Споделена история от Тинейджърски

Изнасилена и бременна
Здравейте всички. Имам много голям проблем и не знам с кого да го споделя, а се надявам, че вие ще ми дадете идея.
Аз съм момиче на 15 години, приятна, забавна, общителна личност. Никога не съм поставяла нещо пред образованието ми, защото смятам, че за момента това е водещ приоритет за мен. Но една вечер една приятелка ме убеди да отида с нея на "най-якият купон, който някога си виждала!".
Сългасих се, най-вече защото не исках да изглеждам като глупачка или зубърка.

Купон с главно К, както се изрази момичето. Алкохол, цигари, наркотици и силна музика. Не искам да си и помислям какво е станало с хората там, не искам и да се опитвам да си спомня какво стана с мен. Не съм пила много алкохол - всъщност едва близнах бирата в чашата. Наблягах предимно на кола и минерална вода - не исках да лъхам на алкохол на майка ми, която и без това е много консервативна.

Какво е имало в питието ми, не знам! В един момент всичко ми се губи, като в мъгла е. Вероятно някой ме е надрусал и след това изнасилил. Не е имал смелост да го направи с някое момиче, което да му пусне трезва. Не искам и да помислям кой е и как съвестта му го е позволила. А може да са били повече, защото по думите на няколко познати по едно време са ме видели с едно, а после с друго момче.
И ... сега съм бременна. Не знам от кого, а и не искам да знам. Във втори месец съм, тъй че решението определено е аборт. Не искам това дете, защото знам, че не съм готова и само ще проваля живота му. Но ... как да кажа на майка? Ако й разкажа истината, тя ще реши, че замазвам нещата, за да се изкарам невинна ... Помогнете ми, моля ви ...

Коментари

1.   няма как по-добре и кажи. Тъй като не си пълнолетна не можеш да направиш аборт без нейно съгласие. Съжалявам, че се случило това с теб и пожелавам да намериш сили да се справиш.

2.   Кажи на майка си истината, ако ТОВА е истината. Тя е единствения човек който би те разбрал и помогнал. Или ако наистина смяташ, че няма да ти повярва, кажи и че си имала гадже от извесно време и сега си бременна от него, а той да речем е заминал за чужбина и няма да се варне вече... незнам глупаво е но ти си решаваш

3.   Моят съвет към теб е да кажеш всичко на майка си. Тя най-добре може да ти помогне. Запомни, че тя МОЖЕ и Е най-добрата ти приятелка. Все пак ти не си виновна, за това че в питието ти е имало нещо. Ти не си знаела какво вършиш. Обясни и всичко. Казвам ти от личен опит, че тя ще ти помогне най-добре. И най-вече бъди силна и имай вяра в себе си. Искренно ти пожелавам да се справиш с този проблем и следващият път внимавай с кого и къде ходиш. Подбирай си приятелите! Успех!

5.   Не се притесняваи и кажи на маика си. Колкото повече чакаш, толкова по-опасен ще стане аборта. А ти ако не можеш да се довериш на наи-близките си на кого тогава.А тази твоя така наречена ''приятелка'', щом е допуснала да ти се случи подобно нещо,явно не ти е никаква привтелка. Подбираи повече хората, с които се сприятеляваш.

6.   Не съм съгласна с номер 2, не ти трябва да си измисляш истории за някакво гадже, което е заминала за чужнина. По-доре и кажи истината.

7.   Само да ти напомня, че кажеш ли на майка си или не то все ще си проличи ! По-добре й кажи всичко !
П.П. а това момиче дето те е поканило на купона и е допуснала да те изнасилят приятелка ли я наричаш :?

8.   Много съжалявам за теб. На твоите години и на мен ми се случи нещо подобно с разликата че не забременях. Хората, с които бях на купон уж ми бяха приятели отдавна ама само уж. Няма значение не познавам майка ти и не знам колко е консервативна, но ако наистина е толкова зле по добре потърси помощ от някой друг твой близък възрастен обаче на който можеш да се довериш повече. Но все пак имай в предвид че нямаш време и то никакво по -бързо трябва да решиш в краен случай кажи на майка си пък какото ще да става по- добре отколкото да чакаш да стане прекалено късно

9.   След като Това момиче, което те е накарала да отидеш с нея на купона е оставила да те изнасилят си личи колко ти е приятелка! А понеже си непълнолетна единстевия начин да направиш Аборт е да отидеш с майска си и ття да подпише, нищо подобно се случи на приятелка и тя трябваше до отиде с майка си, няма друга възможност.

10.   Съжалявам за случилото се! Много е болезнено... Бих искала да поговорим, но не тук... Ако искаш, пиши ми на е-мейл: lovepeace@mail.bg, а аз ще ти дам скайпа си там... Този проблем не е за публично обсъждане! Трябва един съкровен и истински разговоро с човек, който ще те разбере! Ако си спечелила довериоето на майка си, ще те разбвере, но, ако не си - хубаво е да поработиш над това... Независимо колко консервативни са родителите, предо това стои ОБИЧТА! Ще очаквам да ме потърсиш...

11.   Искам да попитам мога ли да направя аборт без да знае майка ми защото тя "ще ме убие" ако разбере кажете ми какво да правя ????

12.   Така, ти си на 15, непълнолетна, без родителите ти не може да правиш аборт - трябва подпис!
Ноооо
1. Ти сигурна ли си, че си бременна?
2. Ако помислиш малко и разбереш, в кой срок е бременността... може и да се получи нещо без вашите.
3. Това, което са направили с теб си е живо изнасилване. Упоили са те, и са правили секс, когато си била в безсъзнание!

Така, че не само, че трябва да кажеш на шавите, но и се изследвай за СПИН и завесете дело срещу тези!

Успех! И не крий от родителите си!

13.   Мило момиче, искрено съжалявам за случилото се.
Би трябвало майка ти да е най-добрата ти приятелка, но има и майки, които са с консервативно разбиране.
Е, чак пък "да те убие"? Това, че ще ти се поскара, може и яката, но съм сигурна, че ще те разбере.
А има и начин и без нея да се справиш, но разбира се трябва да се консултираш с лекар, има премахване на бременност без аборт, сложиха ми инжекция, мисля, че беше -оестрофан, или нещо подобно. А това, че си малолетна, усложнява нещата, крие рискове.
Но, повтарям само лекар, нищо не предприемаи сама!

14.   Ами ти не си много голяма... А ако си имала и добри оценки СУПЕР! Според мене трябва да кажеш на майка си.
- Мамо спомняш ли си за купона на който те помолих да отида с приятелката ми? (ако каже не обясни й)
Еми там се случи инцидент... Имаше много алкохол цигари и наркотици, но аз не пих нито алкохол нико пушех цигари и не смърках наркотици! Карах на кола и вода. Е незнам какво имаше в водата или колата но явно е имало нешто! Упойли са ме с нещо и... след това всичко ми се губи! Знам само че... съм бременна в 2-рия месец съм! Мамо моляте кажи ми какво да направя!?

Според мене майкати може само да ти помогне не да ти навреди се пок ти си и дъщеря и съм сигорна че те обича!
Кажи й го прево и ясно така че тя да не си помисли нещо че си смъркала или пила или пушела и че искаш да я излъжеш! Просто и кажи! Тя ще ти даде съвет се пак и тя е майка!

15.   Леле мн гадно незнам но аз мисля като номер 14. Ако на мен ми се сучи нещо подобни бих казала това колкото и сранно да ми звучи.

16.   Няма по-добро и успокояващо нещо за момента при теб, е да кажеш на родителите си. Първо на твоята майка, ще ти падне камък от сърцето, защото човек по принцип като сподели, той се чувства по-спокоен.

След това няма как, ти си нейно дете и ще те разбере и ще намерите начин, за да се справите с проблема. Но важен съвет ти давам - да не чакаш прекалено дълго време, защото ако чакаш и още два месеца, вече ще е късно за аборт. Събери кураж и възможно-най скоро кажи на майка си. А иначе искрено съчувствам за това което ти се е случило и ако до сега си била предпазливо момиче, за напред бъди още по предпазлива. Късмет ти желая и.. от теб зависи всичко.

17.   Еее ебаси наркотика трябва да са ти сложили в тва пиене ахаха аз имам досто знания за наркотиците по една или друга причина и не се сещам кво е възможно да са ти сложили хах ... че и да не си знаела ама въобще какво вършиш и после никакъв спомен ... ти изобщо как си се прибрала или и тва не помниш ;D ;D не знам ... пък и за такъв наркотик мноого пари трябват ... пък и по твои думи ти едва си блезнала чашата o.O никъв шанс според мене. Сигурна ли си, че тва е истината ;d

18.   Наркотик има точно такъв. Сложили са ти го в колата, то се разтваря и няма нито вкус нито мириз.

19.   Hе знам как да ти помогна

20.   Да те питам честно, к'ва работа си имала с такава компания. Има хиляди компании дето не използват наркотици а се веселят по друг начин, а ти там..... до някъде си си виновна, защото наркотиците не карат на хубаво.. като харесвате такива компаний нищо хубаво не ви очаква.

Имам една братовчедка на 15 от друг град и трябваше аз като малко по голям от нея да я разходя из града- и останах потресен.... искаше да се ди при наркоманчета. Наполовина си си виновна ти.

21.   Момиче..здраво си загазила. Но стъпи здраво на крака, изправисе срещу майка си и и кажи истината. Но аз мисля че трябва да го запазиш. Успех

22.   Какво стана? Каза ли на майка си? Айде разкажи какво се е случило :)

24.   Виж, колкото и да е зле не чакай да стане по-лошо!
И моята майка е като твоята! Знам какво ти е но трябва да и кажеш. Това е единственото което можеш да направиш!
Аз съм по-малка от теб и въпреки това преди три седмици и на мен ми се случи нещо подобно! Слава на бога че при мен беше само опит и не успяха!

И аз не сам казала на майка си!
все пак ти трябва да го направиш!
Послушай ме и не отлагай!
Колкото и да е зле тя ще ти помогне по най-добрия начин!
УСПЕХ И НЕ ЗАБРАВЯЙ, ЧЕ ВИНАГИ ТРЯБВА ДА СИ СМЕЛА!!!

25.   ще се справиш бади силна.

26.   Първо това което ти се е случило е престъпление. Тези които са направили това заслужават да влязат в затвора. Може да споделиш с психолога в училище или с който възрастен прецениш! Ти нямаш вина за това което ти се е случило. Просто сигурно си притеснителна и за да се покажеш готина пред другите си отишла там. Запомни, че не е важно да бъдеш като другите. Бъди различна и промени коренно средата. Лошото е, че ако направиш аборт възможно е да не можеш да забременееш после когато ще искаш да имаш свое дете. Трябва да си наясно с този риск. Имах приятелка която забременя така и после отиде в друг град и го роди там и после вече си роди 4 свои деца. Трябва бързо да вземеш важни решения за твоето бъдеще. Помоли се на Бог!

27.   Кажи на майка ти. Обсъдете го и вземете най-доброто решение. Вярвам, че тя ще те разбере. :)

28.   Моята майка също е адски консервативна и много се паникьосва, а паниката кара човек да си мисли какво ли не.. Аз много неща не й казвам, защото знам съответната реакция, а искам да избегна това, но това криене се случва при по-маловажни неща.. Тук говорим за сериозно нещо, кажи й! Ще постъпиш правилно, а и както казаха по-горе, не можеш да направиш аборт без знанието на родителите ти, поради причината, че си непълнолетна.. Давай смело, направи го! Отначало може би ще съжаляваш, че си й казала, защото може би ще вдигне голяма врява и ще се паникьоса наистина много, но е нормално, тя е майка все пак. Направи го, не му мисли, все още не е късно да поправиш случилото се! Успех!

29.   Първо и най-важно кажи на родителите си.
След това направи аборт. (Без подпис на родител не може да стане)
И ако с родителите ти решите отидете в полицията за да ги издирват.
Успех.

30.   Първо и най-важно кажи на родителите си.
След това направи аборт. (Без подпис на родител не може да стане)
И ако с родителите ти решите отидете в полицията за да ги издирват.
Успех.

32.   Не прави аборт. Абортът е убийство. Детето,което е в утробата ти не е виновно за твоята нехайност. Ако майка ти беше консервативна,тя нямаше да те пусне да ходиш по такива бардаци . Не трябваше да ходиш по купони. По-добре роди това дете и го дай в дом за сираци,отколкото да го убиеш.