Споделена история от Тинейджърски

Изнудват ме с излагаши снимки
Здравейте!
От около няколко месеца две момичета на моята възраст ме изнудват с това, че по фейсбук са открили моя много излагаща снимка. Първоначално се бяхме разбрали да не я качват и пращат но сега ще я просто "за да ми развалят жалкият живот". Просто наистина през тези няколко месеца се стресирам прекалено много поради тази причина. Искам да попитам какво да правя, съвет и всичко, с което можете да ми помогнете

Коментари

1.   Дръж се мило с тях и приятелски и в никакъв случай не ги дразни по някакъв начин, за да не покажат снимката. Покажи им едновремевно, че ти е много гадно(за да те съжелят по някакъв начин.. ), но не показвай, че ти пука прекалено много, за да не се възползват още повече.
Опитай да завържете приятелски отношения.. а ако не стане с добро намери или направи и ти тяхни грозни снимки ;) Но нека не се стига чак до там за сега, за да не стане напечено
Най добре е да кажеш на възрастен за този. проблем

2.   Тази снимка качвал/пращал ли си я във Фейсбук въобще? Ако не си няма как да я имат.

Това изнудване е нарушение на закона и ако бъде подаден сигнал ще го духат много повече от теб дори и снимката да излезне - говори с родителите си.

3.   Ей, имам една идея, защо просто не пробваш с добро. Е, сега, всеки казва, че не е хубаво човек да се мазни, но с добро по ще ти се получи. Опитай се да станеш по-близка с тях, намери теми на разговор, излез с тях, предполагам ти завиждат и се дразнят, че си нещо повече от тях, или си им направила нещо, и затова го правят. Ако не се получи с добро, ги заплаши с нещо, заплаши ги, че ще пуснеш грешни слухове навсякъде, дори с някакви пълни небивалици ги уплаши. Надявам се, че с добро ще стане. Ако ли не-лошото! Но в никакъв случай не се оплаквай на вашите, дори да стане нетърпимо! Вярвам, че ще успееш, все пак, пиши :)

4.   Като не разбират малките пикли с добро, си има други начини. Всяко изнудване, заплашване и злоупотреба с лични данни е подсъдимо. Запиши всеки разговор и чат с тях и им кажи, че ще ги използваш срещу тях в съда. Обърни техните заплахи в твоя полза. Кажи, че си разговаряла с адвокат и ще си търсиш правата по този начин. Е повярвай ми ако имат малко мозък, ще спрат. Все пак малките ти приятелки не искат в досието им да пише "осъждан" за такава глупост, нали? Просто действай по-смело. Успех.

5.   С какво те изнудват? Какви са заплахите?

6.   Колко пък да е излагаща? По-голяма съм от теб и преди, много години, когато бях малка... едни "бивши приятелки" ми бяха направили в сайт, който вече не съществува регистрация с мои снимки и с гадно потребителско име. Дори в клас, без да подозирам са ме снимали и пак в онзи профил ги качваха, да аз бях афектирана и разтревожена, но това е положението, когато искат да ти направят мръсно, много неща могат да направят. Но това рано или късно се връща, а ако не им се върне след години, ти си на ход... както направих аз. ;)

7.   И каква е тази излагаща снимка, която се търкаля във фейса?

8.   Да не те ***. Ако не си гола или в сексуален акт на снимките, не се занимавай. Детска работа е, малки сте, не им се връзвай. Ако пак те заплашат, напсувай ги и им кажи, че не ти пука, да правят каквото искат. Наистина, това е най-доброто решение, ако не става въпрос за порно снимка.
Сега, ако е порно снимка, обърни се към възрастен. Учител, педагог, директор, полицията ако трябва. Не им позволявай да те изнудват, нека някой ги сплаши. На такива глупости като да се сприятелиш с тези момичета не се връзвай. Щом те заплашват, значи са тъпи и искат да ти е гадно и няма да те оставят намира.

9.   Аз съм била в такава ситуация не веднъж.. не им позволявай да те изнудват с тези снимки. Използвай и ти нещо срещу тях.

10.   Искам да ти кажа всеки има стари излагащи снимки и да я покажат на всички. Ти им кажи мен поне не ме срам от това как съм изглеждала малка. Пък и нали за това са старите излагащи снимки да се посмеем малко. Хайде смейте се на мен не ми пука.

11.   Бъди непукист! И мен ме заплашваха с голи снимки обаче. Когато се молех да не я пращат на никого не тормозеха, изнудваха и манипулираха още повече.
Колкото и да те е страх покажи, че си по - слен/на от тях. Дори и да покажат снимката няма да дойде края на света.
Има много по - важни неща в този живот от глупавите ни излагащи снимки.
Бъди непукист, успех!

12.   Разкажи ни каква е снимката и ние ще ти кажем имаме ли причина да се тревожим или не. Гола ли си там? Да не би да е по време на сексуален акт? Как изглежда снимката.?
Ако не си гола, и няма сексуален акт там няма от какво да те е срам всеки човек има кофти снимки.

13.   Ха, Ти пъ им кажи, че ще подадеш сигнал в поцията че бащите им притежават и разпространяват детска порнография (ако снимките ти са толкова компрометиращи), а най важото е да сложиш родителите в "копие" на кореспонденцията.

Ще видиш колко бързо ще престанат.

15.   Ееее... Така и така ще я пуснат *кашлица*... Явно. Така, че най-добре като за начало им следи профила постоянно. И след като я пуснат я докладвай (снимката)
Успех :)