Споделена история от Тинейджърски

Проблеми в училище
Здравейте! Аз съм момиче на 14г. - 8 клас. Проблема ми е в училище или по-точно с математика и учителката по математика. Първо искам да кажа, че от 1-ви до 4-ти клас бях пълна отличничка. Всеки ден след работа, майка ми ми обясняваше задачите за следващия ден по математика и така изкарвах отлични оценки. Но в 5-ти клас майка ми замина да работи в Америка и оттогава успеха ми се развали доста... Имам общо две 4-ки втори срок по математика, всичко останало са 3-ки, имам даже и една 2-ка... По всички други предмети съм много добра( по български и английски нямам нито една 5-ца) Има нещо, което много ме дразни и постоянно се ядосвам когато се сетя.. Има едни 2-3 момичета и едно момче, които дори незнаят таблицата и не могат да смятат, а получават 4, 5 и дори понякога 6. Това е НЕЧУВАНО и съм сигурна, че само в нашето училище го има това. Те постоянно преписват, ако не ще ползват приложение за решаване на задачи или пращат задачите на някой по фб да им ги реши. Нечестна работа! Аз поне не преписвам и не правя такива шмекерии. Въпреки това аз знам повече от тях, най-малкото дори мога да смятам по-бързо от целия клас, това не го казвам аз, а ''съучениците ми''. И какво от това, че смятам бързо на следващия тест пак ще имам 2-ка! Може би наистина вина имам и аз понеже имам толкова много изпуснат матереал... Онзи ден тази по математика, когато пишеше оценките и тогава имах 2-ка и тя погледна по другите предмети как съм и каза... ''По английски имаш четири 6-ци, значи само по математика не ти се учи''... Друг път ме беше изкарала на дъската и понеже не реших една задача, тръгна да ме пита пред целия клас ''Ти какво мислиш да работиш''... Нямам думи! Що за отношение е това? Защо не пита онези, които дори не могат да четат и пишат, онези които не знаят колко е 2х6, а питат мен- двойкарничката, която едвам 3-ки изкарва. Защо тях не попита? ! Мисля, че е смешно да ме пита това, при положение, че знам и говоря 3 други езика, освен българския. И въпреки, че знае, че по другите предмети съм отличничка, продължава всеки час да пее едно и също и да ме слага долу- при най-слабите ученици... Толкова много съм се ядосвала и дори сега се ядосвам, защото, ако не съм добра по един предмет това не означава, че съм глупава... Като се има впредвид, че тя дори допуска правописни грешки, когато пише.. Значи и тя не е добра по български език - незнае елементарни неща. Имало е и много други случаи в които се заяжда с мен, без да давам повод. Аз и отговарям, разбира се, защото в противен случай ще изглеждам много глупаво. А и съм възпитана да изразявам мнението си, без значение какво е то и в случая не мисля да правя някакъв компромис с една учителка от село, която си позволява да ме подцелява... Според нея съм имала високо самочувствие? ! Близките ми и хората, които ме познават, дори ме упрекват, че ми липсва такова. Но въпреки това смея да твърдя, че съм много по-умна и начетена от нея! Лятото, когато всички стоят цял ден навън, по дискотеки и кафета, аз чета книги. Не казвам, че аз не се забавлявам, но просто намирам време и за излизане и за четене. Защото не може да не знаеш как се пише ''очевидно'', както скъпата ми учителка незнае! Съжалявам, но просто от такива учители, никой не вижда нищо добро!
Бих се радвала да чуя вашите мнения и ако имате подобен проблем може да споделите!

Коментари

3.   Офф не знаеш въобще, че всеки учител си има симпатии към определна група ученици или бройки.. не знам.
По - този начин той/тя и пише високи оценки за да ги " бута " напред.
Лично аз по - математика не знаех нищо, но бях любимеца на госпожата и по - слаба оценка от 6 не съм имал.
Обаче моя клас ми направи много мръсно, което никога няма да забравя.. Споделяха навсички учители за нечестноста спрямо мен и по - другите предмети всеки час на даската..
Скъсвах се от учене за да мога да защита госпожата по - математика, защото мислех, че като не знам я излагам. Хаха
Хубаво е, че четеш книги! По - този начин си обогатяваш речника.
Против съм, че не ходиш на дискотеки и не се забавляваш с приятелите си, защото един път ще сте малки. Времето лети! Чудесна матафора, хахахах.
По - проблема ти, ако имате финансова възможност се запиши на частни уроци по - математика след училище... Обаче, ако те е нарочила не си мисли, че ще има промяна и да знаеш, но за това си има специялни комисии вече.
Поздрави!

4.   Миличка, не са всеки му върви математиката. Не си я слагай на сърцето нали по другите предмети имаш добри оценки! В университета, ако решиш да следваш ще запишеш специалност без математика и готово - имаш голям избор. Не се оставяй на госпожата ти да скапва самочувствието даже веднага говори с вашите за това и вземете мерки може да подадете жалба срещу нея в инспектората! Тази жена незабавно трябва да бъде дисциплинарно уволнена! Номер 2, не съм съгласна с теб за дискотеките. В училището ми преди няколко години позната на моя съученичка, тогава 8 клас постоянно ходеше с 10 тона грим, по нощни дискотеки и всяка седмица с различно гадже. За мен не е нормално деца на тази възраст да пият, пушат, да се прибират по нощите, докато родителите им не могат да мигнат от притеснение и ходят по такива места! Освен това истинските купони и забавления са в студентските години не в гимназията! Ако авторката сега почне да се занимава с тези неща после точно когато трябва да разпуска между изпити и контролни ще и безинтересно вече. Госпожата ни по психология ни разказваше преди няколко години за дъщерята на съседката и, която напук на майка си почнала от 14-15 годишна да ходи по нощни дискотеки и когато станала на 20 и вече наистина трябвало да купонясва на нея вече и било омръзнало и станала като леличките извеждала си кучето пред блока и до там.

6.   А защо не тръгнеш на частни уроци по математика? По принцип ако ти вървят езици и литература, обикновено не върви математиката и обратното. Споко. Полагай повече усилия по математика и ще успееш.

7.   4 - Интересно менние... Како лошщо има да си разхожда човек кучето на 20 години? Нима мислиш, че "купоните" (които са 90% безпаментно напиване и простотия), са нещо жизнено важно и незаменимо, за да може да се забавляват младите?

8.   Помоли някой да ти ги обясни. Успех със задачите.

9.   Изобщо да не ти пука за тази утопична математика, гледай си предметите по специалността и толкова. Спри да се напрягаш заради глупости. Тройката ти е вързана у кърпа защото ако те остави да повтаряш училището взима по малко пари. Сега аз съм 9-ти клас миналата година 3 седмици преди края на годината оценките ми бяха 2, 2, 2. Въртя ме сука ме на поправки и ми писа 3. Сега по ел. техника имам 5 по другите предмети 5, 4 единственият предмет по които имам 3 е математика.

10.   Разбирам те напълно, авторке. И мен някои учители не ме харесват, например учителя по география и госпожата по човек и природа не ме харесват, защото не уча по техните предмети. Истината е, че просто не са ми интересни. А иначе съм възпитано момиче, не се гримирвам( е, понякога вкъщи просто за експримент), не пуша наркотици и цигари, не пия алкохол или бира, не излизам с момчета, не ходя на купони или дискотеки(е, само на детски, но само толкова), не извършвам престъпления, не псувам, никога не съм правила секс. Опитвам се да изкарвам добри оценки, но невинаги имам. Единствения ми проблем е, че изпитвам огромно желание да опитам от всичко, но се опитвам да се овладявам.
Можеш да се запишеш на уроци по математика, аз така си повдигнах оценките