Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да достигнеш определено тегло преди да ти дойде
Аз съм на момиче на 13 години и искам да питам дали трябва да достигна определено тегло преди да ми дойде. Притеснявам се, защото още не ми е дошло. Аз съм 35 килограма и съм ниска. Това нормално ли е като се има предвид че съм 7 клас.

Искам също да попитам дали един генеколог може да разбере, че съм мастурбирала. Майка ми смята да ме води на генеколог април месец на профилактичен преглед, но мен ме е страх, защото мастурбирам и не съм казвала на майка си а и не смятам че трябва. Също така имам бяло течение и майка ми знае за него и защото гащите много ми се цапат тя реши да ми копува много малки и тънки превразки за да се чувствам по добре, ама работата е там, че това течение изглежда бяло на гащите ми, но понякога на превразката е едно малко клонящо към жълто. Това нормално ли и да не би това течение да е сварзано с мастурбирането ми?

Съжелявам, ако имам правописнни и пунктационни грешки, но истината е, че не съм много добра по български език :)

Коментари

1-50 от 64

1.   Мило момиче, дъщеря ми е на 14, 8 клас, сравнително слаба е и още не й е дошло. Така, че не се тревожи - има време. На някои им идва на 10, а на други на 16.
Колкото до мастурбирането - естествено е да имаш подобни желания и да ги удовлетворяваш. Не е възможно такова нещо да се разбере.
Единственото по-сериозно е течението, защото обикновено е признак на някакво възпаление и само лекар ще прецени опесно ли е и как да го лекува. Може да е от истинка, от замърсяване /обществен басейн/ и пр. Така, че не се тревожи - отиди на лекар с майка си, а за останалото нямай грижа.

2.   Не трябва да достигнеш определено тегло за да ти дойде, спокойно на някой им идва по рано, а на други по късно и на теб ще ти дойде скоро. Не няма как да разберът, че си маструбирала и бялото течение не е жълтаникаво заради това. В днешно време почти всяко второ момиче има бяло течение. С една дума, няма за какво да се притесняваш. :) Mary Jane

3.   Спокойно, още ти е рано, за да ти дойде! ! !
Едва след 45 кг. и 15 % телесни мазнини ще ти дойде. Дай на тялото си време.
До 16 г. ще ти дойде. Това е нормално, и на сестра ми й дойнде на 16!
Това, че мастурбираш никой не може да го познае при преглед! Нищо физиологически не се променя в теб... е, само по време на мастурбацията де. Вземи едно огледало и се виж, това всяка жена трябва да направи... виж се и след месец, едва ли нещо се е променило.
Освен това лекарят да не е пил газ - той знае, че е нормално да се мастурбира, всички го правят! ! ! Той замият го прави, няма нищо нередно и грешно в това! И майка ти знае, че мастурбираш, защото и тя на твоята възраст го е правила... Разбира се, това си е твое лично нещо, но хората не сме толкова различни, мила!
Замисли се - след като си измиеш ръцете, те са чисти - на пръв поглед обаче са си ръце. Тялото не е някаква опаковка, която се поврежда, защото сме си доставили удовослствие.
Трябва да отидеш на лекар заради бялото течение, тук повече инфо за него
http://spodeli. net/5/story-11469. html

5.   Бялото течение НЕ се предизвиква от мастурбация! ! ! Свързано е с някакъв проблем в организма.
Гинеколога няма как да разбере, че си се самозадоволявала. Освен ако не си бъркала с пръсче и не си се отворила. Но малко вероятно това да стане.
И другото нещо, ще ти дойде, когато трябва имам приятелки на които им дойде доста късно.. 8-9 клас. Така, че не се притеснявай. Всяко нещо с времето си! ! !

6.   Бялото течение е проблем и за това трябва да отидеш на гинеколог! Мастурбацията не е престъпление. Няма как майка ти да разбере, че мастурбираш.

7.   Споко! На някои им идва много рано, на моята майка и е дошло още в началото на 4ти клас! Представяш ли си? Аз съм 5ти клас и ми го няма още. А относно течението - мий се всяка вечер и сменяй редовно превръзките :) И аз съм така - само без мастурбирането. И моята майка знае, че имам течение и си сменям превръзките - моята каза, че е от пубертета /и тя била имала такова/, но мисля, че моето не е баш течение, а е нещо по - слабо. Тъй че, успех и се надявам генекологът да не разбере/аз никога не съм била и не искам да си показвам интимните части пред някой, тъй че няма и да бъда! Само мама и давам да ме гледа, защото ми прави кола - имам си и окосмяване гадничко и я накарах да ми направи кола :D/

8.   5, може и от мастурбация да се получи... Мислиш ли че си мият ръцете преди това!?

9.   Ако още някой повтори на момичето, че бялото течение означава непременно проблем, ще ида да се гръмна - толкова невежи хора има... тц, тц, тц... И с лекар съм се консултурала по въпроса преди време, и от опит, и от обмяна на такъв съм стигнала до следният извод - бялото течение предхожда менструацията и е така да се каже подготвително (нарича се още левкореа), т. е. няма нищо ненормално. Да, само лекар може да и каже, че и няма нищо, но и само лекар може да и каже, че е проблем. Освен това отдавна съм разбрала, че много момичета/жени бъркат бялото течение с нормалното физиологично течение (което е с различна консистенция и цвят, но няма мирис, изрично подчертавам, че не става дума и за цервикална слуз, за което още и е рано на авторката). За това искренно моля хора, които нямат елементарно познание по въпроса да не се изказва толкова смело, а да спре до там до където му се разпростират знанията, защото насаждате излишен стрес.

До авторката - успокои се, няма нищо страшно в това, че нямаш още цикъл. Аз на твое място бих се порадвала на това, защото лично аз на всяко идване на месечния цикъл се влача като червей от болки и дискомфорт. Дойде ми когато бях на 13, не си спомням колко килограма съм била, но бях пухкава. Имаше момичета, които бяха значително по-слаби и вече се размятаха с дамски превръзки (пък те бяха еднииии... все едно памперс си нахлузила). Тъй толкова от мене, да не се правя на професор.

11.   от авторката:Много благодаря за отговорите и непременно ще отида на лекар, но чак след един два месеца, защото преди това няма да мога нито аз нито майка ми. Още веднъж благодаря

12.   до 9. - всеки организъм си е различен.
Чисто медицински погледнато не може да има момиче под 45 кг. и под 15 % телесни мазнини мензис - затова и доста гимнастички може и да нямат мензис. Случва се и на балерини, ако паднат под 12% мазнини... даже теоретично под 15% не може жената да забременее.
Момичето е 35 килца, има доста хляб да изяде, докато й дойде мензисът!

Разрових се за течението й - става дума действително за обикновен вагинален секрет. Преди първият цикъл той е доста силен, защото се увеличава концентрацията на остроген, така че не се притеснявай - може и скоро да те навстят „червени гости„.
Иначе това е нещо нормално, той е с различна интензивност, всяка жена го има. Ако е без мирис и се разтяга на конци, това е безобидният необходим секрет за влагалището! Препоръчва се в чужда литература да не се носят ежедневни дамски превръзки или тампони, защото дразнят флората и самото влагалище и се увеличава секрета. Сменяй си белъото по-често.
Ако обаче секретът е със силен неприятен мирис, тъмен цвят.. лекар. Не е лошо и както майка ти е намислила да се консултираш с лекар, да ти се обяснят нещата, но според мен ти си си съвсем здраво момиче и просто ставаш жена и организмът ти се пробужда. Честито!

13.   Да бе 12, и аз това казах (аз съм 9), че всеки организъм е различен и, че ако при някои се дължи на проблем това бяло течение, то при нея може и да не е. И че при някои идва по-късно, други по-рано. Ако не си ме разбрал/а правилно обяснявам - дадох пример със себе си как килограмите ПОНЯКОГА дават или не дават отражение върху тези процеси. Ма моля преди да се обръщате към мен, за да ми опонирате, вникнете в написаното, за да говорим на един език.

14.   Не се притеснявай, аз съм на 12 и на мен не ми е дошло. Само не мога да разбера какво е маструбиране.. ако имаш гърди, значи си започнала да се развиваш и не се тревожи.. когато тряабва ще дойде! :)

15.   момиче това кога ше ти дойде за пръв път зависи от твоето развитие мойе да ти дойде и на 7 може да ти дойде и на 20
Та това кога ще ти е първата менструация зависи от няколко хормона предимно от Фоликулостимулиращ хормон
и от Лутеинизиращ хормон, те се отделят от хипофизата в мозъка ти и в зависимост от тяхното количество въздействат на яйчниците. Слде това почва отделенето на естроген и прогестерон и дълда и широка да ти го обяснявам няма да разбереш.

По принцим много ниското и много високото тегло оказват влияние немойе да се каже като стане50 кг че ще ти дойде :) Просто потдържай нормално тегло отговарящо на твоето телосложение

За маструбирането и за течението ти казаха вече.

16.   от авторката: а само да попитам вреди ли това, че понякога мастурбирам, а пък още не ми е дошло

17.   от номер 15
Спокойно не се притеснявай че маструбираш и не се чувствай виновна за това. Щом го правиш значи имаш нужда от това. И НЕ НЕ вреди дори обратното мога да кажа, че е по полезно да се маструбира. По-добре е от колкото да не го правиш защото смяташ че не е редно. Оргазма се отразява като цяло добре на тялото ти прави го когато поискаш (е не прекалявай де) по добре така отколкото да тръгнеш да правиш секс с който ти падне на тези години. А за цикъла не се притеснявай ще ти дойде все някой ден не е болка за умиране това за сега. Но щом имаш такива секс нужди ми се струва, че ще е скоро...
Всичко хубаво ти желая момиче и умната....

18.   Искам да попитам нещо аз съм на 11 и от 10 годишна имам бяло течение, но в течение на времето намалява. От много скоро имам болки ниско долу на стомаха. Аз никога не съм мастурбирала и не искам да опитам и гърдите ме болят. Искам да попитам дали трябва да отида на генеколог или скоро ще ми дойде. Какво да правя? Моля ви кажете.

19.   номер 18
1-во научи се да говориш с това спокойно без да се срамуваш с мама или тати искай съвети първо от тях после тук
2-ро причините за бялото течение може да са всякакви така неможе да се каже (настинка (пази си кръста, яичниците слагай си бодита и не ходи гола), възпаления, различни микроби, хигиена)
моля те чети тук: http://bialotechenie. net/category/byalo-techenie/

гърдите те болят защото тялото ти отделя вече "женските" хормони който предизвикват в твоя случай развитиет им и растежа им (в момента гърдите ти ръстът и затова те болят)

а болките ниско доло също може да са предизвикани от различни неща, както и течението ти болката може да е в яйчниците ти илли матката а причините може да са разлини

Моите съвети са да кажеш на майка си или баща си (не е срамно) и предполагам, че не си ходила но е време да те заведът на генеколог там той ще ти обясни разни неща, може да ти вземе секрет и да ти пусне изследвания... И не се срамувай да му кажеш всичко и да го питаш за всичко което незнаеш.

Пиши по нанатък какво е станало с теб. Успех.

20.   Здравейте!
Съжелявам че пиша чак сега, но бих искала да кажа и да попитам нещо.
За момичето което на 13г.. Няма значение че се самодоволяваш, но за бялото течение... имаш проблем. И аз имам същия проблем. Сигурно се е получило от замърсяване :).... ако вече си ходила на генеколог пиши какво ти е казал :)

А, въпросът ми е:
Аз съм на 11г. и тежа 45кг и съм висока. Имали значение колко ти е ръстът и теглото, за да ти дойде мензиза?

21.   хора да ви кажа аз съм на 13 и съм в 7 клас а още нямам цикъл и гърдите ми са много малки как може да ми стнат по големи всички ще кажете не бързай ама как да не бързам като децата от нашия клас само се присмиват, а относно цикъла аз нямам такъв, но имам нормално бяло течение. Това значи ли че скоро ще ми дойде???

22.   Здравейте! Аз съм на 13 и мастурбирах. Въпросът е че съжелявам защото аз съм плоска (дори сутиен не нося) и нямам цикъл, а вече съм мастурбирала(а гърдите започнаха да ме болят по малко след мастурбирането). Въпросът ми е: Вреди ли това че съм мастурбирала, а нямам гърди и цикъл и ще се развия ли нормално след мастурбирането. Моля ви отговорете ми много съм притеснена. А за бялото течение и аз имам.

23.   (до авторката)Може ли да те попитам колко ти е развит бюста и имаше ли развитие след мастурбацията, защото аз се притеснявам че моят няма да се рзвие повече (а почти го няма) заради това че съм мастурбирала. (не си измислям четох нещо подобно затова питам)

24.   До номер 5 (пък може и някой друг да каже) какво означава"да сме се отворили"? Защото аз реших да се погледна с огледало и разтворих леко бузките, за да видя какво има навътре. Възможно ли е да съм се "отворила"?

25.   Здравейте, имам бяло течение от 6 месеца и то има неприятен мирис, обаче почти не се личи на ежедневната превръзка. Между другото преди 3 седмици на 15 ноември ми дойде и ми наближава отново пак да дойде. Имам ли някакъв проблем в организма и да отида ли на гинеколог?

26.   3 - Аз съм 38 кг и ми е дошло, на 13 съм. Какви килограми те гонят и тебе!? :D

27.   Здравейте. Аз съм на 13 почти на 14 и от половин година мастурбирам, но преди да започна гърдите ме боляха, а след това спряха и ми се струва, че не са мръднали. Нормално ли е това и ще пораснат ли, защото са много малки и дори сутиените не ми стават? Много съм притеснена, моля ви отговорете ми... Само да кажа нямам и цикъл.

28.   27, мастурбацията е полезна за теб.
Гърдите ще ти порастнат, когато ти дойде менструацията. Мастурбацията няма никакво отношение към този процес, но е полезна по принцип за кръвоснабдяването на половите органи...

30.   Аз съм на 14 (и повече от половина) искам да попитам има ли начин това че мастурнирам да се отрази на височината ми и по точно на цялостния ми растеж. Нямам цикъл и гърдите ми са ужасно малки(още съм на бюстиета и изглеждам плоска) а съм вискока 159 мислите ли че е от това че съм мастурбирала и има ли начин ако е от това да поправянещата?

31.   Просто до 13 години порастнах доста от 153-159 а после спрях да раста и гърдите ми се прецакаха и нямам цикъл... Не знам на какво се дължи... Помощ

32.   Аз също имам бяло течение и още не ми е дошло. Как да кажа на мама. Ще е вредно ли ако още от сега започна да мастурбирам.

33.   До авторката:Моята майка също е била дребна и ниска и им е дошло на 16 чак. Незнам дали ще ти помогне, но попринцип е така за по ниските и дребните.
УСПЕХ..

34.   Номер 33, аз съм на 13 и съм ниска и дребна, но ми дойде на 11. Имам и бюст също.
По темата: Доколкото знам, трябва да си най-малко 45 кг.
*Яса

35.   33 и 34, как изглежда човек, който е нисък и не е дребен? :-)

36.   35, има и такива хора. Майка ми е ниска, но хич не е дребна /153 е висока/. Аз съм също толкова и смятам, че не съмчак толкова дребна /47 тежа/, но са ми казвали, че съм дребна. Явно килограмите не ми личат, защото другите не ми дават повече от 45 кг.
*Яса

37.   36, дребен не значи слаб. Дребен за мен значи точно нисък, евентуално нисък И слаб, но нисък и дебел също е дребен.

Иначе няма как хората отвънка да направят разлика между 45 и 47 кг, така че съвсем нормално...

38.   Не знам, 37, но аз не мисля, че всички ниски хора са дребни. Мисля, че само тези, които са много слаби и ниски са дребни. Относно теглото - казвали са ми, че не съм повече от 44-45 и като бях почти 50 кг.
*Яса

39.   Аз съм на 11 години и се чудя кога ли ще ми дойде??? Аз не съм плоска като дъска и съм и 47 кг. аз съм и висока 155 см. Имам и бяло течение и се чудя кога ще ми дойде!!!

40.   Здравей аз съм на 11 години и съм 162 и тежа 45 кг. На мен ми дойде миналият месец и преди това имах доста силно бъло течение така, че не се притеснявай, ако коремът много те боли това означава, че скоро ще ти дойде. Според мен няма смисъл да ходиш на доктор.
А моят въпрос е:
Аз съм 5 клас и искам да ви питам дали е нормално още 2 месен от както ми е дошло да ми закъснява с около 3 дни???

41.   Здравей аз съм на 11 години и съм 162 и тежа 45 кг. На мен ми дойде миналият месец и преди това имах доста силно бъло течение така, че не се притеснявай, ако коремът много те боли това означава, че скоро ще ти дойде. Според мен няма смисъл да ходиш на доктор.
А моят въпрос е:
Аз съм 5 клас и искам да ви питам дали е нормално още 2 месен от както ми е дошло да ми закъснява с около 3 дни???

42.   До 39 - Аз мисля, че ще ти дойде скоро.
До 40 - Да, нормално е отначало да ти закъснява, даже предполагам, че чак след няколко години ще ти се нормализира. На мен също ми беше много нередовен - идваше на 35-я и даже 45-я ден!!
*Яса

43.   Според мен нито ти е рано, нито ти е късно. Аз се притеснявам, защото съм само на 10 и ми дойде.

45.   Аз съм на 12 години и още не ми е дошлo. Притеснявам се защото имам течение от 1 година. Това нормално ли е? !? Моля ви коментирайте!!!

46.   До авторката: не се притеснявай не си само ти. Аз също съм на 13 и още нямам цикъл. Тежа 42 килограма и съм ниска. Имам бяло течение и също мастурбирам. Аз също се чудя кога ще ми дойде....

47.   Не се притеснявайте аз съм на 14 и още не ми е дошло тежа 38
килограма и съм висока 155 най - ниска в класа съм много бях притеснена но отидох на лекар и много ме успокои (въобще не забеляза че съм маструбирала) каза ми че при моето тегло и височина няма как да ми дойди.

48.   Оо боже това с килограмите е измислица! Аз съм сега 8 клас, 14 години и в началото на миналата учебна година ми дойде. Бях 1, 50 с тежах 39 кг! Така че това за килограмите е простотия!

50.   Пушенетто вреди ли на идването на цикъла???

51.   От авторката: Отдавна не бях влизала и искам само да кажа благодаря за всички сявети, които сте дали и продължавате да давате. Аз вече съм на 15 и съм 9-ти клас и ми дойде още лятото преди 8-ми клас. На мен лично мастурбацията не ми е попречила на растежа на гърдите. Те растът, спират, после пак почват и така.

55.   Здравейте! аз съм на 13 и вчера ми дойде цикълът и имаше малко кръв но днес е кафяво? Защо е такова и искам за знам какво трябва да е на цвят в началото... Благодаря предварително!

57.   Здравейте! на 12 (и повече от половина)съм и вчера ми доиде, но беше много малко. смисъл някои казват че е много в началото. и е като бялото течение (смисъл тегли се на конци)
нормално ли е?

58.   Не, не трябва да имаш определено тегло, за да ти дойде! Грешно е твърдението, че трябва да имаш поне 45 килограма, на мен като ми дойде бях само 35 кг, а дори и сега не съм 45 кг - 40 кг съм, на 14.

59.   Помощ!!
Не казвам нищо на наще, нямам брат или сестра и на братовчедите ми не казвам нищо много съм срамежлива. Да отида на генеколог пък.... Притеснява ме това че от 4-5 дена като се бърша има някво червеникаво... на 14 и нещо съм не ми е дошло, дребна съм. Не съм усетила да ме боли корем, за да ми дойде... КАКВО да правя? :/

1-50 от 64