Споделена история от Тинейджърски

Как да продължа?
Здравейте, накратко момиче съм на 16 години 54 кг. Исках да отслабна малко и то бързо затова бях на ниско калорична диета. Намалях ли намалях калориите докато не стигнах до там че вместо обичайните 2000 и даже повече калории аз поемах едва 400. В момента осъзнавам грешката си и адски съжалявам но какво да направя. Започнах да ги увеличавам докато веднъж просто неможах да спра и налетях на храната. След което се оказа че дори малко аз съм напълняла. Четох доста и тогава реших да не се връщам отново от начало а да продължа като увеличавам калориите със 100 на седмица а, после да ги намаля правилно примерно до 1400/1500ккал. на ден та така ще мога да се храня нормално но и да отслабвам. Обаче това че ще напълнея през това време ме спира. Неискам да напълнявам и се харесвам такава каквато съм във момента но за съжаление немога да запазя резултата. В момента съм на 1200ккал. Но мисля че дори и на толкова продължавам да качвам. Мисля да ги задържа да съм на толкова известно време ще напълнея ли ако ги задържа и много ли. Много ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет как да продължа и какво да правя приемам обиди защото напълно си ги заслужавам и не ми казвайте фитнес и изобщо спорт защото няма как да стане просто няма каде.. :( :(

Коментари

1.   Типичен случай. Ниско калоричната диета е НАУЧНО доказано НЕефективна. Още през 40те години е направен Минесотския експеримент за гладуване Minnesota Starvation experiment https://en.wikipedia.org/wiki/Minnesota_Starvation_Experiment

Елементарен експеримент - намалят калориите на ЗДРАВИ мъже около 70 кг. до 1500 на ден. Не ти изглежда малко, но реално са малко и забележи - след месеци тези мъже не отслабват, но получават различни видове психически разстройства. Причината е, че тялото ти намаля метаболизма с 30-40% още след 3тия ден ниско калорична диета, а метаболизмът се качва обратно...чак след 3 месеца нормално хранене.
Чети статията, но ако се отслабваше с ниско калорична диета трайно, то дебели нямаше да има.
Отслабва се с истинско гладуване 36 часа, после с обилно ядене или с интервално гладуване от 18 часа и ядене 6 часа, но не и с ниско калорична диета ден след ден, защото организмът се напасва
Теб те съветвам да качиш калориите до 1500 поне, но не с хляб, картофи, ориз, сладко, а яж просто зеленчуци, яйца, риба, месо, масло, 1-2 лъжички зехтин върху салатата без притеснение, яж мазно - засища, не повишава инсулина и повишава метаболизма - мазна риба, задължително пиле с кожата, ЦЕЛИ ЯЙЦА, пълномаслено сирене и така нататък
Възможно е да напълнееш ако си твърде слаба. Ако нямаш менструация си прекалила с тъпата диета.
Ако ме послушаш и не ядеш хляб, ориз, картофи, сладко, фаст фуд, чипсове, внимаваш с плодовете (1 път на ден), няма обаче да напълнееш над номралното и красивото.

4.   Не знам Н1... 70 килограма е значително слабичък мъж и то ако е до 1. 70... Над това сие направо за болница. С 1900 кк на ден, а смъкнах нас 9 килограма за месец и три седмици.