Споделена история от Тинейджърски

Искам да се обличам по - готино! Помагайте! :)
Здравейте! ! "Проблемът" ми е че всички от класа носят яки дрехи (скейтърски), а само моите са някакви детски... Не казвам, че са грозни, но не са като за мен... . Семейството ми в никакъв случай не е бедно, но не е и богато... та въпросът ми е, ако можете да ми кажете такива магазини? ! в София! !
Благодаря предварително! ! :)

Коментари

1.   Като за тебе мисля - terra nova, new yorker, kenvelo, sprider...абе много са.

3.   на тъмно, теранова, new yorker :)

6.   Мерси много! !
От авторката :)

7.   new yorker

8.   Пхаха, за готино незнам. Но потърси из gorgon(лесно ще намериш сайта им, само да го тайп-неш в гуг). Със сигурност би добила открояващ се, дори леко... стряскащ вид, с правилната комбинация :D

9.   Теранова... кой изобщо реши, че това е хубав магазин. само защото в България дрехите са им скъпи - не ги прави хубави. по света тази марка е второразрядна, нещо като средна класа за имитатори, но ако искаш да изглеждаш като 60% от населението в София - заповядай:D същите са и Спрайдер. Ню йоркър и Кенвело имат малко повече вкус и класа, но като имаш предвид че повечето неща се шият у нас, а в магазина една фанелка е 30лв... струва ми се смешно... успех.

М.

10.   Стига да имаш пари, винаги можеш да си намериш яки дрехи, ходи повече по магазините, разглеждай и ще си намериш

11.   напълно съгласна с номер 9. има къде къде по-хубави марки, за които си заслужава да се дадат пари.

12.   Това, че всички от класа носят "яки" дрехи напълни ли им яко главите? Вие на някакъв бал ли сте се събрали там или да учите? След 20 години няма и да си спомняте какви парцалки сте носили в училище, но затова пък много силно ще почувствате кой е събирал знания и кой - не.

13.   Магазин "Junona" :)

14.   corporide хан Аспарух номер 53. уличката зад първа градска. надявам да съм ти помогнал

15.   ДРЕХИ ХИП ХОП ИМА ПО МАГАЗИНА

16.   Метъл хевън има много хубави дамски потници гащи всичко тури едни черни стиснати дънки един потник некви кецове изправи си косата и се кефи ;дд дано да съм била полезна

17.   ами kenvelo, calliope, newyorker и др.

18.   Видях че никой не ти обясни къде се намират :Д в Мола ще намериш повечето като Теранова Калиопе Кенвело за new yorker незнам

19.   мол софия- теранова
the mall- new yorker, kenvelo
bul. Bulgaria- sprider store

Но не е важно как се обличат другите, а какъв е твоя стил.

20.   Аз например нося кецове, дънки, тениска и сличър. най- простото, но съумявам да ги съчетавам добре. :) навсякъде може да си намериш такива дехи.. че дори и в маниата :Д

21.   Хората ти казват магазините. Аз ти предлагам нещо - разходи се по центъра или някде около вас и разгледай магазините. Има и друг вариант - В Мола, къде всички нормални хора пазаруват. ;)

22.   напълно съъгласна с номер9- ТераНова-ПЪЛНИ ПАРЦАЛИ

23.   обличайте се с яки дънки, една блуза и отгоре с една горница която ви е малка но не много! едни яки обувки на черепи и сте готови...

24.   Теранова, Ню Йоркър, Калиопе, Кенвело, h&m
и едно трикче- отиди в някоя 2ра употреба и МНОГО ХУБАВО започни да ровиш из нещата там. Предимствата са: по-евтино е и може да намериш абсолютно същите дехи, които се продават в мола. Вчера, например, намерих една блуза от h&m (тогава се продаваше и в мола) и вместо да дам 15 лв, дадох само 1, 50. :)

25.   Хора, престанете с тази Теранова, тези дрехи не са скейтърски! Скейтърски дрехи има в insomnia, contrabanda, на тъмно, metal heaven и etc.

26.   Ахахах от авторката: Видях тази тема и реших да я прочета и по едно време започна да ми става много позната, докато не се сетих, че съм я писала някога аз.. аххах :D Е мерси на тези, които са давали съвети :3

27.   Аз бих те посъветвала да носиш блузки с паднало рамо по често, клинове с кожа по тях, или прилепнали дънки!!!

28.   Ами има един много хубав магазин в ЦУМ, на третия етаж е. Пише ''chaton'', но се казва ''to be too'' там има много яки дрехи, но и цената им е яка, ако ме разбираш ;)... Както и да е, но ако не ти се дават толкова много пари можеш да посетиш h&m, terranova, new yorker просто като сме ваканция (сега) можеш да обиколиш моловете и да си купиш нов ''гардероб'' и да... За аксесоари можеш да посетиш ''six''.

Това е от мен :)

29.   Изчакай дрехите ти да умалеят, накарай вашите да те заведат на пазар и готово. Така направих аз :)))

32.   След моя коментар тази тема трябва да се затвори.
Просто погледни какво ти е написал номер 12. Най-смисления коментар тука.

33.   В който и от големите молове да отидеш, има голям избор. Но ти най - добре си вземи не дрехи според тези на съучениците ти а такива които стоят добре на твоята фигура! Създай си собствен стил бъде оригинална ако искаш да си различна ;)
Колкото до униформите, вярно, че няма да имаш проблем с обличането, но те въспират да изрязяваш себе си, да се чувстваш комфортно и удовно в това което си облечен.
Повечето хора казват, че униформите ще предотвратят подигравките относно облеклото, но това не е така защото кифлите винаги ще намерят какво да добаваят, някой гредан, гривна, жунжурийка, аксесоар, дори си айфона, обувките, чантата, прическата, маникюрът...
Стга да решат, кифлите все ще намерят за какво да ти се подиграват.
Всеки е различен. С различни тела, характери, капаситети и убеждения. Като наложат униформи въобще няма да ни '' оеднаквят'' а просто ще ни ограничат безполезно и ще ни създадат дискомфорт или олеснение (в повечето случаи дискомфорт). Наистина трябва да има някакви норми в облекото (без провокативни, разголени, кални итн. дрехи), но иначе се очертава, че униформите не са от полза.

34.   Пробвай H&M магазинът, , Помете'' Спридер...

35.   Ще ти препоръчам един ТОЧНО СКЕЙТЪРСКИ МАГАЗИН. Казва се ''Cropp Town'' и са точно такива дрешки. Готини са, но не са много известни в България. Можеш да ги намериш в МОЛ Парадайс на първия етаж мисля.. Един такъв зелен, якичък. Не са им скъпи дрехите

36.   гледаш клиповете на tyler the creator, гледаш как се обличат там и търсиш подобни неща :)
Например - скини панталон, кецове, права шапка, 2 номера отгоре тениска. Всяко нещо може да се намери от различно място в мола.
Горе са написали, но аз лично не предпочитам теранова.
new yourker са ок, опитай с croptown също. В Зара също има разни swag неща, както и в H&M - но там само неща с етикет DIVIDEO.
Успех

37.   Само знам един як магазин trap shop там са най яките кецове и всичко друго

38.   Пообиколи моловете и все ще намериш нещо по твой вкус;)

39.   Аз съм в училище с униформи ;-; И все пак, някои момичета от класа ми носят готини дрехи извън униформите и са ми препоръчвали, може да намериш готини дрехи от големите молове, не ти казвам точно магазини, защото имаш голям избор ако отидеш в някой мол, новият има много готини дрехи :)

40.   Аз от България почти нямам дрехи въпреки, че цял живот съм живяла тук. Имам роднини в Италия и Филипините и от там ми пращат просто адски яките дрехи. В училище всички ме питат от къде ги имам, ама никой не може да си купи като моите. Просто са много яки. Всичко оригинал.

42.   H&M

43.   LCWaikiki, HM, Zara

44.   В България h&m имат хубави дрехи като дизайн, ама като качество... На 3 пране се късат. Препоръчвам ти вторите. Там има неща от други държави (като Америка), където се носят много такива неща. Аз пазарувам от там предимно и съм мнооооого доволна. Вместо да дам 30 лева за тениска, която ми се къса след 3 седмици и ме е яд, предпочитам нов гърдероб дрехи със дрехи пак на h&m, terra nova, New Yorker, forever 21... Има неща, които стоят още с етикетите, просто някой не ги е харесвал или не са му ставали и ги е дал. Та вместо 30$ ще дадеш 30 ст

45.   38 e prav

46.   Ето защо смятам, че униформата трябва да стане абсолютно задължителна във всички училища! Така никой няма да гледа и да обсъжда другия с какво е облечен. А сега какво ученичките ходят на училище с тънки токчета дебел пласт грим дълбоки деколтета къси полички блузи с голи рамене. а някои ученици идват на училище със смъкнати дънки и им се виждат половината гащи. Преди време когато бях 10 клас на едно събрание на ученическия съвет се обсъждаше за или против униформите сме. Повечето естествено бяха против! Винаги съм искала да имаме и когато даваха някой сериал все на това колко са красиви дечицата с униформи! В училище отиваш за да учиш а не на модно ревю! Изключително дразнещо е да чуваш виж тоя кво носи виж и блузата на тая сигурно я е купила от някоя сергия и тн.

47.   №13 - каква Junona те гони само не мога да разбера. В Юнона такива дрехи, които иска авторката просто не СЪЩЕСТВУВАТ. Модата в Юнона, набодобява тази в Орсей - предимно елегантна, но за дами, не за момичета, които ходят на училище.

48.   Bershka, zara, h&m, forever 21. Дрехите не са скейтърски, но са страхотни. А, ако търсиш нещо по-женствено - megz.

49.   Момиченце, има деца, които нямат нито какво да ядат, нито какво да облекат, а ти си седнала да се оплакваш, че не можеш да си купиш парцалки от мола! Вашите не гребат парите с лопата! И в по горния си пост съм категорична, че трябва навсякъде да има униформи поне частично. Винаги съм се дразнила, когато някой в училище коментира дрехите на другия. По повод на някои коментари, че така се обезличава индивидуалността ще кажа, че по този начин човек пак изпъква на фона на общото, но този път с качествата си, а не с дрехите!

50.   40, ти да учиш ли отиваш в училище или парадираш с парцалките си? Аман от такива лигли с високо самочувствие, като теб. Може да нема мозък у главата си ама се мисли за нещо повече. Вижте, ме никой от вас не може да си купи, като моите дрехи. Е за тва униформите трябва да станат ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ. Винаги съм се дразнила на това всеки да обсъжда дрехите на другия и винаги съм била За унигормите. За жалост при нас не се въведоха.