Споделена история от Тинейджърски

В мен ли е проблемът?
Момиче на 18 съм, никога досега не съм имала приятел, нито пък първа целувка. Този факт започва все повече да ме тормози тъй като винаги съм мечтаела да си имам някого до себе си, да се обичаме (колкото и клиширано да звучи). Абсолютно винаги момчетата, които съм си харесвала се оказва, че или не ме харесват, или си падат по друга. Не мога да разбера къде е проблемът. Не съм от необщителните, напротив, просто леко срамежлива покрай нови хора, но поотпусна ли се не се спирам. Имам приятели, компания, излизаме. Не се намирам за грозна, нито "плоска" откъм акъл, т. е. мога да водя различни разговори. Дори в момента харесвам момче от моето училище, което както винаги надали ще бъде заинтересовано от мен. Просто не зная какво да правя... не съм от тези, които ще пишат първи на момче. Винаги оставям те да проявят интерес, иначе няма смисъл. Разбирам, че в днешно време не е ненормално момичето да предприеме първата стъпка, но не обичам да действам по този начин а и би ме било срам да призная на някого, че ми допада освен ако не е чрез трети човек. Единственото, което правя е флиртуване чрез погледи, усмивки и кратки закачки. Имате ли някакви идеи и съвети как да постъпвам? Трябва ли да бъда по-директна или това стряска момчетата?

Коментари

3.   Не мога да ти дам съвет, но знай, че не си единствена. И аз доскоро бях така, докато не се хванах с един (бях на 17). Съжалявам за това и ти казвам, че е по-добре да изчакаш някой истински, а не да се хвърляш на първия, защото от некачествена връзка боли много и ти оставя следи за в бъдеще. Сърцето ти още не е било разбито и това е прекрасно. Майната му на първата целувка. Да се целуваш с някого, който не те обича, а просто има интерес към теб, е гадно по начини, които не мога да обясня. Знам колко е шибано да виждаш всички около теб да са във връзка, но повярвай ми, че по-шибано е да ти разбият сърцето. А това ще стане ако не изчакаш правилния. Напълно те разбирам, но за момента нищо не можеш да направиш. Бъде общителна и проявявай интерес към момчетата. Ако наистина си толкова отчаяна, винаги можеш с малко по-дръзко държание да привлечеш момчетата. Но няма да са правилните. Ако искаш, пробвай и така. В някой бар или дискотека. Но знай, че истинската любов не става насила или когато я търсиш. А тя е единствената, която си заслужава.

4.   Не мисля, че проблемът е в теб.. Можеш да бъдеш по-директна откъм това да им пишеш, да им предлагате да се виждате и т. н. Но не повече, защото не обичат и нахаканите. В днешно време малко са момичетата на тази възраст, които са девствени, но това те прави още по-специална. Бъди себе си, ще дойде и твоето момче!

5.   Не може да сме сигурни дали проблемът е в теб. Бих ти препоръчала да се насочиш към по- големи момчета, по- скоро мъже, между 25 и 30, макар че годините не са кой знае какъв фактор, когато става на въпрос за зрялост. Просто, повечето твои връстници трудно могат да ти дадат това което търсиш.
И много внимавай с тази твоя "непокътнатост", защото като гледам какви коментари се изсипват към такива момичета, още малко ще ги убият с камъни.

Black Sabbath