Споделена история от Тинейджърски

Депресивно състояние
Здравейте! Пиша тук с цел някой да ми даде съвет или да разкаже дали и той е преминал през нещо такова.
На 15 години съм. От 2 години насам от време на време изпадам в депресивни състояния. Започва да ми става лошо, имам чувството, че умирам, плача, имам сърцебиене и други. Не знам дали точната дума е депресия. Но от доста време насам това се засили. Почти всеки ден не ми е добре и изпадам в страх, че това ще се завърне. Постоянно мисля за това. Не мога да се справя с това.
Какво ли не съм пробвала:йога, психолог, спорт. Нищо не става. Вече съм се отчаяла. Дори изгубих мотивация за всичко. Моля Ви давайте вашите съвети!! Благодаря Ви предварително!!

Коментари

1.   Хей, разбирам те както ти е, защото съм преминала към това. Преди две години и при мен беше същото- постоянно ми беше зле, падаше ми кръвното, имах сърцебиене и ме беше страх от всичко и беше доста кофти картинка. И това продължи около година и половина и то когато ми беше най-натоварено в училище и това допълнително ме притесняваше. Не съм опитвала с нищо, за да го избегна, въпреки че ми казаха да спортувам, за да не мисля за това, да се храня повече, защото бях загубила килограми и бях на път към анорексия и да не мисля за глупости. На психолог ходих, но не ми помогна, защото аз си знаех своето и си казвах, че това ще си остане завинаги. Не исках да излизам даже, защото сред хора ми ставаше още по-зле, сякаш нещо ме задушаваше. Почнах да пия едни валериани уж за успокоение, то пък стана по-зле. Сега пък нищо ми няма, но се чувствам зле- не ми пука за нищо, изгубила съм всякакъв смисъл за каквото и да било и просто постепенно започнаха да не ме интересуват някои неща и така се оправих. Казах си, че няма смисъл да се занимавам и ядосвам с глупости, спортувах, четях, слушах музика и така си отвличах вниманието от проблема си и сега той изчезна. Просто трябва да си казваш, че ще се оправиш, защото всичко е до нагласата. Аз като не мислех за това и то изчезна, само като се сетех за него и ми ставаше по-зле. Просто като правиш нещо, то ти отвлича вниманието от проблемите и забравяш за тях. Иди ако искаш на психолог, може да ти помогне, но трябва сама да се успокояваш. Аз гледах тогава това да правя, но постепенно спря да ми пука, тъй като моето беше от стрес и сега ми е някакво безразлично, но все пак се чувствам като депресарка, въпреки че ги няма другите проблеми.

3.   Всеки ден ми се случва

4.   Пиши в google Тайната Бг аудио трябва да ти излезне филма в Youtube и го изглидай може би ще си обясниш защо изпадаш в "депресия". На мен а и не само на мен този филм е помогнал живота да стане прекрасен. Изгледаи го към час и полвина-два е но си заслужава всяка една секунда. Нядявам се да съм бил полезен.

5.   опиши по подробно какво изпитваш, предполагам това е паническо разстройство, прочети в интернет за симптомите и разбери дали става въпрос за това, ако е това няма точно и крайно решение което можем да ти кажем. При един едно помага при друг не при трети до някаква степен, индивидуално е и има значение вътрешната ти нагласа.

6.   Изпитвам огромен страх и получавам сърцебиене. Цялата треперя и в този момент не мога да се справя с нищо. Паниката ми продължава различно. Скоро ме държа почти два дена. Стоях и плачех само. Не знам вече какво да правя.... отчаяла съм се. Страх ме е да отида на училище вече...