Споделена история от Тинейджърски

Не съм добре
Здравейте! Обичам да пиша, така че ще излея душата си, а който отдели време да прочете и отговори на историята ми - ще му бъда страшно благодарна и ще се радвам.
Момиче на 17 съм. Страшно особен тип и с безкрайни мисли относно всичко. Проблема ми е там, че не знам коя съм. Не зная дали дори съм щастлива, оплетена съм в заблуди и втълпявания, самолекувам се с книги за самооценка и нещо от сорта "намерете пътя към себе си" и тн. Но просто искам да споделя на някой проблема си. Още от както се помня никога не съм била страшно общителна, още от съвсем мъничка подбирах приятелите си по някакви детайли и схеми за характер и отношения ;д не знам как ви звучи, но винаги търсех качественото. Не ме разбирайте погрешна не съм изолирана от хората, но не са ми били и страст огромните компании пълни с интриги и клюки. Преди година се разделих с приятеля ми и тогава се разпадна и компанията ни от пет човека, която бяхме изградили. От тогава нещо се промени в мен доста жестоко. Той ме заряза като нещо незначително зя него (бяхме година заедно и ми беше първия ) той беше единствения човек който ме е виждал в пълна светлина, както вътрешна така и външна. От тогава аз се промених вътрешно. След една двумесечна депресия си казах "щом той не ме харесва вече нещо не ми я наред.. може би трябва коренно да се променя за да не се чувствам повече по този начин "..
От тогава почнах да работя върху себе си - почти развих анорексия, но ме хванаха навреме, промених косата си, длехите си, мисленето си. Пред хората съм не ми пука, със самочувствие и забавна и всичко ми е 6, но реално съм затворен тип, артистична личност обичам да пиша и да рисувам дълбоки неща, които никой не разбира, нямам самочувстие имам се за дебела и грозна, не се гримирах преди и се възприемах, сега се мразя, мразя човек в огледалото и не говоря само за килограмите, лицето държанието криенето на личноста. Не се харесвам никак. Не знам коя съм всъщност, тренирам, медитирам, чета гледам да вложа мрачните мисли в нещо положително, но не съм щастлива. Никак. Относно връзките - харесваха ме доста момчета, но ги отрязях. Просто съм убедена, че опознаят ли ме няма да ме харесват вече, защото все още имам работа по себе си в външно още повече и вътрешно. Никой не би ме харесал такава, трябва ми огромна психическа и физическа промяна. Предложете ми какво да сторя. Нещастна съм и какво ли не правя по въпроса.

Коментари

1.   Добре си, просто всеки е минал през този период, моят съвет е да бъдеш себе си.

2.   Вероятно раздялата ти с приятеля ти те докарала до това състояние, но трябва да знаеш, че причината да те зареже едва ли е защото нещо не ти е наред. Причините могат да са десетки и ако той не ти е казал конкретна такава, никога не може да си напълно сигурна.
Прекрасно е, че обръщаш внимание на себе, но явно минаваш границите на нормалното, щом това те е докарало до анорексия. Стремиш се към някакъв перфекционизъм, който никой от плът и кръв не може да достигне, а трябва да разбереш, че няма съвършени хора, следователно, колкото и да работиш върху себе си, винаги ще изниква нещо друго.
Приеми се такава, каквато си, с всичките си добри и лоши страни, и не си налагай драстични промени. Бъди по- уверена в себе си. Убедена съм, че ако допуснеш хора до себе си, голяма част от тях ще те харесат. И дори и да не те харесат това не трябва да те стряска, защото не може да се угоди на всички.

Black Sabbath

3.   Или избираш да си кифла, или скромна, така като като гледам - избираш първото(поне пред хората).

4.   Добре си, нормално е да се чувстваш така. Общо взето в тийнейджърската възраст всеки се чувства объркан, не се харесва и не знае кой е. Моят съвет е да учиш, да се веселиш и много да не му мислиш. Започни да спортуваш нещо или ходи на танци. Яж си нормално, но по-малко количество и просто изчакай да минат 1-2 години. Човешкият мозък расте до 21 години, така че дотогава все ще има нещо, което да не е както трябва. Замисли се за бъдещето си и за професия, пък другото ще се оправи от само себе си.

5.   Направо ти завиждам за пронлемите

6.   Знаеш ли, защо не си вложиш енергията в това да се интересуваш, мислиш, търсиш, разучаваш от какво и/или къде ще изкарваш пари след 12 клас. Може някои хора да ме осъдят за това, което ще кажа, но няма по - зареждащо нещо от това да печелиш и разполадаш със свои си парички.