Споделена история от Тинейджърски

Космите по краката
Здравейте...

Аз съм момче на 14 години съм и искам да ви попитам, дали трябва да си бръсна космите по краката? Доста хора ми казват, че ако имаш косми и отидеш на плаж и т. н., ще е излагация.. И ако трябва да си ги бръсна - до колената ли или по-нагоре? През колко време ще трябва да го правя? Ако спра да се бръсна, ще ми пораснат ли още повече и още по гъсти? Ако 1 път почна, цял живот ли ще трябва?
Благодаря предварително.

Коментари

51-68 от 68

58.   Аз съм момче на 15 години. Преди година- две си обръснах краката и не ми хареса много. Но от няколко месеца имам ужасни сърбежи по краката, където имам най- много косми- над глезена. Преди няколко дена ги обръснах, на следващия ден имах лек сърбеж, но след това изчезна.
Ако не беше тоя ужасен сърбеж, моите косми въобще нямаше да ги бръсна в близките години, но...

59.   Според мен би било адски смешно да си ги бръснеш на 14. Порасни още малко поне на 17 - 18 тогава започни да си ги бръснеш естествено ако мислиш, че космите са малки.

60.   Ами по-добре пробвай с епилатор държи повече време и не ти стават твърди космите по краката. Ако ги започнеш бръснеш трябва да ги бръснеш на 2 дена ... Аз моите ги епилирам само до колената .. това е въпрос на избор

61.   Здравейте аз сам Емили и сам момиче на 11г и искамда си обрасна краката но незнам как да го кажа на родителите ми старх ме е да им кажа защото майками е строга

62.   А има ли някаква процедура, с която повече не растат космите?

63.   За бога, недейте.... като видя момче с обезкосмени крака и ми става лошо... като манекенки сте.

Venjus

64.   И аз си ги обръснах и ного съжелявам.
Стават по дебели и по черни ако не ги обръснеш сутринта.
Вечер стават по половин сантиметър.

66.   Ти си момче?? !! Защо за бога ще си бръснеш краката?? !!! Ако си жена/момиче - да, не може да си космата, но ти си момче!!! Като вида някой идеално обръснат по краката, без нито едно косъмче, първото, което ми идва на ум е "гей", "педераст" - нямам нищо против тези хора, но ако не искаш и другите да те мислят за такъв.... ти си решаваш. Бръсненето няма да ги направи по-гъсти - аз така си обезкосмявам краката и не са ми станали нито по-гъсти, нито по-твърди. Но не те съветвам да ги пипаш... Вероятно момчетата ще ти се подиграват повече от момичетата/жените....

67.   Приятелят ми е на 16, започна да си бръсне краката миналата година, защото не се харесва с косми. Аз си го обичам какъвто си е, това дали е космат или не не ме интересува, но щом той не се чувства добре с косми, няма как да му кажа да си ги остави. Въпросът е как ти се чувстваш - харесва ли ти да си с косми или не? Ако са многo дълги и гъсти по добре ги подкъси малко, после със самобръсначка. И пак казвам - зависи от това как се чувстваш, не гледай какво е модерно и какво не :)

И.
Ж15

69.   Не се излагай. То модата сега е такава, ама тва не значи, че и ти трябва да си педал. Ако някой ти се присмива, един в зъбит и така разбират, че си сериозен. :)

71.   Ми не се бръсни бе, ходи като Буги Барабата. Естествено, че трбява да бръснеш, даже не трбява да се бръснеш, а епилираш, защот отака космите ти ще станат по-меки и по-лесно ще ги махаш. Обезкосмяват се целите крака, за другите части сама решаваш.

72.   Аз съм на 15.Имам косми на краката (черни),не прекалено дълги. Ходил съм с много момичета на плаж (не се хваля) и изобщо никоя с която съм бил и ме е виждала, че имам косми няма нищо против.За това отговорът ми е ..не недей.

73.   Абе гледам нагоре коментари ти мъж ли си и някви такива. Много ясно че трябва да ги махнеш като идеш на плаш кво момичетата ще ти гледат космите. Познавам много момчета които се бръснат и са много гладки и прекрасни. А през зимата ги оставяй ако искаш. В прочем момиче съм на мен лично ми харесват с обръснати крака. Колкото се може по бурзо действай ако не си го направил де. :)))

74.   аз съм момиче на 16години. повече харесвам космести момчета/без да броим подмишниците/. не че обръснатите са гейове, ама... по-добре не се бръсни.

75.   Аз съм момиче на 14 пробвах със самобръсначка, но става по-зле. Сега пробвам с ленти е боли особена 1-я път но е много по добре и са по-редки. Пробвах и тези на Veet наистина са добре но са 15 лева. Ако искаш нещо по- евтино има едни от 9 лева и те не са лоши. И след като минеш краката с лентите има едни кърпички в опаковката ги отвори и мини след лентите за да не е суха кожата. Ще е червено за няколко часа, но после ще се оправиш.
Късмет.

76.   мъжете трябва да имаме косми на краката и другаде ръце, мишници и гръб. все пак трябва да се отличаваме от жените.

77.   Здравей! Спред мен не е нужно да си бръснеш краката при положение, че си момче. В пубертета си. Появата на косми не е срамно, камоли за мъжете. Космите показват твоята мъжественост. Поне така мисля. Аз лично съм момиче и не ми пука дали някое момче има косми по краката. Обезкосмяването е по-скоро за жени. Ако започнеш да си ги бръснеш ще пораснат нови с още по дебел косъм. Обръснеш ли се веднъж после няма спиране. Ще трябва да се бръснеш всяка седмица, което не е много приятно. Ако искаш да си махаш космите по-добре пробвай с кола маска. Тя помага. Аз я ползвам и съм много доволна. Дано съм помогнала в избора ти. Успех!

79.   Пич ако си решил да ги махаш не го прави с бикче.
Направи го с КОЛА МАСКА защото с бикче ще трябва да ги бръснеш на 3 дена а с кола маска на 3 седмици поне
има специална маска на име КАРА има я в аптеките една червена кутийка но да знаеш с маската боли страшно много
но има ефект накарай някои родител да ти я направи знам го от личен опит на мене майка ми ми го направи и едвам издържах след това не трябва да си излагаш кожата на слънце 24 часа иначе ще стане на петна ако излизаш излизай
с дълги панталони!!!

51-68 от 68