Споделена история от Тинейджърски

Искам си я обратно
Здравейте, приятели!
Аз съм момче на 16 години и имам приятелка на 15. Ходя вече с нея от година и половина и страшно много я обичам. Ама сега тя иска да се разделим, въпреки че казва че ме обича. Тя ме е зарязвала и други пъти, най-вече за това че искам да ме слуша. Ама просто свикнах с нея и не мога да се откажа.. С нея знаем всичко един за друг и тя е първата ми истинска любов.. Тя ми обещаваше че няма да спре да ме обича.. Ама сега не знам за какво толкова така държи на това да ме остави. Знам че съм още малък за такива сериозни връзки ама просто я обичам и не мога без нея. Имаме адски много спомени, какви ли не трудности сме минавали. Ама аз нямам живот без нея. Моля ви дайте някакви съвети! Благодаря предварително!

Коментари

2.   Любовта не винаги е достатъчна, независимо от всичко, което си мислиш като един тийнейджър мечтател. Един господ знае какво се върти в главата на приятелката ти, но щом тя не иска да е с теб, защо въобще си мислиш, че решението за раздялата е общо... единият решава и слага край. Не очаквай някоя жена да те слуша, изобщо хората, навършили определена възраст, не се подчиняват на никого, освен на шефа си. Вие трябва да сте равни, не да се слушате. Поговори с нея, опитай се да премахнеш проблоемите, които тя вижда и дано всичко се подреди. Ако се обичате и си разрешите споровете, вероятно ще се оправите и дори ще сте по-добре от преди.

3.   Както сам каза си искал тя да те слуша и не си и давал достатъчно свобода и тя да се почуства в капан може би затова иска да се разделите. Помоли я да ти даде втори шанс и не я притискай толкова, нали знаеш ако обичаш нещо посни го на свобода, ако изпитва същото ще се върне

4.   Има много риби в морето и много пясък на плажа.

5.   Сам си си виновен, защото си я карал да се промени и да бъде каквато ти искаш, а не себе си и непрекъснато си я задушавал и обсебвал! Ти не я обичаш истински ако наистина я обичаше нямаше да и налагаш своето мнение! На момичето вече е започнало да му писва от това непрекъснато задушаване и с право е решила да сложи край на връзката ви. Тя не ти е собственост момченце, разбери а човек със свое мнение и мечти и иска ти да я приемаш и уважаваш като личност! Няма какво повече да направиш насила хубост не става щом не желае да бъде с теб остави я да си търси щастието другаде и без това не я заслужаваш! И вземи малко да преосмислиш поведението си, защото с такова обсебващо държание и желание да се налагаш не знам коя би те търпяла в бъдеще! Имах една приятелка като теб непрекъснато задушаваше гаджетата си и те накрая и биеха шута след това тя правеше драми докато не хванеше следващата жертва в капана си.

6.   Номер 5 и защо да е виновен автора?

7.   Защото номер 6,ако наистина я обичаше и държеше на нея щеше да я приме такава каквато е да я покрепя във всяко нейно начинание ,а нямаше да и се налага ! На момичето вече му е дошло до гуша да бъде някой ,който не е и за това е решила да сложи край на връзката им .

8.   Абе, номер 5, я по-спокойно, бе! Ти сякаш ги познаваш лично тези деца и си им светила, откъде разбра, че авторът е "обсебващ", задушаващ", "налагащ се" и прочие? И що за агресия демонстрираш? ! Искал авторът девойката да го слуша, ами ако има основания за това си желание?

9.   Номер 8, мисли каквото си искаш, но за мен това изречение от автора обобщава всичко "Тя ме е зарязвала и други пъти, най-вече за това че искам да ме слуша. " Щом този проблем не е от вчера и и друг момичето го е напускало заради това значи проблемът си е изцяло в авторът! Моя съученичка имаше подобен проблем с първото си гадже - мина известно време и започна да настоява тя да бяга от часове заради него и то по важни предмети като български и английски, а на нея това не и се харесваше и започнаха да се карат все по - често и по - често. Веднъж се видяхме преди няколко години и тя ми сподели, че са се разделили защото не се разбират вече и всеки е потърсил щастието другаде. Явно и беше писнало да я дърпа назад. Още от заглавието се подразбира неговото отношение към момичето "Искам си я обратно" все едно говори за играчка, която са му взели а не за човешко същество!