Споделена история от Тинейджърски

Писнало ми е....
Писнало ми е постоянно да бъда сама. Преди не беше особен проблем, а сега изведнъж започнах да искам приятели (не истински, знам, че няма да намеря, ами такива, с които поне да убивам време). На 15 години съм и всичко около мене започва да ми писва (не заради друго, ами защото просто някакси не се вписвам никъде). Още по-гадно е, че съм толкова срамежлива, да не би да кажа нещо грешно или пък, че ще ми се смеят, ако се опитам да кажа нещо). Изгубила съм всякакво желание да си променям характера, след толкова неуспешни опити. Има ли шанс да стана по-нормална след като завърша гимназия или ще си остана все същата?

Коментари

2.   Разбирам те идеално защото съм абсолютно същият и аз. Ако не възразяваш пиши ми на мейла aytside@abv. bg (надявам се модераторите да го публикуват) бих се радвам да си поговоря с човек като мен :))) Успехче!

6.   Вълка козината си мени, но нрава не... К`ви са тия глупости? !? "... опитвала съм се да си променя характера... " вече си на 15 няма как да стане

7.   Грешно е да се опитваш да се променяш. Бъди такава каквато си и не се опитвай да се променяш. Зная, такива обречените като нас нямат кой знае какъв късмет във всичко. Знаеш ли, мисля, че трябва да си пишем, ако не друго поне да си разменим някои мисли. Опасявам се, че сме твърде еднакви.
Също не знам дали това е лошо или е добре, но май е добре.

8.   Аз приятели си имам, но не и истински.. Това също не е добро решение, повярвай ми..

10.   много си права номер 8 аз също съм знам какво уш имаш приятели а накрая се оказват предатели? !

12.   Момче на 17 съм и имам същия проблем от гсдини. Ще ти кажа обаче, че по-хубаво е да нямаш, отколкото да имаш фалшиви приятели. На твоята възраст (първата година в гимназията) аз също като теб исках да имам приятели, без значение дали са истински или не. Тогава започнах да дружа и излизам с едни, които обаче не се оказаха никакви приятели, а мои врагове. Многократно ме обиждаха, унижаваха, предаваха, пренебрегваха и т. н. Преди няколко месеца чашата на търпението ми преля и аз се отделих от тях и спрях да им обръщам внимание. Отново останах сам както преди и стигнах до извода, че ако не намериш истински приятел по-добре е да си сам. Ако не виждаш правилни за теб хора не рискувай, остани сама, имай повече търпение, все някога ще намериш сродна душа. Освен това защо се мъчиш да се променяш? Бъди себе си. Бъди естествена. Това е голям плюс за тебе, но още не можеш да го осъзнаеш. Аз, въпреки че никога съм нямал истински приятели, не съм и си помислял да се променям. Имай повече надежда и търпение-всичко ще си дойде по реда. "По-добре късно, отколкото никога. " "Който се смее последен се смее най-добре. "