Споделена история от Тинейджърски

Много съм състрадателна
Здравейте!
Аз съм момиче на 15 години и "проблема" ми е че съм много състрадателна. От много време обмислях да напиша история, но винаги отлагах докато не ми се случи, за не знам кой път вече, да рева от половин час за едно детенце с увреждания, което срещнах във фейсбук случайно. Просто мразя публикации от вида на "зов за помощ" защото колкото и да съм в настроение след като срещна такава публикация ми става тъпо и го мисля цял ден. Много ми е гадно за хора и животни с увреждания, особено малки дечица защото те не са виновни за нищо, а биват наказвани така жестоко. А ако видя някое на улицата просто се обръщам на другата страна или тръгвам в другата посока.
Много ми става гадно защото знам че няма как да им помогна освен да седя и да гледам безучастно отстрани както 80% от хората правят.
Отбягвам всякакви шоута, филми, статии и прочие свързани с тази тема защото ме натоварват адски много и наистина не мога да издържа да го изгледам/прочета без да се разрева. И въпреки че ги отбягвам ако ми се случи да чуя или видя нещо такова ме връхлитат като влак всички предишни и се получава един маратон от сълзи.
Благодаря, че прочетохте дотук и благодаря и на тези, които още не са стигнали края и се отчаяха.

Коментари

1.   Бях до преди 1 година дори по-малко с подобно мислене но, повече мислех, как се чустват другите и най-малките жестове съм ги мислил, как ще се почустват. Но когато хората видят, че на теб ти пука и си внимателен те стават точно обратното почват да си позволяват да правят неща дори без разрешение или ако те питат те го правят с някаква странна итонация сейно знаят отговора, което теб те дразни но все пак такъв ти е характера и се оставяш. Докато не дойде момента в, който им теглих по една и си казах първо себе си ще гледам, когато всичко ми е наред тогава и другите и точно така правя и до днес и да ти каза не изпитвам никаква вина, че някой няма пари за цигари или храна или пък не ме интересува, че докато си взимам дрехи или пък нещо по компютъра, някой преди това ми е звънал и ми е казал трябват ми пари

2.   Що да няма как да помогнеш? Тоя зов за помощ не случайно е там, а защото ти и тея 80%, които подминават могат да помогнат.
Същото е и с животните - вземи някое новородено, погрижи се за него, докато стане самостоятелно. Помогни за заплащането на лечение на някое друго. Предложи дом, приемен дом, помогни на някоя организация за грижите за животни, които са поели.
Помощта се изразява не само в пари, така че стига рева и действай.

3.   На 16 съм. И аз също съм много чувствителна на тази тема. Но разбери, че ти нямаш абсолютно никаква вина за това. Няма как да помогнеш, защото не си изкарваш самичка парите, но когато сами вземем да работим можем да помагаме. Според мен трябва по-възрастните от нас да се интересуват от това как да помагат на хората с увреждане, а не децата по на 15 16 години. Така, че можеш да помагаш на деца, кученца и котенца когато пораснеш. Сега не се тревожи толкова за това, защото само се мъчиш, а не можеш да направиш нещо по въпроса. Иначе искам да те похваля за това, че си състрадателна и нека да има повече такива хора.

4.   Пълната противоположност на мен

5.   Всички, ама ВСИЧКИ публикации които започват с "зов за помощ" са лъжи и измами, единствената цел е да ти вземат парите. Разчитат точно на състрадателни хора като теб, които ще платят без да се замислят. Няколко пъти "дарих" пари, уж за болно детенце, а се оказа, че банда цигани от тези ало-измамниците пускат такива публикации, за да просят пари. От тогава не съм дарявал и няма да даря нищо на никого.

6.   Все едно аз съм го писала, с тя разлика, че съм на 23. Какво да ти кажа това е част от характера ни, няма начин пък и няма лошо в това. Аз лично винаги помагам с каквото е възможно и така малко ми олеква.

7.   От кога да имаш чисто сърце е проблем? На фона на всички тинейджъри, който нямат никакво съчувствие и газят всичко и всички...

9.   Ами странно... За моите приятели това, че не влагам грам състрадание в такива неща е странно. Всички сме различни ;)

10.   Това е орисия и прокоба едновременно. Аз съм същият. Сърцето ми се разтапя при мисълта за животни, деца, възрастни хора с увреждания, изобщо всички безпомощни или преживели трудности. А относно собствените си емоции не съм толкова чувствителен. Просто имаме сърца. Но защо да не можеш да помогнеш? Както са ти казали, можеш. И един лев да дадеш пак е нещо за дадена кауза. И животинче можеш да вземеш да гледаш...

11.   И аз съм такава. Просто си е характер. Започни да правиш нещо-стани доброволка в някой приют за животни или в дом за деца. Давай внимание и човечност и ще се почувстваш щастлива.