Споделена история от Тинейджърски

Най-добра приятелки. Уж!
Здравейте. Аз съм Айлин. Вече съм имала 3, , Най-добри" приятелки. Не наведнъж, разбира се. Първата ми, , Най-добра" приятелка говореше зад гърба ми. Разказвала е на хората лъжи, че къщата ми била разхвърляна и че сме били много лоши хора. След това се появи друга, , Най-добра" приятелка, която след всеки скандал изкарва мен виновна и ме обижда, че съм била ненормална, че съм била лъжкиня и че как е могла да съм й била Най-добра приятелка. А другата беше тази, с която вчера се скарахме. Скарахме се, защото си бяхме обещали, че когато се скараме да не казваме на никой. Е да казваме, но не за какво. И тя е казала на една наша обща приятелка. След това й звъннах да я питам, защо е казала. И тя ми казва:, , Ами аз вече не искам да съм ти най-добра приятелка, защото аз искам приятелка, която ме разбира, не ме лъже и това трябваше да ти го кажа още от самото начало"Обидих се страшно много. Значи тя си призна, че още от самото начало ме е използвала. Как може да има такива хора? ! Чувствам се ужасно. Прибера ли се вкъщи само за това мисля. И веднага си намери друга най-добра приятелка. Забрави ме толкова бързо. След всички наши преживявания тя ме измести от живота си. Имам чувството, че никога няма да си намеря най-добра приятелка.

Коментари

1.   И аз имах но сега когато минава покрай мен нищо казва сякаш не съм там

2.   Мила, забрави ги в живота тепърва ще се сблъскваш с такива хора! Запиши се лятото на някакъв курс там може да се запознаеш с нови хора и да намериш по -добри и свестни приятели.

3.   не си сама и аз имах един сега не говори с мен когато мине покрай мен

4.   Не трябва да се доверяваш на всеки. В живота има всякакви хора. Но преди да наречеш някого "най-добър приятел" го опознай достатъчно и си направи изводи за него. Тъжното е, че дори и най-близкият ти човек може да те предаде. Затова бъди внимателна и подбирай приятелите ти! :)

10.   Така ще бъда кратка и ще ти кажа следното:
В този живот няма приятели, а още повече приятелки, всички са лицемери и лъжци, които цял живот ще се опитват да те манипулират и наранят.
Затова знам едно ЕДИНСТВЕН НАЙ-ДОБЪР ПРИЯТЕЛ, МОЖЕШ ДА БЪДЕШ ЕДИНСТВЕНО ТИ НА САМАТА СЕБЕ СИ, И да знаеш че никога няма да се самонараниш или самопредадеш.
Е това мога да ти гарантирам че е истинско приятелство, да си другарче сам на себе си, А за онези които ше ми кажат, неможе да се живее без приятели ще кажа: Всичко е въпрос на интереси, и услуги...
Ще кажа само че има и изключения от приятели, които не сме самите ние, Но те са твърде малко, и са наистина огромно изключение.

11.   ХАХАХА това най-добра приятелка си го написала 3, 4 пъти!!! ти за мен си още малка сигурно на възраст от 10 до 15 години! ... освен да ти кажа ;ддд спокойно ЩЕ СИ НАМЕРИШ ДРУГА най-добра приятелка! друго няма какво да кажа.

12.   Момиче, не приемай това "най-добра приятелка" като нещо, което едва ли не трябва да притежаваш. Приятелите трябва да са хора, на които можеш да разчиташ по всяко време, а не да се притесняваш какво говорят зад гърба и чак да си давате обещания да не говорите една за друга и караницата си, като имате проблеми. Трябва да не е нужно да сте обещали нещо, за да знаете, че си имате достатъчно уважение, за да не се наливате зад гърбовете една друга.
"Приятелката" ти бързо те е заменила, но явно просто не е имала място в живота ти. Все някога ще намериш хора, които винаги ще ти пазят гърба и за които няма да имаш никакви притеснения и които ще можеш да наричаш най-добри приятели. , , За всеки влак си има пътници", все някъде ще си го чувала това, замисли се.
Мога да ти дам пример с една моя приятелка, с която се познаваме от малки още - тя също все не попадаше на свестни приятели и й ставаше много гадно през годините. Но вмомента има трима най-добри приятели и още много хора, на които може да разчита.
Ти се дръж на ниво с хората и правилните ще те харесат за това, което си, и ще бъдат до теб.
Дано скоро си намериш добри приятели, които да те уважават!
Ж, 13

13.   Приятелите са временни. Винаги имай нещо в предвид, не се доверявай бързо и бъди по-резервирана, докато не заслужат доверието ти.

14.   Ей ама си. Ще си намериш най-добра приятелка, но явно търсиш на грешното място. Смени мястото на което търсиш и подхода си и много момичета, ще искат да са ти най най приятелки. И спри да мислиш за това като фикс идея и резултата няма да закъснее.

16.   Винаги помни, че ТИ си най-добрата си приятелка! (ж28)

17.   И аз съм в тази групичка ✋. Вече си мисля, че проблемът е в самите нас.

18.   Остави ги тези неща за приятелството и кой на кого какво е казал и сядай да си учиш уроците, че си писала, както ти е текла мисълта.

20.   За съжаление сега тепърва ще има да се сблъскваш с такива хора, гадни лицемери и използвачи, които ще ти се усмихват и ще ти говорят мили неща, а после ще ти забият нож в гърба. Така, че колкото и да е гадно-приеми го и продължи напред. За щастие има и много готини и истински хора и ще си намериш истинска "най-добра приятелка", която няма да говори гадости зад гърба ти, няма да разправя на всички ваши си лични неща и най-важното, няма да избяга с 200 и да те изостави точно когато най-много се нуждаеш от нея. А тези момичета просто ги забрави! Те дори не заслужават да се натоварваш с мисли за тях.

21.   В кой град/село живееш

22.   Моята-добра приятелка е много добра. С нея никога не сме се карали. Приятелнищо нея от 8 години. Ще ти дам един съвет: за да има истинско приятелство трябва да имате общи интереси
Трябва да си споделяте и да си вярвате. Ние се виждаме всеки ден. Ако няма нещо което ви свързва значи не става.