Споделена история от Тинейджърски

Спалня за 17г. момиче?
Здравейте на всички в сайта. Реших да пиша тук, защото чувам от приятеля ми, как не било нормално момиче да има спалня на 17, трябвало детска стая и такива. Аз смятам, че вече не съм чак толкова малка, сега е момента защото правим ремонт у нас и нашите са съгласни за спалнята. Става въпрос за легло 160/200. Стаята не е малка, няма да заема цялата стая. За всеки който се интересува стаята е голяма около 17 квадрата. В нея ще бъде леглото, гардероб, нощни шкафчета, скрин и плазма на стената, защото ми е подарък. Вие как мислите? Има ли смисъл да взема по- малко легло, като вече съм на 17 и след някоя година ще се наложи до сменя леглото, защото ще е малко и няма да мога да спя с приятеля ми на него? Ако е от значение не съм някоя дебела, 50 кг. съм.

Коментари

1.   Баси тъпия въпрос.. взимай спалня, разбира се

2.   Вземи каквото ти е удобно. А вещи като легла и шкафове, хич не ги мисли за "години" напред. Аз бях на 2но легло от 9 годишен, просто, защото беше по широко и удобно :)

3.   Не знаех, че разликата между спалня и детска стая е размера на леглото...

4.   Приятеля ти нещо не е наред.
Аз съм 13 години по - голяма от теб и на много от моите връстници не са ни купували специални легла според възрастта ни, нито пък и 'детски стаи' са ни 'декорирали'.
Моята стая представляваше просто стая с легло, да кажем среден някакъв размер, на което биха се побрали двама души, ако са плътно един до друг. Самото легло беше някакво от соца купувано още.
Мисълта ми е, че принципно няма реален смисъл от детски легла.

5.   Питай приятеля си и какъв цвят трябва да ти е стаята и направи още една история.

6.   Това е твоята стая! Направи я такава каквато ти харесва на теб. Ако искаш спалня-направи я спалня, ако искаш детско легло и розови тапети с Барби-пак. Никой не го интересува каква ти е стаята, какви са ти тапетите, килима и т. н. Много сте ми смешни тийнейджърите в това отношение, слушате приятелите си за такива лични неща все едно не можете да вземете решение сами, а и в крайна сметка кой ще спи в тази стая? Ти или приятелките ти? Е, щом ще си ти, мисля, че е ясно кой трябва да реши. И определено това няма да е комшийката. :))

7.   Не. Това е твоята стая и трябва на теб да ти харесва и да ти е удбно. Щом имаш възможност да я промениш, давай! :)

8.   Разбира се, че колкото по-широко толкова по-добре. Може приятелят ти да има педофилски наклонности! Всъщност на колко години е той?

9.   Аз съм на 14 и спя на спалня. Според мен, спи на това, на което ти е по-удобно.

10.   Не слушай приятелите ти, сигурно ти завиждат. Както решат родителите ти така.

11.   Какви са тези простотии дето ти говори приятелят ти... естествено, че ще си сложиш голямото легло...

12.   По принцип момчето трябва да се грижи момичето да спи при него.
Не е твоя отговорност да имаш спалня. Но пък щом родителите ти са окей и имаш място- прави си я както искаш. Важното е ти да се чувстваш комфортно. И още повече ако някой не ти е родител и не ти плаща ремонта- не му давай толкова важност на мнението.

13.   А защо с приятеля ти трябва да спите у вас? Не е ли по-правилно у тях да спиш, и той да се грижи за спалните?
Иначе ако си водиш нови приятели през месец у вас ще ти излезе име... Пък така - пука ти, на тях ще им излиза :)

14.   Приятелят ти да не е 6 годишен?

15.   Приятелят ти ревнува, страхува се да не поканиш някой друг на спалнята. Иска да се изживяваш като дете, за да си му по-сигурна.

16.   Аз съм на 30 и си спя на единично легло. Мъже не водя у нас, но си мисля че за единият му секс и за една нощ и единично то върши работа. Имала съм гаджета с единични легла и не ни е било проблем. А сама да спя на голяма спалня не виждам смисъл.

17.   Вече е поръчана спалнята. То няма да е детска стая а спалня да се изразя по- правилно. Стените ще са в лилаво и сиво. Исках в черно, но не ми позволиха. И той е на 17, ревнува си доста, както каза 15.

18.   С него сме от 3 години заедно, просто някой път може той да дойде у нас, за това реших да е спалня, а и обичам да спя на широчко.

19.   Тъпото е, че казва, че е детско, а и той е колкото теб.