Споделена история от Тинейджърски

Объркан съм ,нужда от съвет!
Здравейте аз съм момче на 16 години от София. Искам да споделя моят проблем с вас и да се опитам да намеря полезни съвети. Проблемът ми е, че съм много притеснителен когато около мен има момиче, просто се опитвам да не направя някоя глупост, а и не съм свикнал да излизам с момичета. Обикновено когато около мен има момиче направо "полудявам" притеснявам се да не ми има нещо което да я отблъсне. Не би трябвало да има причина, но се все пак е притеснявам, не се определям като грозно момче тренирам доста усилено, имам развита фигура, не съм глупак говорещ само за простотии, определям се като много артистичен и забавен. Когато около мен има хора никога не им е скучно, всички ми се възхищават на хумора и как успявам да ги измисля тези шеги. Имам интерес към психологията и напоследък чета книги за психология. Имам много приятели, но главно излизам с компанията в квартала. Имам нужда от съвет къде греша, дали пък съм прекалено притеснителен и това ми придава вид на слаб човек и не успява да привлече погледите на момичетата към мен или пък друго не знам. Надявам се да съм достатъчно ясен за да ми помогнете, благодаря предварително на редакторите и на всички четящи за отделеното внимание.

Коментари

1.   Дa, прекaлено се притеснявaш, зaщото прекaлено мислиш дaли "aджебa" ще те хaресaт или пък не.
Някои ще те хaресaт, други- не. Също кaкто в общувaнето ти с момчетaтa, същото е. Рaзбирaм, че те искaш дa те хaресвaт по ОНЗИ нaчин, но не се води по чичковците рaзни из сaйтa, ние освен нa външен вид, държим и нa ЧОВЕКA. След крaтко опознaвaне знaем дaли искaме нещо повече. Зa целтa трябвa контaктувaне, рaзговори. Не хaпем момчетaтa, не сме извънземни, не сме толковa по- рaзлични от вaс. Не може и нямa дa се хaресaш нa всички момичетa зa ромaнтинa връзкa, някои ще те пожелaят зa приятел, с други пък просто нямa дa имaте общи интереси и нямa дa си допaднете взaимно.
И когaто момче/ мъж се държи тaкa кaкто ти кaзвaш, постоянно дa се притеснявa дaли нямa дa бъде отблъснaт, миговените ни изводи сa 2- свикнaл е дa бъде отблъсквaн, знaчи имa сериозен проблем и никоя не го ще, отчaян е и ще се хвърли нa която и дa е, не зaщото искa, a зaщото нямa избор. Обaче AЗ не желaя дa съм слaмкa зa удaвникa. Или другият вaриaнт- хaйдеее, тоя явно нaлитa нa всичко що мърдa и от нулевa секундa се изнерви/ притесни дaли и тук ще върже, aми не, нямa дa му влязa в колекциятa.
Просто се дръж нормaлно, кaкто когaто си с момчетaтa от компaниятa. Сaмо тaкa ще привлечеш и момичетa подобни нa теб и ще ви приятно зaедно. Ще спечелиш някои зa приятелство, a сред тях и някоя зa истински щaстливa връзкa, зaщото ще е по желaние, ще имaте общи интереси, ще ви е зaбaвно и хубaво зaедно.
И ще повторя дa не се водиш по aкълa нa чичовците, според някои тукa трябвa нa мигa дa нaтиснеш зa секс... точно те и стоят без секс и въобще жени около себе си.
Ти сaмо бъди естествен!

2.   Аз съм момиче и мога да ти дам наколко съвета от момичешка гледна точка...
Според мен трябва да измисляш шеги и пред момичетата и да се държиш с тях както с компанията си (е, ако не правите много големи простотии.. :D). А и защо мислиш, че това, че си притеснителен отблъсква момичетата, даже напротив - това привлича много момичета. Ами ако там някъде има момиче, което те харесва и също се притеснява да говори с теб! Веднъж един човек ми каза: "Огледай се, светът е много по-различен отколкото си мислиш - хората, поведението им и дори приятелите им - ефектът на пеперудата. Понякога един човек се държи ужасно с другите хора, облича се кифленско и със скъпи дрехи, защото са загубили някой техен близък или роднина, понякога пък хората са скрити зад срамежливостта, защото достойнството им е било накърнено, просто погледни зад обвивката. " Както и да е малко се увлякох, но исках да ти кажа, че там някъде има човек, който те харесва, но го е срам да ти каже, така че огледай се!! Все ще намериш своята сродна душа ;D

3.   Благодаря за полезният съвет. Може би е най-добре наистина да бъда себе си.

4.   Един от големите ми проблеми е, че когато видя някое момиче не мога да разбера дали ме харесва за да предприема някакви действия.

5.   Не се тревожи и се отпусни. не го мисли.
Хубав си и умен със сигерност ще имаш доцри кандидатки.

6.   Просто трябва да си уверен, това ще кара другите да те харесват повече. Ако те харесат - хубаво, ако ли не - да са живи и здрави, ще си намериш някой ден кой да те оцени.

7.   Наистина оценявам вашите съвети.
От автора