Споделена история от Тинейджърски

Стрии! Помощ!
Здравейте... директно на проблема- имам ужасно много стрии
... На 16 съм, 55 кг. Момиче. 158см май съм висока. Тренирам по 2- 3 пъти седмично но изведнъж се появиха по бедрата и дупето....
Срам ме е да се съблека по бански, къси панталони, срам ме е от момчето до мен. Ходя като монахиня.... не съм дебела май, но.... Как да ги махна!?
Нетърпимо е вече.... всичките ми приятелки са стройни и перфектни.... ужасно е...

Моля за съвети....

Коментари

1.   Стига си се комплексирала. Повечето жени имат стрии. Аз имам също. Хич не ми дреме. На повечето мъже също не им пука. Момчето до теб няма да си тръгне, заради това. А ако го направи, не е бил качествен. Ти не гледай твоите приятелки и те сто на сто си имат своите недостатъци.

2.   Стриите се получават от повишен инсулин

3.   Здравей, не мисля че има от какво толкова да се притесняваш. Не си единственото момиче, което има. Може когато влизаш да се къпеш да използваш хубава скрап за тяло или утайка от кафе, която действа добре и не се виждат чак толкова много. Друг съвет които мога да дам е хубав тен. Ако направиш хубав тен също не се виждат толкова... солариум, слънце, лято плаж :)

4.   Познавам много слабо момиче със стрии по бедрата (никога не е била дебела). Просто е предразположена генетично може би. Много зависи и от еластичността на кожата. Ако е минимална, и 2 кг да качиш/свалиш ще ти се появят стрии. За жалост няма трик, с който да изчезнат, но можеш да наблегнеш на хидратирането на кожата ти, масаж с вендузи (след консултация с лекар), пиене на много вода и вместо разните му там лосиони за тяло да си приготвиш смес от натурално кокосово и каково масло, с която да се мажеш след баня (а може и по-често от веднъж на ден). Съвета на номер 3 за солариума е доста неумествен според мен, освен, че влияе пагубно на кожата, стриите си личат още повече на тъмна кожа, тъй като там, където се е разцепила, кожата е много тъничка и по-светла и няма това свойство да се пигментира, камо ли с темпа, с който ще получиш загар на останалата част от тялото си.

5.   На 15 съм и аз наскоро забелязах, че имам. Въобще не ми пука, това съм аз и ако някой не ме приема - знае къде е изхода. Отделно трябва да се обичаш, а не да се комплексираш.

6.   Не трябва да го мислиш толкова! Почти всяко момиче, което познавам има стрии. Дори и аз (на 15 години съм). В нашата възраст се получават много често например ако теглото ти се е повишило или рязко си отслабнала. Но ако ти е голям проблем, можеш да питаш за някакви кремове, които могат да помогнат. Успех! :)

7.   Хич да не ти пука. Всички които познавам имат стрий, някои са дебели някои слаби и слабите които познавам ходят с къси гащи и хич не им пука. И аз имам стрий а съм на 14 ама хич не ме интересува.