Споделена история от Семейство

Баща на 3 деца няма място в домът си за първородният му син
Аз съм жена на 30 години, имам съпруг и 2 деца, а мой много близък роднина има 3 деца, едното от които живее в грозно и мизерно общежитие, а другите 2 в приятен домашен уют. Историята е следната: Този мой роднина се жени за една жена и си правят едно дете... не се разбират, развеждат се и двамата родители създават отделни семейства. Моят роднина се жени повторно, има още две деца, а за първото не се и сеща, дори веднъж го питаха колко деца има и той каза "две"... Сигурно не се в сетил. Дядото го взима през уикенда и насила му до бута да го види, не го е виждал 3 месеца и като го види вместо да му се зарадва, да го прегърне и целуне, той му казва: "А, пораснал си. "
Втората му жена е "оса", зарязва му двете деца и той хем работи хем децата гледа и е много грижовен към последните 2, а първото почти не се сеща да го чуе по телефона, не говорим пък да го види. Втората жена добре се държи с първото дете от другата майка, в редките случаи, когато идва при баща си.
Първото дете е на 11 години и живее на общежитие, защото няма училище в неговото село, а баща му (и ние) живеем в градът, в който детето е на училище. Не е ли странно баща му да живее в този град, да има голям апартамент, а той в мизерно общежитие. Първо си помислих, че може да не знае, но онзи ден го попита лично "В колко часа трябва да р в общежитието? " Не се ли сеща сам да му каже да дойде у тях да живее? Нали му е баща? ! Кой баща по дяволите ще остави едното си дете да живее в мизерия, а другите две в нормални домашни условия? Плаче ми се! Жал ме е за детето. Искам да направя нещо, но не мога, ще ми кажат, ме не е моя работа, но нормално ли е това??? Вие какво бихте направили, ако сте свидетел на такава шантава картинка?

Коментари

1.   Не знам колко адекватен ще е моя съвет, но сякаш е най-добре да не се месиш. Макар че ако пък ти е толкова жал, какво ти пречи да го прибереш? Тогава обаче вероятно някои хора биха се настроили срещу теб.

Аз съм баща на момиче и не мога да ги разбера такива като този твой роднина. А това е доста честа практика. Да не казвам голяма дума, ама аз ако, не дай, Боже, се разведа, никога няма да загубя интерес към детето си, дори и да имам втори брак, защото то винаги ще си остане човека, когото обичам най-много на света.

2.   Той просто не желае детето. Свързва го с грешка и провал. Не можеш нищо да направиш, ако се намесиш само ще засилиш нежеланието му да се занимава с детето.

Сериозно ли мислиш, че сам не се е сещал за вариант да го вземе при себе си и никой преди теб не му го е казвал. Абсурд. Най-вероятно темата е обсъждана и решението е отдавна взето. Освен това като семеен мъж, той не може сам да вземе такова решение. Най-вероятно и втората му съпруга не желае детето, нищо че се държи мило с него при срещи - ако го е искала, щяха отдавна да са го прибрали, но случаят явно не е такъв. Не се бъркай в отношенията им, защото ти ще станеш общия враг, по-скоро помагай на детето с каквото и когато можеш при възможност. Разбери, че не можеш да накараш друг насила да предприеме нещо - единственото по силите ти в тази ситуация е да помагаш сама на детето, според възможностите си.

3.   права си, редно е бащата да се грижи за сина си, но наистина не е твоя работа да се намесваш. не е справедливо спрямо детето, то е пренебрегнато, но точно ти не виждам какво можеш да направиш.

4.   Много неприятно... Горкото детенце дано не му остане травма от такъв безсърдечен, , баща"". Вие имате ли възможност да го каните на гости чат пат да го нагостите, да не се чувства така отхвърлено. сигурна съм, че един ден ще е ви е много благодарно...

5.   А къде е майката на момченцето в случая и нея ли не я интересува грам какво се случва с детето и. Опитай се да поговориш и с двамата не може така това е тяхното дете, а те са го захвърлили на произвола на съдбата. Кой знае и то как се чувства захвърлено в пансиона, докато мама и тате се радват на другите си дечица от повторните си бракове. Това при наличието на двама здрави и прави родители да си все едно сирак е раносилно на престъпление. Ако наистина те е грижа за детето, и имаш възможност да се грижиш за него и мъжа ти не е против може да поговориш с тях двамата да ти прехвърлят правата върху него щом изобщо не им пука за това дете!

6.   Ми аз примерно бих взела детето у нас.

7.   А майката къде е? Тя не проявява ли интерес към детето си, да си го прибере при нея? ....

8.   На кой всъщност са присъдени родителските права, авторке?

9.   Към всички, които я съветват да не се меси ще кажа, че точно заради такива съвети сме на това дередже. В развитите страни съседите или близките видят ли нещо нередно с дете първата им работа е да сигнализират на социалните, но нас тук ни е страх после да не навлечем проблеми с хората. Ако и ние реагирахме адекватно и навреме както хората на запад случаите на изоставени и малтретирани деца щяха да намалеят. Обади им се анонимно ако смяташ, че може да имаш проблеми и им разкажи цялата ситуация, че при наличието на двама здрави и прави родители детето и оставено на произвола на съдбата и те да проучат тебе др роднини, които биха желали да го вземат и да се грижат за него!

10.   №9 и какво съветваш ти? Авторката да сигнализира социалните, че едно дете живее в общежитие към училището си, защото домът на майка му в който е регистрирано е извън града в който учи ли? Къде тук някой прекрачва закона? Децата в общежитие не са изоставени деца! Представата ви за бедствено положение е изкривена!
Всъщност двете по малки деца изоставени от майка си, която не виждат и може би не помнят е по лоша от това да си достатъчно голям 5 клас, да идеш в града на общежитие, и да имаш майка на село, която те обича, и баща който да те приема поне през деня. Бащата за сега няма право да приюти изцяло първото си дете в дома си без съгласието на майка му. Щом детето е на общежитие значи то е регистрирано по документи в дома на майка си, адресната му регистрация е на село, това идва да ни каже че е правата върху детето са присъдени на майката, а бащата има ограничени права да го вижда на две седмици веднъж. Ако той днес го приюти в дома си да спи, майката на детето е в пълното си право да го осъди. Законите са такива!

12.   Всеки човек си знае семейството и личния живот и не е наша работа, включително на Авторката, да се бъркаме в живота на хората. Кой е „оса“ и кой не е не е твоя работа.
Съвет по принцип - гледай си в своята паничка, защото понякога нещата не стоят така, както изглеждат от страни
Твърде възможно е баща и син да са в лоши отношения, скарани И заради конфликтите с майката. Не е логично един грижовен баща да е такъв само за 2 от децата си - има някакъв проблем. Възможно е и просто да няма място в жилището му за трето дете или да плаща издръжка на майката и как хем да кеши издръжка, хем да гледа детето? може майката да не е съгласна детето да живее при баща си...всичко може, включително е възможно това дете да не е от него. И още - ти как реши, че да живееш в общежитие е мизерия? Повечето такива общежития са ремонтирани.... за разлика от апартаментите на повечето българи
Гледай си в своята паничка, защото клюкарките като теб накрая никой не ги уважава.
Ако не можеш да помогнеш - поне не вреди на хората!

13.   "Не е логично един грижовен баща да е такъв само за 2 от децата си - има някакъв проблем."
Не може да се търси логика в подобни отношения.

14.   За разлика от други коментари които съветват да не се месиш, аз смятам че трябва да направиш обратното!

Намесете се някак, било то да говорите с бащата, ако имате желание да го вземете у вас ли и аз не знам, Вие да го осиновите ли..

Това дете има нужда от възпитание, има нужда да не е само.

В Бъдеще иначе ще е много комплексирано а може и дори и престъпник да стане. Така става точно поради немърливостта на създателите на тези хора.

Ако можете да направите нещо по въпроса ще е чудесно, особено щом сте роднини.

Късмет и на вас и на това дете. На мен също ми стана жал.

15.   По повод на всички, които казват, че не трябва да се месим.

Преди 15тина години имаше една случка, при която няколко млади мъже заключиха млада жена в апартамент, изнасилваха я многократно, в един момент тя успя да стигне до прозореца и се хвърли от него и почина... Всичко това започна на една улица, на която те я видяха и се опитаха да я вкарат насила в автомобила си. Наблизо имало доста свидетели, които се опитали да се намесят. Тогава един от насилниците казал, че това е съпругата му. В отговор, хората ги оставили да я качат насила в колата и на никой не му хрумнало да се обади в полицията, защото "това си било тяхна работа"...
Заключението го оставам на вас самите.

16.   Подкрепям номер 12.

Номер 15 - сериозно ли смяташ, че авторката ни поднася цялата информация по темата и че на бащата само трябва някой да му каже, защото досега не се е сетил сам да прибере детето?

Авторката, ако имаше желание да вземе при себе си детето или да му помага, щеше да го е направила. Това не е желанието и - тя иска да накара насила бащата на детето да направи това, което тя счита за правилно. Такива неща обаче насила просто не се случват. Не е ясно, какво мисли по въпроса майката, която най-вероятно след развода има родителските права и дали изобщо би разрешила. Не е ясно, дали втората съпруга на бащата е съгласна.
Номер 14, защо ти не го осиновиш като си толкова категоричен? Как изобщо си представяш това да се случи от правна гледна точка?
Мислиш ли, че детето ще е в по-добра позиция, ако отнемат родителските права на майка му и го настанят в социален дом?