Споделена история от Тинейджърски

Притеснявам се че ще нося очила.
Здравейте! Момче на 18 години. Тази година много ми се влоши зрението и от следващата седмица ще съм вече с очила почти постоянно. Генетично заложено е при мен. Майка и по-малката ми сестра (16 год. ) носят очила. Сестра ми има хипстър визия с нейните цайси, но наистина ѝ отива. Аз обаче се притеснявам малко от хорското мнение, но повече от новата ми приятелка тъй като не съм ѝ казал все още. Ние двамата обичаме да си споделяме, но не мога да се отърся от това чувство, че ще я ядосам и ще ме зареже.
Ще съм Ви много благодарен, ако кажете какво мислите :)

Коментари

1.   Ако те притесняват толкова очилата носи контактни лещи.

2.   Както каза №1 винаги можеш и контактни лещи да носиш, но трябва да полагаш огромна грижа за тях. Отделно има всякакъв вид контактни лещи - еднодневни, едноседмични, едномесечни, тримесечни, твърди, меки и прочие. Носих един месец лещи и едва ли бих повторил, най-вече заради това че едвам изградих навик как да ги слагам и махам съответно. Иначе сложих очила, когато бях на 19, сега съм на 25. В началото ми беше доста странно, дори некомфортно, защото докато свикнеш с тях може да те боли глава и като цяло да изпитваш дискомфорт. Никога не ми е пукало относно мнението на хората, защото доста хора носят очила. Дразнят ме тези, които носят очила с пластмасови стъкла за чистата гъзария. Вече има безкраен избор за рамки и повечето са доста стилни. Първите ми рамки бяха доста ужасни. Преди 2 години си смених рамките и съм ужасно доволен. Всичките ми близки ми казват колко ми отиват и изглеждам добре с тях. Така че избери тези, които ти харесват и толкова.

3.   Е, хубaвa рaботa! Aко те зaреже тaзи твоя приятелкa зaщото ще носиш очилa, по-добре зa теб. Зa кaкво ти е толковa повърхностнa "кукличкa"? Нa мен сa ми стрaшно симпaтични, a и секси (когaто стоят добре) хорa с очилa. Просто си поръчaй рaмкa която дa стои добре нa твоятa формa нa.лицето.
Познaвaм поне 3 души които носят очилa без никaкъв диоптър, без нуждa, просто зaщото ги кефи и им стои добре :)

4.   О, я стига! На 18 си не си в 4ти клас да се притесняваш, че ще ти се смеят децата. В днешно време много хора носят очила, а още толкова вероятно трябва да носят, но не знаят. Нито е срамно, нито е грозно. Ако приятелката ти те зареже заради това, трябва да си направиш извод що за човек е и да се радваш. Носи си очилата и не си измисляй проблеми там където ги няма.
Със здраве

5.   Ако приятелката те зареже заради очилата значи не те заслужава... Като не й харесва да се маха. Но има и друга възможност - да те харесва повече с тях :]! Просто й кажи.
Едно момиче от класа носи и й отиват.
Вземи модел, който мислиш, че ще ти отива или направи както номер 1 е предложил/а.

6.   Уважаеми авторе,

Изобщо не се притеснявай за очилата. Просто внимателно избери рамки, които да ти отиват. Аз сложих очила преди две години... не ги нося всеки ден, но в интерес на истината, с тях се чувствам някак... по-уверен и ако щеш... готин. Когато ми трябва допълнителна доза увереност, винаги ги слагам, даже и очите ми да нямат нужда от тях в конкретния случай. Просто де чувствам някак... все едно слагам маската на Зоро или нещо подобно.
Избери си готини рамки, не се филмирай и ще си на 6.

Поздрави!

7.   Хей, аз съм момиче на 15 и също от седмица вече нося очила, защото имам много малък асигматизъм. И аз много ревах, защото ще нося очила заради хората и защото си мислех, че ще стана по-грозна. Но вече дори ми е приятно да ги нося, защото дори и с тях съм хубава. Хората пак ме заглеждат както обикновенно, харесват ме макар и с очила да съм. Моят съвет е да си избереш по-модерни очила (моите са с рамка тип уейфеър, те са хубави на външен вид). Важното е да ти отиват и да не са някакви старомодни. А може просто да не ги носиш пред приятелката ти. И не си тормози главата, казвай на проблемите майната им и продължавай спокойно да вървиш напред. Това е философията на моя живот, няма смисъл да се ядосваш за всяко нещо, само си създаваш излишни нерви..

8.   Какво толкова? Тези дни хората вече не се подиграват на хората, които носят очила. Аз лично (като момиче) много се кефя на момчета с очила, тъй че не се притеснявай, приятелката ти няма да те съди ;)

Нана

9.   Леле... пусни тв и виж как дири известните в Биг Брадър са с очила не защото имат нужда, а за стайлинга? Сещаш ли се. Виж Мария, приятелката на Дани... не че съм им фен, но мисля за твоята възраст този довод е достатъчен нали?

10.   Не носи очила пред хора, щом те притеснява!

За момиче може да изглежда добре и дори секси, но за момче е смотано!
Като ходиш по улицата се загледай колко момчета носят очила - ще видиш че са много малко и малкото които носят им личи от километри какви са смотльовци!
Забелязал ли си че "смотаните" песонажи във филмите почти винаги са с очила? Това е стереотип и той няма да се промени, още по-малко пък от теб!

Сам си прецени и избери, какъв искаш да си!

11.   Аз харесвам момчета с очила :) Не мисля,че някой ще ти се подиграва. Една от най - добрите ми приятелки носи очила и не й се подиграват. Най - много 1-2 да съм чула нещо да й казват,но иначе никой не я закача (,като се има впредвид,че моя клас е един от най - подиграващите се класове) ;) Избери си хубави рамки,които ще те правят по - красив,а не обратното Няма грозни хора,помни това) ;)
Поздрави и успех!

12.   А дали се притесняваш само заради очилата?

13.   Ако приятелката ти те зареже заради такава дреболия, значи изобщо няма смисъл да си с това момиче!
Очилата не са изобщо нито толкова страшни, нито толкова загрозяващи, но пък са крайно необходими. От опит ти говоря!
Откриха ми късогледство на 20 и аз като теб, реших, че не се харесвам с очила и понеже диоптърът ми беше нисък и така и не си направих такива. Обаче зрението ми продължи да си се влошава и сега съм с 4 диоптъра и без очила или лещи е направо опасно да ходя по улиците. Е, това ли искаш? Да ходиш като в мъгла и да се чудиш кога ще те блъсне кола просто защото не си я видял?
А и ако толкова много те притесняват очилата, винаги можеш да си купиш контактни лещи, но каквото и да избереш, очила или лещи, носи го! Повярвай ми, от здравето по-важно няма!
Да не говорим, че сега има такова разнообразие от рамки и модели, че можеш направо в моден аксесоар да ги превърнеш. Да, не се шегувам, някои известни марки продават очила без диоптър и хората ги купуват и ги носят, само защото смятат, че така изглеждат модерно!