Споделена история от Тинейджърски

Какво мога да работя на 14/15 години?
Здравейте,
Тъпа тема, знам. Но съм на 14 (почти 15 години) и искам да работя нещо. Задоволена съм с всичко, което поискам. Мама се старае да ми купува всичко, но някак си искам да й помогна, като започна сама да си взимам някои дрехи. (: Но не ми е ясно какво ще работя на 15 години. Обмисляла съм варианта да преподавам уроци по английски (имам сертификати), но кой ще се запише на уроци при тинейджърка?

Коментари

101-117 от 117

134.   Здравейте! Дълго размислях по тази тема и стигнах до извода, че е най-добре да имаш навършени 16 год. Аз съм на 15 и уча в частна езикова гимназия. Имам малка сестричка, която вчера направи годинка. С което искам да кажа, че родителите ми са в много лошо финансово положение, понеже за гимназията също се плащат не малко пари!
Когато помоля пари за нещо дребно, те ми казват, че нямат никакви пари и от това ми се къса сърцето!! Още повече, че работят на много добре платени работи... Та това е причината да искам работа, и нямам АБСОЛЮТНО НИКАКВИ претенции към това какво бих могла да работя! Дори чистачка в някое заведение да стана, не мисля, че е нещо срамно! Размислях и за работа на морето, понеже съм с връзки а и много добре знам руски и английски език. Та мисля да започна с нещо леко и дано за напред да изградя някаква основа, и да придобия опит и чувство за самостоятелност! :)

135.   Здравей,
Това е да се информира широката общественост, че г-жа Джейн Алисън, частен кредитор заем има отвори финансова възможност за всеки, който се нуждае от никаква финансова помощ. Ние даваме заем при 2% лихва за физически лица, фирми и дружества по ясен и разбираем начин и състояние. свържете се днес с нас по електронна поща, така че можем да ви дадем нашите правила и условия за заем при: (saintloanss@gmail. com)

136.   хазарт!!!

137.   Да аз съм на 13 и бих искала да работя, защото семейството ми е на 1 място умръзнами как бащами се трепи от работа майка ми... дори брат ми. Да ги гледам всеки ден измъчени и уморени, а аз мога само да седа и да гледам как те се измъчват със сметките и нашите винаги да са нещтастни.... Това е нещи което аз немога да гледам искам да им помогна но как..?

138.   Да аз съм на 13 и бих искала да работя, защото семейството ми е на 1 място умръзнами как бащами се трепи от работа майка ми... дори брат ми. Да ги гледам всеки ден измъчени и уморени, а аз мога само да седа и да гледам как те се измъчват със сметките и нашите винаги да са нещтастни.... Това е нещи което аз немога да гледам искам да им помогна но как..?

139.   Здравей аз лятото продавам разхлаждащ сок... ли но на та т. н.
Та това е моята идея.
А за друг сезон... трудна работа

141.   Окей до всички които казват, , по-добре учи после ще мислиш за работа'' на някои деца им трябва работа за колеж след 12 клас. Примерно аз съм на 15. Имам много време до колеж това ми е ясно въпросът е, че колежите в други държави като Холандия и Америка на семестър е 50, 000 долара. Не всички деца имат богати родители, които да им осигурят бъдеще

143.   Не се подлъгвайте, че това е начин.
Законът позволява да спрете да учите на 16, но това е направено, защото наистина голяма част от най-слабите ученици няма смисъл да учат. Сега образователната ни система е сбъркана и отблъсква децата.
Но в истинския живот образованието е водещо, стига да учиш неща, които са важни.
Научи сама още един език - използвай времето за това, така ще помогнеш на майка си. Уменията които ще придобиеш от самото учене са безценни. А в СВ-то ще имаш нещо, за което потвърждение носиш със себе си къудето и да си по света. Сертификат не е нужен - питат те на място и самият факт, че можеш да потвърдиш, че говориш още един език който си научил е достоен за уважение и отваря врати.
Да разнасяш флайери е глупост, също и козметиката. Това с цъкането по линкове е измама.
Да помогнше на родителите не означава сега да носиш пари, а да направиш така, че да са спокойни, да натрупаш опит за вбъдеще, не непременно тръговски. Не подценявайте това.

144.   И аз съм на 14 ама мой съвет не си съсипвай живота! Цял живот ще работиш и точно сега е моментът да се насладиш на свободата си... Ако почнеш да работиш сега като станеш по голяма ще съжеляваш и то за какво само за дето ще ти плащат по 200 лв месечно. Помагай на родителите си с домакинската работа. На 15 никъде не биха те взели освен ако не си с връзки и не работиш по 10 лв на ден

145.   Здравейте, любопитно ми е какво се е случило с човека написал първият пост. Как ли за тези 5 години са се стекли обстоятелствата покрай него? На какво го е научил животът? Дали в крайна сметка е намерил аквото търси? Сега судент ли е или работи?
Не се ли питате същото като мен?
Ако и той получава уведомления като мен - моля да сподели.
Благодаря!

146.   Като сервитиорка с позволението на майка ти няма да има проблем, но май трябва да си задочно. Много мило, че мислиш за майка си и искаш да и помогнеш, но наистин щом финансово сте добре и нищо не ти липсва помагай на мама в вкъщи, ще дойде време в което ще се налага да работиш, а и првдполагам, че майка ти ще се притеснява за теб на тези години да работиш. По добре и помагай с спокойствие и работата в вкъщи..

151.   На мен лично на скоро ми хрумна идеята за дистрибуторка на Avon/Oriflame... На 14 години съм... Мислех да помоля едни приятели да ме вкарат в това... Но след това разбрах, че за да започнеш, първата поръчка трябва да е над 90 лв от които ти получаваш само 15%... Препоръчвам ти акл смяташ да се захваща с това, потърси някой познат, който отдавна се занимава с това, за да може са те препоръча на шефа си и така колкото и да е твоята поръчка, тя ще се смеси с другите и пак ще получиш поне 20-30% от всичко

152.   Здравейте,
Някъде в началните постове едно 13-годишно момиче разказва как продава неща от собствен сайт и парите взема на среща с купувача. Моля ви! Това е изключително опасно! За да получавате парите може да си направите дебитна карта с помощта на вашия родител и на сайта да публикувате сметката, по която да ви превеждат парите.

154.   Ами според мен съвети от типа учи за да може да имаш хубава професия не са от полза и са клише. Колкото по рано почне да работи толкова по добре. Има хора учат и после пак работят професии като сервитьорка, касиерка и т. н. Точно, ако почне сега да работи ще си намери след време хубава професия. Защото сега и се работи, но на 30 години може и да не и се работи. Сега като и се работи ще си събере пари за образование и след време ще има хубава професия. Познавам хора на които са им казвали на 15 години сега ти е времето да учиш, но учат по принуда и в крайна сметка може да имат висше, но да са безработни. А хора почнали да работят на 15 на 20 вече са мениджъри. Така, че не ги слушай тези, които ти казват, че трябва да учиш. Ти пак ще учиш, но с твои пари и така повече ще оцениш образованието си. Тоз дето ти пише това е истината. Това е неговият начин на мислене, неговият свят, но той ти говори пълни клишета.

155.   Здравейте, скоро станах на 14 и супер много искам да си намеря работа. Мисля, че разнасянето на флаери и листовки е мн. добра идея но къде мога да намеря такава работа. А пък също така не искам да е е събота и неделя...

157.   здравей, по принцип може да се пробваш в фейсбък има много групи където може да изработваш нещо и да приемаш лични поръчки и никой не ти гледа годините. момиче на 14. лично аз така правя

158.   до 154
Да само дето тия почнали на 18 и сега на 30 такива неграмотници съм виждал ей... (дори супервайзър мениджей да са), щото у-щето не е важно нали работохолията е важна..

Доста глупаво мислене щото като се заробите с вечна работа ще ви липсва свободното време.. А след това мислите че некой ще ви дава стотачки на пенсия защото сте работили в бг от рано

101-117 от 117