Споделена история от Тинейджърски

Защо мъжете ги е страх толкова много?
Здравейте! Моята история е съвсем обикновена. Става въпрос за един мой близък приятел, към който имам известни чувства. Мисля и той към мен, направо съм си сигурна де :)

Но проблема е, че той мълчи и не отваря дума за това. Иначе е много директен за всичко - казва каквото мисли. Само не казва какво чувства. Споделял ми е, че му е трудно да показва чувствата си и за това често ги прикрива с шеги, закачки. А между нас тези шеги са постоянно.

Ето днес например ходим по улицата. Аз нося една чанта в едната си ръка и понеже той е близо до мен го докоснах без да искам с ръката си. Той ми каза : " Знам, че те привличам, но пък не знаех, че е чак толкова" или нещо от тоя род. Аз къде на шега, къде сериозно, но с усмивка му казвам :"Ми да знаеш вече". И той моментално смени темата с някакъв бъзик. И тези разговори са постоянно. Като го докосна с крак -крак му пускам (не знам как се пуска крак, но той си твърди :) ). И такива тъпизми...
Може да е само едно привличане, защото сме си близки, но ми прави впечатление, че той прекарва цялото си време(когато е в нашия град ) с мен. Звъни ми 20 минути преди да пристигне. Като че ли иска да сме само двамата...

Много ми е объркано, защото можем да говорим за всичко, абсолютно всичко, но не и за това, което става между нас.

Скъпи мъже, които по някаква случайност може да прочетете това, искам да се обърна към вас : Аз може да не съм сигурна, че моя приятел ме харесва, но вие ако сте сигурни в чувствата си към някоя жена й го кажете/покажете - ясно! Защото може да изпуснете много ценна за вас възможност да бъдете щастливи. Не знам страх да бъдете отхвърлени ли изпитвате, притеснявате ли се? Не ми е ясно наистина...

И още нещо важно - ако някой се сети да ме пита защо аз не му кажа какво изпитвам към него - той вече си знае 100%, защото му отделям много от вниманието, а той не е никак глупав. Просто чувствата ни не добиват гласност... и това може да ги убие...

Коментари

1.   Явно не му отделяш много, щом не сте говорили... Аз също съм така, но жените около мен са тъпи и не разбират за какво става дума, но ти това го умееш. Кажи му да спре с бъзиците и нещата ще тръгнат. Кажи му какво чувстваш, защото най-много (поне аз лично) мразя НАМЕЦИТЕ! Бъди малко по-смела от него в началото, пък после ще се смените. :)

2.   Иванчо стои на двора и крещи:
-Марийке!!!
От прозореца се показва бащата на Марийка:
-Марийка вече си легна. Мога ли аз да ти помогна с нещо?
-Не, трябва ми Марийка като жена!
След пет минути на двора изскочила Марийка с миниполичка и прозрачна блузка.
-Знаеш ли, Марийке,- казва й Иванчо.- Топката ми падна в женската тоалетна...