Споделена история от Тинейджърски

Любовта и нейното влияние
Здравейте аз съм момче на 15 години. От доста време насам се чувствам някак си самотен. Имал съм пет връзки, но и петте бяха несериозни. Едно от момичетата ( последната ми връзка ) беше от класа ми. Харесвах я и просто един ден и попитах дали може да остане след училище да и кажа нещо и те се съгласи. Останахме насаме и и дадох една рисунка с панда ( понеже знаех, че обожава панди) и и признах чувствата ми. След около седмица тя ми писа по facebook, че и трябвало време и, че нещата ставали много бързо и ме заряза без основателна причина. Това се повтаряше всеки път в мен ли е проблема, винаги се държах добре с тях разсмивах ги и съм правил всичко за тях и накрая историята винаги завършва по един и същ начин. В момента имам симпатии към едно момиче (пак от моят клас), но ме е страх да и призная защото ще ме помислят за броикаджия(защото съм имал общо две гаджета от моя клас) и просто ме е страх. Тя е много умна не пие не пуши не псува забавна е и излъчва добра енергия, но просто не знам как да деиствам. Мерси, че отделихте времето си за моята история!

Коментари

1.   Още си малък да разбереш любовта, но най-важното, което трябва да знаеш, е че любовта не е решение на самотата. Чувството за самота тръгва от някакви проблеми и дефицити вътре в нас. А любовта трябва да е просто като допълнение към живота ти, не смисълът му. Когато един мъж си вземе жена, жената е като прекрасно допълнение, но той може да е добре и без тази жена. Случаите на обсебваща "любов", когато единият уж не можел без другия, са в резултат от неразбиране на какво е любовта. Т. е. не се хващай като удавник за сламка за поредното момиче и да търсиш решение на самотата си. Потърси решението по друг начин.

2.   Не се ядосвай приятел, живота е пред тебе, все ще те огрее и теб. За съжаление живота е такъв сам си. Когато правиш добро или пък още по-голямото нещо да даваш всичко от себе си за човек когото обичаш и цениш и накрая се оказваш навлека и досадата. Такъв е живота с времето ще го разбереш понеже си млад още. Но да те успокоя с времето се свиква да си сам.

3.   Пич, бъди себе си! Опитай се да я разсмиваш, сваляй я, закачай я и така 1-2 месеца. След това ѝ признай за чувствата си. Имай в предвид, че ако чувствата не са взаимни искрата няма да се получи, така че недей да опитваш ако тя не ти отвърне!

4.   Въпросът който задаваш всъщност е нещо което много хора не разбират, но гледам се опитват да ти отговарят покровителствено...

Ако трябва да разбереш едно нещо за женската психика, то е че тя живее в собствените си емоции. Това значи, че за една жена е важно как ти я караш да се чувства. И да ти звучи неприятно - нея я интересува много малко как ти се чувстваш... Напротив - чуждите чувства карат повечето жени да се чувстват дисконфортно. Т. е. не знаят как да им откликнат, по-лесно им е просто да избягат. Поведението да си честен и открит ти изиграва лоша шега. Не го прави. Ако ти харесва някое момиче, навъртай се, флиртувай повърхностно, отдавай го на шега, несериозно, докато тя самата не го приеме сериозно. По-важното е и ти самият да приемаш нещата несериозно, защото реално те са си такива...