Споделена история от Тинейджърски

Не ме бива по физкултура
Здравейте, пише Ви момиче на 12 години (6 клас). Проблемът ми е, че не съм добра в спорта. Просто не ми е сила, но съм отлична ученичка по другите предмети и се старая наистина много. Но по физкултура не мога. Може би не ме измъчва толкова много мисълта, че не съм добра, защото всеки човек си има слаби и силни страни. Повече ме притесняват коментарите на съучениците ми. Когато топката дойде до мен аз се вцепенявам и през главата ми минават хиляди мисли. Имам две съученички, които са добри по физкултура и когато не ударя започват да ми крещят, а когато се опитам да ударя, но не се получи казват, че го правя само, за да може другият отбор да спечели. Правя се, че не ми пука, но вътрешно това ме изяжда. Не мога да се престраша да играя, защото знам, че ако не се справя провалям целия отбор. Чувствам се ужасно...
П. П Моля да одобрите историята ми, защото не издържам вече.

Коментари

1.   Абе я да не ти пука! Освен, ако не смяташ да ставаш професионална спортистка.. Насочи мислите си към това, което ти е интересно и в което си добра. Това, с което искаш да се занимаваш (и печелиш пари от него) като пораснеш.
Спорта е важен, за да си здрава и в добра форма, но пък не е задължително твоя спорт да е някакъв отборен.

Не са прави така да ти крещят, но пък най - вероятно това им е в природата. И нищо чудно и родителите им да са някакви такива нервни и крещящи, особено когато нещо не върви по тяхната гайда ;) Просто се опитай да не им се връзваш, което знам, че ще ти прозвучи супер трудно... Другия начин е да поговориш с вашите да те преместят в друго училище.

2.   Физическото не е, кой знае, колко важно в живота.. Хората ще продължават да говорят, но важното, че правиш това, което ти е на кеф. Споко, и аз съм тъй.

3.   И при мен така почна. Сега съм на 15, 9 клас и в ново училище. Нещата не са се променили. Или свиквай и сядай на пейката, че да се не ядосваш с тях излишно, или го промени по някакъв начин. От теб зависи.

4.   Аз съм в същата ситуация.Крещят ми, когато сме сложат в отбора на нщкпй и вика, оф сам съм , ами аз. След време все по-добре играх , спрях да се притеснявам и сега дори ме хвалят . Може да се за пишеш на фискултурен клуб.

5.   Дълги години бях по абсолютно същия начин. До днешен тая неприрязън към упражненията именно заради часовете по физкултура - две последователни години (именно в пети и шести клас) имах петици по физкултура, а шестици по всичко останало. Трън в очите ми беше този предмет. Никога не покривах нормативите, подиграваха ме. Докато в осми клас не отказах тотално да вземам участие в часовете и открито заявявах на преподавателите, че не съм на училище, за да ставам атлет, а за да усвоя материала по специалността, която съм избрал (бях в професионална гимназия). Наредих четворки, но вече си бях изградил самочувствие и не ме беше грижа особено. Така че гледай да си стриктна в това, което ти харесва, и не си слагай много присърце тази физкултура! Изобщо не обръщай внимание на този предмет, а се фокусирай върху това, в което си най-добра!

* ICY *

6.   Причината е некадърното преподаване на физкултура в България. Не може всички да се карат да играят едни и същи спортове, - трябва да има индивидуален подход и за всеки да се намери нещо с което може да се справи и му допада, за да бъде физически активен - например гимнастика, тай-чи, клякане или обикновено бързо ходене. В училищата трябва да има и тежести за вдигане и велоаргометър, както и колела под наем. И вместо да карат учениците да тичат за време веднъж годишно, да започват всеки час със кратък джогинг. Същотака трябва да има базови упражнения, които всеки трябва да се научи да владее постепенно. Мислех че спорта не ми харесва, но причината е некадърността на преподавателите, които не знят как да те мотивират и не подхождат индивидуално.

7.   Голяма работа! И мен не ме биваше, пък сега познай какво значение има това - никакво. Гледай си ученето и не изпадай в бележкарски драми.

Alpha, ж. 29

8.   И аз съм така! . Правя се, че не ми пука, но...

9.   Божичко, и аз съм на 12 години в 6 клас и имам проблеми в ФВС! Моята госпожа обаче казва, че ми се получава горе-долу, а и се опитвам-това е важното!

10.   Миличка и мен не ми биваше по физическо. В гимназията когато играехме волейбол нито един от двата отбора не искаше да съм при тях понеже сервисите ми куцаха. Един мой съученик ме наричаше кашкавал заради това. И докато другите очакваха с нетърпение часа по ФВС аз исках той да свърши по - бързо. Спри да им се връзваш на тия пикли просто спорта не е твоята сила и това e! А и в крайна сметка не ти зависи живота от този предмет освен ако няма да ставаш спортистка разбира се. Никой няма да ти гледа в дипломата колко си имала по физическо. А след години всички училищни простотии вече ще са в историята.

11.   В 7 клас съм. Аз съм добър, но не ме слагат да играя и почти винаги казаха да седя, затова вече не ходя на физическо. За какво да ходя, като ме слагат на пейката

12.   Точно същата бях и аз. Нормалитите мк бяха кошмарни, в спорта не ме биваше и то още от 2 клас. Вътрешно това ме изяждаше. И даа висчки коментираха. Момчето, което харесвах беше най-изявеният спортист на класа и той коментираше. Но всичко мина. Когато поотраснеш малко ще видиш. Не съм толкова голяма... 9 клас съм, но просто всичко се промени. В 7 клас тези глупости намаляха, а в 8 изобщо ги нямаше. Хората изведнъж ще спрат да се впрягах за глупави игри и ще оценявт старанието ти. Много по-важно е да имаш добри оценки по другите предмети, защото ще попаднеш в хубава гимназия с умни и съпричастни деца, на които изобщо няма да им дреме за това. Поне при мен така стана. :)

13.   И аз съм така. Спокойно, щом си отличничка нямаш проблеми.

14.   Преодолей страха си. Наложи си волята и се пребори с проблема.

15.   Всеки, който не е добър по физическо са му се случвали такива ситуации. И на мен и на други мои съученици. Просто няма какво да се прави. Опитай се да не им обръщаш внимание.

16.   Хората, които бяха добри по физическо, сега ми носят мебелите и ми боядисват стените :)

17.   Аз също съм на 12 години. Имам същият проблем по фвс но опитвам да съм силна. Преди плачех, бягах от час и се стрбувах просто не бива да ти пука. Знам трудно е но това нещо се гради.
КЪСМЕТ!

18.   Аз съм в същото положение и причината, по която съм тук е да намеря някакъв комфорт. Видях мнението на всички и се радвам, че има хора със ситуация като моята. А относно към теб-не се притеснявай, физическото изобщо не е важно за добрата кариера! Не всички сме атлети. Сигурна съм, че имаш хиляди други таланти! <3