Споделена история от Семейство

Нанасят се у нас
Здравейте,
родителите ми искат да се нанесат у нас. Не че е проблем, но се бъркат във всяко нещо. Преди да стана студентка все се ограничавах в личния живот. Сега, когато живея сама правя всичко, което тогава ми беше забранено- купувам си храна по време на часове или работа и не стоя гладна по цял ден, излизам с приятели. Сега всичко пак ще се върне обратно. А толкова се радвах, че се отделих да живея самичка. Бъркат се и в работата ми. Какво да направя?

Коментари

1.   Как така се нанасят у вас? Ти сама ли живееш или си имаш семейство (мъж, деца)? Още студентка ли си или вече си завършила и работиш? Защо ще идват при тебе? На квартира ли си и сама ли я плащаш или те дават парите?

А те пенсионери ли са? Най-вероятно си търсят занимавка и затова искат да са около теб.

В никакъв случай не ги допускай. Ще съсипят здравето ти, а и те за това идват, за да те командорят! Това много добре го запомни от мене.

2.   Как какво? Казваш НЕ - и толкова. Да се спасяват. Да си ходят на село (ако имате такова - не може да няма някоя къщичка където да си гледат двора и животните) а ти си бъди свободна колкото си искаш.

3.   Е, кaк кaкво дa нaпрaвиш- откaжи им. Зaщо е този зор дa се нaнaсят при теб? Ти нa квaртирa ли си? Кaкъв им е проблемa, че се местят? Нямaт ли собствен дом?

4.   Как така ще се нанасят без да питат? Ама, че нахалници! Нямат ли къде да живеят? Явно им е скучно и искат да интригосат твоя живот, не им позволявай.

5.   Ами обесни им че искаш да си самостоятелна. Немогат да ти се бъркат цял живот. Според мен трябва да поговориш с тях. Сепак твой си е живота, немогат да ти се бъркат.

6.   Заяви им категорично, че искаш да си самостоятелна и не желаеш да ти се бъркат в живота повече, акс трябва докато се насесат потърси друга квартира и не им казвай адреса!

7.   Ти полудя ли?
не им давай да се нанасят при теб.
Не си бебе а самостоятелен човек.
Прояви характер за бога това си е само твоят живот.

8.   в никакъв случай не позволявай това! Напиши и каква е причината да искат да се нанесат при теб за да ти дадем по-адекватни отговори!
Поздрави!

9.   Идват и те в София, нали?

10.   Не им позволявай да се нанесат. Щом си студентка и работиш, значи си самостоятелна и те просто нямат право да ти се бъркат в личното пространство

11.   Оле оле и аз съм студентка, и аз живея самостоятелно в момента, и моите родители малко или много обичат да се бъркат тук там и знам за какво говориш. Но н. 2 направо ме смая с тоя коментар "да се спасяват". Мдаа наистина що ли не го оставиш да се оправят сами? Все пак какви са ти те, какво са направили за теб? Нищо. Само са те отгледали до 19-20 минимум. Ама какво толкова. Вече си голяма, не ти трябват.
Не, сериозно, знам какво е да ти се месят постоянно. И аз съм имала проблеми с моите родители и не сме били перфектно семейство. Обаче имат ли нужда от мен, не бих ги пренебрегнала.
Ако сте зле с парите и нямат къде другаде да отидат, много ясно, че е редно да ги приемеш при теб. Все пак за родителите си говориш, не за случайни хора, хванати от улицата.
Ако става въпрос само да идват да те контролират, понеже така им е скимнало, съмнявам се това да им е целта де, ама както и да е, тогава си си в правото да се сърдиш.

12.   Авторке, пропускаш да обясниш на читателите на историята ти, защо се нанасят родителите ти в твоето жилище, защото има разлика, ако идват просто да живеят при теб, защото така им е кеф или защото имат някакви сериозни причини. Не казваш ти дали живееш на квартира, дали имаш мъж, деца, някави съквартиранти. Така разказана историята не дава яснота какво точно се случва и никой не може да ти даде ясен и адекватен съвет.
Ако ваще идват у вас, защото така им е кеф, а на теб не ти е приятно- просто им обясни, че не искаш, кажи им защо и толкова, обаче, ако имат някакъв проблем и им се налага, най- малкото, което можеш да направиш за тях, е да ги приютиш.

13.   Виж какво, това си е твоята къща и твоите правила. Ако не им изнася - прав им път. А това, че са те отгледали е било ТЯХНО решение и техен избор, ТЕ са ИСКАЛИ да имат дете и то не им е длъжно. Когато имаш твое дете ще очакваш ли от него да ти връща изпитото и изяденото и безсънните нощи? Едва ли. Така че, ако наистина е неизбежно, те да се съобразяват с избора ти на живот и да си траят. И аз обаче не разбрах, кое налага да се нанасят?

14.   И къде е авторката