Споделена история от Тинейджърски

А-социален ли съм?
Здравейте, аз съм на 17 години момче, наложи ми се да се преместя от родния си град в друг град и уча в друг град, пътувам всеки ден! Та както и да е, в града който живея имам около 2-3 приятели, които почти не излизат навън. По цял ден стоя у нас и играя на компютъра с хората от града в който уча, но това не ми харесва, да стоя у нас като затворник само да ям, играя и уча, искам да излизам навън да правя глупости както преди! Искам да си намеря други приятели, които излизат навън играят на нещо, или поне да правят нещо. С момичетата съм много зле, всеки път като се опитвам да заговоря момиче съм с една срамежлива усмивка дори не мога да ги погледна в очите от срам. Сега повечето коментари ще бъдат от сорта на излез навън и си намери приятели, но как така да изляза навън и да си намеря приятели като изляза навън? Та дори не ме пускат да играя футбол с тях или на каквото и да е било.
Имам ниско самочувствие, леко пухкав но ходя на фитнес и се опитвам да направя нещо по въпроса. И така исках да знам как да си намеря приятели, мисля да се запиша да спортувам баскетбол(спорта в който съм най-добър) надявайки се да намеря някой там.

Коментари

1.   Асоциален ще рече, че нямаш желание и интерес да контактуваш с никого, и като цяло избягваш контакт с другите.

Антисоциален от друга страна означава, казано накратко, бунтар - човек, който не се интересува и е против изградената норма. Знаеш ли, в цивилизования свят думата антисоциален се пише "анти-социален", ама така е като живеем в проста "държава"...

2.   Добре си решил. Спортувай редовно. А баскетболът е колективна игра, така че там със сигурност ще намериш приятели.

3.   Аз съм момиче на 17 и съм общо взето в същото положение като теб.Имам 2-3 човека ,с които общувам ,но съм срамежлива и трудно се отпускам с хората.Почти не излизам,седя си вкъщи и имам чувството ,че пропилявам най-хубавите години в живота си.Също не съм имала сериозна връзка,което много ме кара да се чувсТвам самотна.. да знаеш ,че не си единственият ,който се чувства така:)

4.   Аз съм момиче на 17 и съм общо взето в същото положение като теб. Имам 2-3 човека, с които общувам, но съм срамежлива и трудно се отпускам с хората. Почти не излизам, седя си вкъщи и имам чувството, че пропилявам най-хубавите години в живота си. Също не съм имала сериозна връзка, което много ме кара да се чувсТвам самотна.. да знаеш, че не си единственият, който се чувства така:)

6.   Започни да пушиш. Така ще отпуснеш твоите чакри и ще се почустваш вълшебно

7.   Първо трябва да се подготвиш ''психически'' за бъдещето, а по-нататък физически т. е да се стегнеш.

Срамежливостта в малки дози е нещо хубаво (особено за момичетата ;)

8.   Хората много бъркат понятия като асоциалност и антисоциалност. От написаното по темата не ми изглеждаш асоциален, а срамежлив. Срамежлив е правилното определение за теб, така че не си втълпявай излишно. Това, че имаш двама, трима приятели не те прави по-малко социален от останалите, даже се радвай че толкова имаш, защото има хора с по хиляди познати по цял свят, но приятели реално нямат. Аз също имам 3 приятелки, на които мога да разчитам, другите са АУТ. Не е важна бройката, а дали са ти истински приятели!