си легнала след "Сънчо". И съм пишела на непознати хора в "Сподели. нет". Но не, ти не пишеш тук, не четеш. А, извинявай, ти пишеш в подходящите за щастливите хора часове, тогава защо си кисел?

131.   На 22г авторе си още много малък. Направи си сметка как си мислил на 12г, сега на 22 и как ли ще мислиш на 32г. Още си почти дете

133.   до 130: ако действително правиш асоциация със Сънчо, щом става дума за лягане до съпруга ти, то просто сама потвърждаваш, че си тотална киселячка, която има спешна нужда айде да не казвам от какво, че няма да ми публикуват коментара ;)

134.   Драги хора, стига сте се карали! Всеки си има свои виждания за нещата. На хората, които имат деца и внуци, ще кажа само едно- да са ви живи и здрави и да се гордеете с тях!
А на останалите, които не желаят- това си е важ избор.
Аз съм на мнение, че правилното е различно за всеки.
Това, че някой няма деца, не значи, че трябва да бъде убит с камъни или да бъде заклеймен по някакъв начин.
Аз самата още нямам деца и не знам дали някога ще имам. Е, престъпник ли съм?
Не казвам нищо лошо за тези, които имат деца. Че то без тях не може! Светът би свършил, ако никой не ражда. Но това не значи, че абсолютно всеки е длъжен да има свое продължение.

135.   127, "когато не създадеш едно Нещо, то няма нито да страда, нито да се радва, защото няма да го има", анджък де! Да се РАДВА!
Авторът ще е прецакан, когато осъзнае, че не е само страдание.... НЯМА зло без добро, тъмнина без светлина и т.н.т.но може да е късно за деца тогава...
Но повтарям, не може да спаси нещо, което НЕ съществува! Нали уж разбира от философия ...

136.   134, не се прави на неразбрала! Не говорим за престъпление и ти го знаеш отличнж, а за грешна хипотеза, че има само зло на този свят..
Естествено, че става дума за избор (освен, когато не е...). Но някои хора правят този избор неосъзнали последствията от това, че са смъртни... Е, малко хора мислят за смъртта си, когато са на 20 ...

137.   " Взел съм това решение и няма думи с които който и да било човек на планетата да ме убеди да създам потомство. "

Хе хе, ами то "убеждаването" не става с думи, хе хе...

138.   към 130 - ама то никой нищо не ти е казал за лягане бе, мила госпожо ;-)

139.   Номер 127/134 съм
Не се правя на неразбрала. Авторът смята, че злото е повече от доброто и когато говори за деца, не мисли за своето собствено добруване, а за тяхното евентуално добруване, ако бъдат създадени.
Да, наистина може след време и да си промени възгледите и дано не е късно тогава. При мъжете възможностите да имат деца, са повече, ако се замислите. Например, след 10 години все още ще е способен да има поколения, ако е с по-млада жена в детеродна възраст, ще бъде съвсем възможно да си направят и отгледат детенце.
То ще си проличи с времето. Просто не виждам смисъл от караници.

140.   137. Хе хе, ами то "убеждаването" не става с думи, хе хе...

======================================

Те от 10 години ме убеждават и от 10 години се провалят......

Автора

141.   n 139 в статия в един сайт бях прочела статия мъжете да създават деца до като са по млади иначе децата им щели да заболеят от шизофрения и други болести психологични. Автора не иска децата му да се чувстват някога бедни. Аз пък като чета колко здрави са извънземните цивилизации а аз имам просто някакви си тъкани вътрешно вече хич не съм на себе си и ми се ще хич да не ям. Писна ми и от ядене пиене и всичко. Нямам сили да живея по този начин.

142.   Номер 141, ако е вярно това, което си чела, то тогава авторът е направил правилен избор. :0

145.   Ето ти контра-аргументи: https://mamamia.bg/v-detskata/svetat-e-tvarde-uzhasen-za-da-sazdavame-detsa-naprotiv/

146.   Тази планета се е превърнала в инкубатор на същества, чиято единствена цел в живота е пият, ядат и размножават. Нямат и най-малка представа какъв е смисълът на живота им. А и не им се ще да мислят. Човекът бил социално животно, казват. Но това дали важи за всички или само за тези, които са неспособни да се справят сами? Децата няма да ви помогнат да се чувствате добре със себе си, просто "ще ви осмислят живота" т. е. ще отнемат нуждата ви да направите нещо продуктивно със себе си, а пък вие в замяна ще превърнете тези деца в смисъла на живота си, ще се залепите до тях и ще се опитате да ги моделирате по свой калъп, за да следват вашия път, после ще се тръшкате да имате внуци и така един омагьосан кръг. Тъжно, тъжно...

147.   146, а твоята цел каква е? Много ли е смислен живота ти като плюеш против малки, беззащитни дечица? Те са злато, а ти си един миризлив и озлобен човек! Това си ти! Хората поне сътворяват живот и се грижат за него, ти си този, който яде, с*ре и хаби ресурси!!! И знаеш ли какво, точно такива като теб, които никой не иска за половинка и идват от лошо семейство или не могат да имат деца по други причини, решават да плюят против семейството. Но от векове хората се задомяват и правят това, ако беше грешно и лошо, отдавна нямаше да има свят! Разбери го. Хайде със здраве, нещастен народ, озлобен!

148.   Номер 145 това който го е писал надали има повече от 10 мозъчни клетки в главата си. Апропо ще помоля хората, които пишат коментари за в бъдеще да пишат дали са от мъжки или от женски пол. Любопитно ми е да видя кой от двата пола отхвърля позицията на хората които не искат деца.

149.   Не разбирам само едно защо и с какво хората с деца в тази тема или тези с фикс идея да имат задължително някой ден, за да могат да ги гледат на старини ( дам това изобщо не е сигурно мили мой, моля ви поне веднъж отидете в някой старчески дом и вижте хилядите изоставени от децата си родители) се опитват да налагат мнение? Защо бе хора? Аз обичам един определен тип музика ( разбира се интелектуалното ми ниво не ми позволява това да е мазна чалга), но не я натрапвам на никого. Няма нищо лошо вие да се щастливи с избора си, даже цялото щастие на света ви пожелавам, дано някой ден децата ви се изучат решат какво да правят с живота си и ако искате и те да имат деца да ги възпитат да бъдат едни достойни и завършени личности. Но пак казвам всеки има свободен избор и налагането на едно единствено мнение не води до нищо добро, самата история ни учи на това . Така че успкойте топката, вместо да пишете тук с цел да налагате мнение, гледайте децата си. Човек е силен на дела не на думи. Извода ще го завърша с един прекрасен и неоспоримо верен цитат от Malcolm X: Не може да разграничите спокойствието от свободата, защото никой човек не може да бъде спокоен без своята свобода.

150.   Брей колко много коментари от както писах последният път преди 1 година.

123 много глупав коментар. Сама казваш , че нищото (липсата на съзнание ) не може да страда и след това продължаваш да философстваш. Защо го правиш - за да си начешаш егото ли? А това , което ти наричаш щастие всъщност се нарича "отвличане на вниманието". В древният Рим са му викали "хляб и зрелище". Сега ще го обясня така , както го е казал Йосиф Висарионович Сталин.

Есть человек — есть проблема, нет человека — нет проблемы.

За тези , които не разбират руски

Има човек - има проблем , няма човек - няма проблем

Ако хората продължават да не разбират ще го обясня така

Има съзнание - има усещане за болка и страдание. Няма съзнание - няма усещане за болка и страдание.

Ако някой продължава да не разбира , опасявам , че проблема не е в мен......

Автора 27 години

151.   Има съзнание - има усещане за радост и щастие.
Няма съзнание - няма усещане за радост и щастие.

Ако някой продължава да не разбира , опасявам , че проблема е в между ушите на автора......

152.   И толкова си "интелигентен" 151 , че трябваше да откраднеш и модифицираш мой коментар. Нищо , живеите си в розовият измислен свят , той започна да се пука като цирей.

Автора

155.   Това е глупаво. Да нямаш деца за да не страдат. Не стават природни катаклизми или земетресения всеки ден. В живота си човек изпитва болка но и щастливи мигове. Няма страшно човек да изпита и малко болка. Аз харесвам света всеки ден. Ако нямаш деца ти никого не предпазваш от страдание, ти просто им отнемаш възможността да преживеят и хубави мигове, налагаш мнението им, автоматично решаваш, че ще страдат и не им оставаш избор като се родят да решат дали този свят е хубав или не. Решаваш вместо тях. Но ти и твоите деца ще са отделни личностти. Твоите деца. Може да мислят по-друг начин и да им хареса този свят. Ако не искаш да имаш деца заради политиците на никой политик няма да му пука за това дали ти ще имаш деца или не. Те ще си имат. Ако светът беше толкова лош и те нямаше да имат. Значи твоят свят е лош а техният хубав. Светът не може да не е еднакъв за всички. Пожелавам ти да имаш деца и те да ти кажат, че са много щастливи.

156.   Това е глупаво да нямаш деца за да не страдат.

157.   Не казвам като този, който беше казал авторът да се самоубие в люлката си ама. Света не е толкова лошо място щом авторът продължава да съществува.

159.   Светът не е толкова лошо място 157 и Автора не се е самоубил , но автора няма деца за разлика от милиони хора , които погинаха от ковид и оставиха децата си частични или пълни сираци. Така , че ако утре погина от Корона-вирус или нещо друго няма да оставям деца сираци за разлика от милиони хора , които оставиха пълни сирачета. Така , че е хубаво да мислиш преди да пишеш коментари , защото не виждаш по-далеч от носа си.

160.   Хора, как не разбрахте, че дали да имаш или да нямаш дете е въпрос на ЛИЧЕН избор и никой няма право да ви се меси или да ви напада заради решението ви. То нито ви прави лош човек, нито ви прави някакъв светец-мъченик. Проблемът е само ако в един момент съжалявате за решението си. Или сте взели решение не доброволно, а под външен натиск. Едва ли има жена без деца около 30, която да не е била засипана от непоисканото мнение на всичко живо, как трябва да стане майка, плюс разбира се, глупостите как еди си коя вече има 2, а е по-малка от теб и ако и това не помогне следва сценката с биологичния часовник и как на 40 ще се сетиш и ще искаш, ама няма и ще даваш пари за инвитро... и ако и това не даде резултат, се удря по патриотизма, как България изчезва, как бялото население ще бъде претопено и т. н., докато накрая нещастната жертва не се предаде и не стане родител против волята си, само и само психоатаката да спре.
Разбира се, всички знаем какво следва после. Изнервена майка, която с години съжалява, че се е отказала от кариерата и развитието си и нещастно дете, обаче стрините и комшийките са доволни, че си послушала съвета им и си родила, т. е. отчела си се пред обществото, пък от там нататък, оправяй се.
За това, моля ви, от която и страна на барикадата да сте, НЕ натрапвайте на никого какво да прави с живота си.

161.   От ж20
И аз от време на време се замислям по темата, но стигам до извода, че е по добре хора като нас, достатъчно мислещи, че да се запитат дали трябвя да оставяме поколение в тези ужасни условия, да се размножават. Не тези, които без никаква мисъл раждат по много деца. Интелектът все пак се предава по наследство. Ако нашето потомство надделее над това на втория вид хора, може и да се подобри светът

162.   Темата е интересна и аз подкрепям автора. Антинатализъм се казва нежеланието да създаваш деца в този ужасен свят. Аз съм жена на 35 г и нямам деца, няма и да имам и с това няма да се свържи света. Мислете преди да създавате предните нещастници.

163.   Авторът не е имал щастливо детство. Липсвала е любовта на единия родител, по-вероятно майката. Може родителите да не са били разведени, но тази липса на любов е била осезаема.
Авторът все още е много млад, по едни или други причини нито мъжете, нито жените искат да имат деца на тази възраст. Повечето жени вече раждат след 30, а за мъжете е по-лесно, могат да създават деца и след 50 г.
Авторът може да размисли, когато срещне жена, която искрено обича, а и тя го обича искрено и ако тази жена иска да има деца, той ще има деца, заради нея, заради любовта.
Ще повярва, че може да има друго семейство, в което децата могат да бъдат обичани и щастливи, когато срещне любовта.
Авторът е емоционален човек, мисли за околните повече, отколкото за себе си, а светът има нужда точно от такива хора да дадат поколение, за да стане по-добър.
Пожелавам ти да срещнеш любовта, да се усмихваш, и да бъдеш много щастлив и повярвай ми децата заченати с любов винаги са много специални и имат хубав живот.

164.   Момче, слушай какво ще ти кажа. Приеми го като рант (нали така му казвате по - младите) на един "изкуфял дъртак" на 48.
На 22 мислих по същият начин. Само купони, мацки, коли, живот ми бяха в главата. После срещнах жена си. Сега 20 години по - късно имам три деца - синове на 18 и 13 и моята скъпа щерка на 15. Ако можех да върна времето назад, бих го направил отново. Светът и по мое време не беше песен. На 48 постигнах всичко каквото се очакваше от мен - голяма къща, жена, деца. Обичам децата си до болка. Имай предвид, че израснах в отвратително семейство - баща алкохолик и майка, която не полагаше големи грижи за мен и сестра ми.

165.   Само, че аз съм на 28 години вече, "а относно срещнах жена си" аз отдавна съм се заклел в душата си никога да не обичам никоя жена. Любовта е слабост и грешка в преценката.

П. С бе знам какво е рант.

П. С 2 гледайте датата 2015 съм бил на 22 сега съм на 28 и нищо и никой и Никоя Жена
Не Е Променила Решението.

166.   На 25 декември, Коледа, един от най-семейните празници почти в цял свят един възрастен мъж, твърдящ, че е постигнал всичко и има 3 деца (164), седи в сайта сподели. нет и пише коментар в 5 часа, 5 мин. и 18 сек. сутринта на първия ден от Коледа, вместо да спи спокойно до съпругата си след семейната вечеря, или ако е в друга часова зона да бъде със семейството си и емоционално и психически, а не само присъствено. Ама не - той рови в интернет, чете теми и пише коментари. Тъжно.

167.   Е и какво като пише коментари. Ми не му се спи на човека.

И аз колко пъти съм писала.
Абе я.

168.   До тези, които питат защо не съм се самоубил. Ами поставил съм си за цел да разпространява на живо и чрез Интернет възгледите си и евентуално да предотвратят раждането на деца. Също така, за да не стане гаф съм решил да не се обвързва с никоя жена-това в отговор на 137. Сега съм на 30. Достатъчно зрял ли съм за такова решение номер 1?

169.   Ха-ха, Авторе, има още много живот пред тебе и не е ясно дали няма да си промениш решението.
Може да повлияеш само на по-интелигентните същества, но не и на обези нискообразованите, последните ще продължат да снасят по 5-10 деца и тогава какво ще постигнеш?

172.   Може пък да не си промени мнението. Негова си работа.

Но може би ако срещне подходящата жена да се влюби и да се случят нещата.
Любовта идва ненадейно.

173.   169 на 30 съм достатъчно зрял да взема решението да не е се обвържа и да създам деца. Второ целя интелигентна та публика

174.   173, като гледам как пишеш, точно интелигентната публика ще ти се върже :-) По-добре се прицели в някоя друга група, там може да имаш повече успех :-)

175.   174 писах от мобилният си телефон. Това е причината да пиша така. Що се отнася до интелекта ми многократно съм го доказвал пред преподавателите в университета.

101-150 от 151